Mladší žáci 2006 berou bronz! Mladší ročníky potrápily Kert Park.

Utkání o bronzovou příčku Kelti zvládli! Ročníky 2006 už jejich nedělní soupeř z Palmovky, HBC Hostivař, nemůže bodově předběhnout a díky jasné výhře ve vzájemném duelu v poměru 0:6 mladší žáci Keltů po delší době získávají v dlouhodbé soutěži cenný kov! Mladší žáci se základem v ročníku 2007 hodně potrápily favorizovaný Kert Park Praha na jeho hřišti. Po dvou třetinách vedli, nicméně favorit zabral a v poslední části utkání obrátil ve svůj prospěch.

HBC Hostivař vs. SK Kelti – ročníky 2006  0:6 (0:0, 0:3, 0:3)

Do zápasu o konečné třetí místo šli Kelti správně nažhaveni. Zamkli Hostivař v její obranné třetině a snažili se vstřelit první branku. Přehrávali soupeře kombinací, jen přesná střelba chyběla. Obránci Hostivaře blokovali střely a Soukup pochytal co prošlo. O pauze trenéři Keltům zdůraznili, že cesta je správná a ať pokračují, střílejí pohotově a cloní před brankářem.

Kelti pokyny poslechli a ve druhé minutě prostřední části, po zavezení Souby a pěkné přihrávce, se z první trefil nad beton Šlechta. Za 25 vteřin, po průniku Kurhajce, vstřelil druhý gól Krbec. Hra Hostivaře byla dost tvrdá, ale rozhodčí pouštěl zákroky domácích a trestal Kelty. Celkový počet trestů 5:4 neodpovídal skutečnosti na hřišti. Přesto se Kelti v čase 15:58 prosadili v přesilovce. Po ose Mišina – Havel dorazil míček do prázdné branky Souba. Další šance pochytal Soukup, nebo zblokovali obránci domácích.

O pauze se Kelti nabádali k neoplácení faulů a v závěrčné třetině navíc hru zpřesnili a posunuli i celkové skóre. Žežulka dorazil střelu Havla a zvýšil na 4:0. Vzápětí dorazil Betlach střelu Mühlfelda a v poslední minutě se, po společné akci s Havlem, prosadil kapitán Krbec a uzavřel skóre na tenisových 0:6.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Kelti chtěli dokázat, že se na jaře zlepšili a přistoupili k zápasu zodpovědně. Kombinovali a využívali i nabíhající obránce na střelu a tlačili se před branku. Obrana si pokrývala útoky soupeře a Koudela pochytal všechny střely a udržel si čisté konto. Škoda, že rozhodčí připustil tvrdou hru, ale nakonec se i s tím Kelti popasovali. Gratuluji týmu k předvedené hře.”

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Lukáš Šafra, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jakub Kadeřábek

HC Kert Park Praha vs. SK Kelti – ročníky 2007  6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

K poslednímu venkovnímu utkání letošního ročníku nastoupili Kelti 2007 proti druhému týmu soutěže. V samém začátku Kert potvrzoval postavení v tabulce  a vytvořil si několik šancí, zvlášť když od 27. vteřiny hráli Kelti v oslabení. Početní výhodu hosté přestáli a ve třetí minutě vyvezli míček před branku soupeře. Po nahrávce Ondry Tkadlece skóroval Ondra Štanc. Od té chvíle bylo vidět, že Kelti neodevzdají body zadarmo a šance se střídaly na obou stranách. Gólově se ale dvakrát prosadil domácí Kert a překlopil skóre na 2:1. První branka Kertu byla hodně sporná. Dle záznamu padla po odpískání, ale momentálně nebyl přítomen oficiální videorozhodčí.

Ve druhé třetině Kelti lepším pohybem a neustálým napadáním po celé ploše soupeři ztěžovali rozehrávku. Hrálo se od branky k brance,  ale tentokrát se gólově více prosazovali hráči z Berouna. Ve 13. minutě rozehrál zpoza branky soupeře Ondra Tkadlec zpět na Martina Hipču a jeho střelu od modré tečoval před brankou dobře postavený Jirka Staněk – 2:2.Po špatném vyhození míčku si Kert vzal vedení zpět v 18.minutě, ale ve 22. minutě Kuba Urban prokličkoval celé hřiště a jeho nabídku ke skórování přijal Ondra Tkadlec, který opět srovnal na 3:3. A dobře rozehranou třetinu gólově zakončil Ondra Černý hezkou střelou, téměř od modré, a zaskočil nejistého brankáře Kertu 3:4.

Ve třetí třetině se projevily kvality a větší fyzická vyspělost hráčů Kertu. Kelti už nestačili včas napadat a domácí hráči se prosadili celkem třikrát, čímž definitvně strhli vedení na svoji stranu a upravili skóre na konečných 6:4.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Kelti odehráli hezké utkání. Nasazením se dokázali se soupeřem minimálně herně srovnat a po dvou třetinách dokonce vedli.  Pohyb a nasazení však nevydželo po celé utkání a fyzicky zdatnější soupeř si v poslední třetině vítězství vzal na svou stranu. Za přístup k utkání zaslouží pochvalu celý tým. Občas to sice trochu bolelo, ale spravilo to pár slziček a hrálo se dál.”

Branky Keltů:  2:46 Ondřej Štanc (Ondřej Tkadlec) – 0:1, 12:75 Jiří Staněk (Martin Hipča, Ondřej Tkadlec) – 2:2, 21:54 Ondřej Tkadlec (Jakub Urban) – 3:3 , 22:53 Ondřej Černý – 3:4

Střely na branku: 22:14 (6:5, 5:6, 11:3), Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek (Matěj Hrachovina)  – David Černý, Jakub Urban, Martin Hipča, Jaroslav Smejkal – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Ondřej Štanc, Daniel Matějka, Martin Hasal, Tereza Vaculíková, Jiří Staněk, Richard Mathauser