post

Minipřípravka řádila v Čimicích!

V neděli 13. května se naši nejmenší Keltíci a Fretky vydali na klání minipřípravek do Čimic. Ranní i odpolední boje byly dramatické. Dopoledne ročníkově starší celek Keltů dominoval celému turnaji a ze čtyř klání si připsal čtyři výhry. Odpoledne hrály ročníky mladší a děvčata. I zde Kelti a Fretky zaznamenaly úspěchy v podobě výher, nejpodstatněší byl ale téměř tradiční sběr zkušeností a skutečnost, že si třicítka hokejbalistů a hokejbalistek do sytosti zahrála!

 

Vystoupení obou týmů Keltů okomentoval hlavní trenér kategorie Tomáš Mathauser:

“V dopoledních hodinách bojovali bílí Kelti ročníků 2009 a ovládli celý turnaj. Po poklidném prvním zápase s Hostivaří se naši bojovníci postavili borcům z Mostu, kteří dorazili v počtu 4+1. Jak je keltským zvykem, naši kluci soupeře podcenili a nevyužili výhody vetší hráčské základny. Celý zápas jsme zaostávali o jeden až dva góly. Nicméně v poslední třetině zápasu kluci zabrali a obratem získali vítězství. Následné zápasy s Rakovníkem a Rebelem byly pouze třešničkou na dortu.

 

Po obědě dorazila druhá skupinka bojovníků v modrých dresech, ročníků 2010 a mladších. Kluci vstoupili do turnaje krásnou výhrou nad Hostivaří. Ve druhém zápase proti borcům z Kladna jsme bohužel tahali za kratší provaz. Nicméně se nejednalo o debakl, ale o důstojnou prohru. Následně jsme se střetli s týmem našich Fretek ve kterém jsme zúročily naše zkušenosti. A na závěr ještě proběhl druhý zápas proti Hostivaři, který se nesl ve stejném duchu jako ten úvodní.

 

Oba týmy odvedly vynikající práci, předvedly krásné herní kombinace, výborně bránily a dávaly krásné góly. Je radost vidět jak kluci přenášejí nacvičené situace z tréninků přímo do zápasů. Dále bych rád vyzdvihl výkon obou brankářů, jsou doopravdy oporou mužstva a když náhodou někdo “pláchne” naší obraně, tak to gólman pojistí. Další velkou výhodou oproti soupeřům je nasazení našich bojovníků. I když třeba skóre není úplně příznivé, stejně jedou naplno až do závěrečného hvizdu.”

 

Sestava Bílého týmu: Kufa Petr, Mühlfeld Eda, Šlechta Jiří, Hubený Marcel, Šmíd Filip, Buroň Jakub, Koller František, Kavalír Šimon, Štolz Filip, Hasal Martin

 

Sestava Modrého týmu: Leipert Adam, Urban Max, Fučík Štěpán, Mathauser Robert, Mareš Štěpán, Lhotka Šimon, Pachner Jiří, Patera František, Györodi Adam, Rosenbaum Matouš, Rampas Dominik

 

Vystoupení nejmenších Fretek na turnaji hodnotila trenérka Martina Mazancová:

“Nedělní slunečné odpoledne nás přivítalo v Čimicích na turnaji minipřípravek.  Utkalo se spolu celkem 5 týmů a mezi nimi i naše Fretičky. Stálou sestavu obohatily nové tváře z hokejbalových kroužků v Nižboru a Hudlicích. Mezi ostatní holky ihned zapadly a své role ve hře se zhostily bravurně. Pozitivum celého turnaje je v tom, že opět přibyly další vstřelené branky, ze kterých měly všichni radost. Slunečné počasí dalo všem zabrat a tak síly v druhé části odpoledne začaly ubývat. Stále je co zlepšovat a děvčata si z každého zápasu odnášejí další zkušenosti,  zážitky a co je důležité?  Hru nevzdávají a bojují do posledních sil.”

 

Sestava Fretek na turnaji: Makovská Sára, Koudelová Kateřina, Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Bělohlávková Rozálie, Krutinová Adriana, Roztočilová Stella, Jarošová Adéla, Andielová Julie, Tomková Klára