post

Minipřípravka Keltů a Fretek se čtyřmi týmy!

Poprvé v historii klubu se berounskému klubu podařilo vyslat do bojů v kategorii minipřípravka čtyři týmy. Jeden tým kluků a Fretky vyrazily ke svým kláním do dalekého Mostu, další dva týmy kluků se utkaly se soupeři v Novém Strašecí. A byla to radostná podívaná, když z valné většiny utkání odešli Kelti i Fretky vítězně a porážky se daly počítat na prstech jedné ruky!

 

 

 

Do Nového Strašecí odjeli Keltíci bojovat pod vedením trenérů Tomáše Mathausera, Erika Leiperta a Michala Kadlčíka. Turnaj pohledem bílého týmu shrnul Tomáš Mathauser: 

“Bílý tým se hned na úvod střetl se svými bratry v modrém. Po neúprosném boji zvítězil 4:1. Další v řadě čekali borci z Rebelu se kterými se vypořádali vítězstvím 4:2. Po polední pauze nás čekal tým Rakovníku se kterým jsme prohráli 2:4 a na závěr bonbónek v podobě převálcování domácího týmu v poměru 8:0.

Na tomto turnaji jsme se rozhodli dát šanci všem Keltíkům, kteří udrží hokejku a spadají do věkové kategorie minipřípravky. V důsledku toho jsme postavili tři chlapecké týmy o 6-7 hráčích v poli. Vzhledem k dobré připravenosti kluků jsme se nepotýkali s problémy nedostatečné fyzičky i při větším zápasovém vytížení. Zkušenější borci tými vedli a skórovali, nováčci vzorně odváděli svou práci a neustále se zlepšovali. Dovolím si opět tento turnaj hodnotit jako povedený, jak z pohledu výsledků, hráčského nasazení tak i podpory fanoušků – rodičů.”

 

Erik Leipert, který stál na lavičce modrých Keltů, dodává krátce: “První zápas nám trochu utekl, ale brzy jsme se zvedli a podali dobrý výkon. Především v druhém zápase, po propagační střele soupeře kterou gólman propustil, jsme dokázali nepříznivý výsledek otočit a povedlo se nám zvítězit. Výkonnost a bojovnost se potom přenesla i do zbytku turnaje. Všem borcům a jedné slečně velká gratulace.”

 

 

Sestavy v Novém Strašecí

Bílý tým: Mathauser Robert, Fučík Štěpán, Patera František, Gyorodi Adam, Poláček Max, Arabadzis Christos, Hybrant Václav

Modrý tým: Mareš Štěpán, Rosenbaum Matouš, Vondráková Eliška, Janda Vojtěch, Vondrák Matouš, Ulrich Dominik, Dolejš Matěj, Leipert Adam

 

 

Úspěšné vystoupení zažily mladičké Fretky. Turnaj shrnuje trenérka Martina Mazancová:

“První zápas jsme sehrály s černým týmem Lišek Liberec, který pro nás byl velkou neznámou. Po zimním spánku se holky probraly a porazily soupeře 3:1. Jako další ve skupině jsme nastoupily proti Elbě Ústí nad Labem. Děvčata věděla, že pokud chtějí vyhrát, musí držet rychlý krok. Podařilo se a utkání skončilo 4:1. Třetí zápas v pořadí byl s Mostem. Nejednalo se o lehký úkol, dlouho jsme vedly 1:0, avšak prohození obrany a rychlý nájezd mosteckého hráče stanovilo konečný výsledek na  remízu 1:1. Posledním soupeřem byl druhý tým libereckých Lišek, kde se objevila i dvě děvčata. V tomto zápase jsme viděly od našich hráček pěkné přihrávky a střely na brankáře. V utkání jsme zvítězily vysokým skóre 8:0. Turnaj jsme si všechny užily. Fretky byly šťastné z výher a my trenérky spokojené, že děvčata konečně zúročila to, co trénujeme. Musíme je za to opravdu pochválit.”

 

A velmi povedené vystoupení třetí týmu Keltů v Mostě shrnul Marek Suk: 

“První zápas proti domácímu Mostu byl nemastný – neslaný. Kluci si nedokázali přihrát a všechno zachraňovala druhá lajna. Měli jsme pár šancí, které domácí brankář bravurně zneškodnil. Zápas rozhodl jen jediný gól, který jsme dali my. 

Oproti tomu byl zápas s Bílým Libercem úplně jiný. Začali jsme si přihrávat, víc jsme stříleli. Vytvářeli jsme si krásné herní kombinace a výsledek 9:1 tomu odpovídá.

Ve třetím zápase jsme původně měli hrát proti našim Fretkám, ale rozhodlo se jinak a tak nám nezbývá než změřit síly jindy. Místo Fretek na nás nastoupila Elba. Každý hráč si držel svého a díky tomu jsme soupeři zcela zneškodnili veškeré útočné snahy a vyhráli 7:0.

Na závěr na nás čekal “černý Liberec. V první třetině jsme si vytvořili náskok, který soupeř celý zbytek zápasu dotahoval. A nebýt toho, že nám párkrát utekl jejich útočník, tak by se náš golman ani nezapotil.

Chtěl bych poděkovat rodičům, že nás povzbuzovali celý turnaj. Byli úžasní.”

 

Sestavy na turnaji v Mostě

Fretky: Koudelová Kateřina, Bělohlávková Rozálie, Hloušková Eliška, Frýdlová Natálie, Makovská Nela, Krutinová Adriana

Kelti: Lhotka Šimon, Pachner Jiří, Grau Jakub, Rolek Václav, Tůma Jan, Pachner Antonín, Klas Jakub