post

Minipřípravka takřka tradičně. Tým dívek a dva týmy kluků!

V neděli 14.4. vyrazila kategorie minipřípravky s jedním celkem dívek a dvěma týmy kluků do bojů na turnaje v Čimicích a  na Lužinách. Ačkoliv počasí vůbec hokejbalu nepřálo, bylo pár stupňů nad nulou, hodně pršelo a chvílemi i sněžilo, tak všechny týmy odehrály turnaje se ctí a zakusily prohry, remízy i výhry!

 

 

Po delší odmlce vyrazily na turnaj minipřípravek malé Fretky. Jak si vedly? Hodnotí trenérka Iva Sevaldová:

“Ani úspěch, ani zklamání. Tak bych hodnotila naše vystoupení na turnaji v Čimicích. Tým tentokrát táhla pouze tři děvčata a klobouk dolů, co vše na hřišti předvedla a uběhala. Holkám bych chtěla poděkovat za pozitivní přístup a aktivní pomoc svým novým a méně zkušeným spoluhráčkám, které na těchto turnajích pomalu sbírají zkušenosti.

Úvodní zápas s Rebely jsme kupodivu nezaspaly a vstoupily do něj aktivně, stejně tak jako soupeř. Holky předvedly dobrý výkon a utkání skončilo zaslouženou remízou 3:3. Ráda bych zmínila i velmi pěkné sportovní gesto fair play pražského kouče, kdy za stavu 2:1 pro soupeře nám byl díky jeho bystrému zraku připsán gól.
Následně nás čekalo utkání s Hostivaří “B”, které vypadalo zpočátku nadějně. Bohužel jsme udělaly triviální chyby, po nichž jsme obdržely hloupé góly a soupeř byl rázem na koni. Na konto jsme si připsaly prohru 4:1.
Další studená sprcha přišla s týmem Hostivaře “A”, který na hřišti jasně dominoval. Za stavu 4:0, kdy jsme neměly už co ztratit, jsme překopaly sestavu tak, aby méně zkušené hráčky nespoléhaly na tahounky týmu. Hloupé a stále stejné chyby nás srážely dolů o čemž svědčí jasný výsledek 7:0.
Náladu si dívky spravily až v závěrečném souboji s mladoboleslavskými Tygry, ve kterém rozhodlo nasazení a zejména chuť po vítězství. Ve správnou dobu se nám nakonec probudila i Koudelnice a turnaj jsme zakončily výhrou 2:0.”

 

Sestava Fretek na turnaji: Koudelova Kateřina- Hlouskova Eliška, Frýdlová Natálie, Staňková Jana, Krutinova Adriana, Tomková Klára, Makovska Nela, Mestekova Alena

 

 

 

Bílý tým nastoupil pod vedením dua Mathauser – Leipert. Zkušenější z trenérů, Tomáš Mathauser, vystoupení shrnul:

“Do prvního zápasu proti domácímu Kert Parku nastoupil “spící” tým, který byl úplně bez šťávy a bez chuti hrát. I proto zápas skončil 5:1 pro domácí.

Po krátké rozpravě v šatně a změně sestavy kluci nastoupili proti bílému Kladnu. Od tohoto zápasu jsem na hřišti viděl staré dobré známé Kelty kteří chtějí hrát a rvou se o každý míček. Vzhledem k vyrovnanosti soupeřů zápas dopadl smírně 2:2. Hned vzápětí na nás nastoupil modrý tým Kladna. V tomto duelu jsme již měli převahu a rostoucí výkonost kluků dokazuje výhra 8:4. Jako poslední soupeř na nás vyšel Rakovník. Podařilo se nám udržet nastavený výkon z předešlého boje a chuť do hry. Proto nás čekala další výhra, tentokráte 4:2.

S vyjímkou prvního zápasu jsem byl s výkonem týmu i jednotlivců spokojen. Vnímám pozitivně rostoucí výkony a jsem rád, že se nám podařil, i přes prvotní prohru, tým nabudit k lepším výkonům. V neposlední řadě velké díky všem fanouškům za jejich podporu. Bez nich bychom určitě nesklízeli tolik vítězství.”

 

Sestava bílých Keltů: Leipert Adam – Mareš Štěpán, Mathauser Robert, Rosenbaum Matouš, Urban Max, Hybrant Václav, Rolek Václav, Gyorodi Adam, Poláček Max, Ulrich Dominik

 

 

S modrým týmem byl v Praze na Lužinách Radek Lhotka. Jak viděl vystoupení Keltů on? 

“Z mého pohledu po všech stránkách vydařený turnaj. Dobré výkony našich Keltíků vyplynuly i z velmi dobrých a vyrovnaných soupeřů. V prvním zápase jsme porazili Rakovník 3:2, ve druhém, a velmi napínavém zápase, remíza s domácím Kertem 3:3. Po přestávce na párek remíza s bílým Kladnem 4:4 a na konec porážka s modrým Kladnem 2:3.

Ve všech zápasech naši Keltíci předvedli výbornou obranu, dobrý útok a gólman vzorně plnil svoje úkoly. Tím, že se v zápasech měnilo skóre tu ve prospěch soupeře, tu v náš, jsme do hry vtáhli i naše fanoušky – rodiče, kterým patří obrovské díky – hráli jsme v “domácím” prostředí! Tímto všem díky a modrým Keltíkům velká pochvala!”

 

Sestava modrých Keltů: Jakub Klas – Šimon Lhotka, Jiří Pachner, Jakub Grau, Matouš Vondrák, František Patera, Vojtěch Janda, Matěj Dolejš, Eliška Vondráková, Honza Tůma