post

Minipřípravka na turnajích v Berouně a Kladně. Znovu dva týmy kluků a jeden holek!

Ani početný tým minipřípravky neměl o víkendu volno. Starší ročníky jely rozdávat hokejbalovou radost na Kladno a vcelku se jim dařilo. Mladší ročníky, společně s nejmenšími Fretkami, bojovaly v Berouně. A nevedly si vůbec zle! Dokonce svedly vzájemný duel, který otevíral celý turnaj.  A výsledek? No, řekněme si že kluci holky s velkou dávkou štěstí přetlačili nehokejbalově 1:0.

 

Bílý tým Keltů (ročník 2009) se zúčastnil turnaje na Kladně. Komentář poskytl Radek Dolejš:  

Hned v prvním zápase se utkali Kelti s Rakovníkem. Trenéři hostí stavějí taktiku na dvou hráčích ostřelujících zdálky branku a než se s tím Keltíci popasovali, bylo to o poločase hrozivých 0:8. Po změně stran se Berounští přece jen trochu zvedli a hrálo se poněkud vyrovnaněji. Na rozdíl od dvou rakovnických snajperů však měli vychýlenější mušku, a tak se skóre zastavilo na nelichotivém skóre 2:13.

Po nutném průvanu v kabině se Kelti probrali, hodili předchozí zápas za hlavu a odneslo to Kladno debaklem 8:0. Vzápětí šel Beroun na „silnější tým“ domácího Kladna a i zde skóre utěšeně narůstalo, až se zastavilo na konečném stavu 8:2. Nejlepší zápas sehráli Kelti s Mostem na samotný závěr turnaje. V napínavém utkání dvakrát prohrávali, ale do poločasu stačili vyrovnat a po přestávce po parádním výkonu na hřišti dominovali a vyhráli 5:2.

Až na první zápas tak bílý tým odehrál povedený turnaj, i když popasovat se se silně klouzajícím povrchem bylo hodně náročné, což bylo v šatně vidět na četných modřinách mladých bojovníků.

 

Sestava „Bílého týmu“ na Kladně: Kufa Petr – Šlechta Vojtěch, Hájek Vít, Štolz Filip – Dolejš Jakub, Šmíd Filip, Hasal Martin, Hubený Marcel, Koller František, Buroň Jakub, Venhoda Šimon

 

Turnaje v Berouně se zúčastnil “modrý” tým Keltů pod vedením tria trenérů – Leipert, Suk, Lhotka. Za trenérský tým zhodnotil vystoupení Radek Lhotka:

Pod bedlivým dohledem šéftrenéra MP Keltů Tomáše Mathausera odehrál tým čtyři vyrovnané zápasy se třemi výhrami a jednou porážkou s celkovým aktivním skóre 7:4. Sedm gólů si mezi sebe rozdělilo pět hráčů, což potvrdilo vyrovnanost celého týmu a týmové pojetí hry. Pouze čtyři obdržené branky byly výsledkem slušného bránění a  velmi dobrého výkonu brankáře Keltů.

Mezi pozitiva hry  Keltů patřilo zlepšení poziční hry a z toho plynoucí lepší rozehrávky a přechod do útoku mezi obráncem a útočníky, bojovnost při hře 1 na 1 a celková týmová hra – nikdo nic nevypustil. Slabší stránkou hry Keltíků byla střelba a souhra mezi útočníky.

Celkově se turnaj MP v Berouně vydařil a to i díky atmosféře ke které přispěli i přes chladné počasí diváci. Dále patří poděkování všem, co pomohli sestavit mantinely, přenést střídačky a samozřejmě v neposlední řadě rozhodčím a časomírám.

 

Sestava modrého týmu Keltů: Leipert Adam – Mathauser Robert, Pachner Jiří, Rosenbaum Matouš, Urban Max, Gyorodi Adam, Lhotka Šimon, Mareš Štěpán, Kavalír Šimon, Patera František, Fučík Štěpán

 

 

Vystoupení nejmladšího týmu Fretek na hřišti v Berouně zhodnotila trenérka Martina Mazancová:

„Na začátku turnaje holky ještě podřimovaly, podle toho také vypadalo skóre. Bojovaly však s velkou chutí, krátká přestávka a  malá svačinka povzbudila holky do dalších bojů. Kously se a začaly dávat góly. Od posledního turnaje výkon prudce stoupá k výšinám a je vidět, že děvčata mají chuť hrát a bojovat o výsledek. Dnešek beru jako super výkon všech šesti statečných, který mě při hodnocení v kabině dojal k slzám. Fretičky BRAVO!“

 

Sestava Fretek na turnaji: Sára Makovská (dvě utkání v brance Lukáš Šafra) – Natálie Faitová, Eliška Hloušková, Stella Roztočilová, Rozálie Bělohlávková, Adriana Krutinová, Sára Makovská (dvě utkání v poli)