Mladší žáci bez ztráty kytičky. Ročníky 07 zaskočily Hostivař!

Poslední hrací den základní části soutěže mladších žáků byl pro Kelty ve znamení výher. Starší celek si hladce poradil v dvojutkání se svými soupeři z Prahy a deklasoval jak Ďábly Praha, tak KOVO. A mladší 07ky? Ty nenechaly nikoho na pochybách, že do první pětky patří oprávněně. Na berounském plastu totiž předčily třetí tým soutěže HBC Hostivař a umožnily svým starších kolegům přímý souboj s Pražany o konečný bronz!

SK Kelti – ročníky 06 vs. SK Ďáblové Praha 12:2 (2:0,7:0,3:2)

Přeložené utkání se hrálo na asfaltu a ten pomáhal spíše bránící Ďáblům. Keltům od začátku míček přeskakovat hokejky při finální střebě nebo přihrávce. Hlavně první útok si vytvořil spoustu šancí, ale gól nepřicházel. Šlechta proměnil samostatný únik a tím nastartoval celý tým. Nakonec se Kelti prosadili takto: Šlechta Vojta (3+2), Krbec (0+5), Betlach (1+0), Šlechta Jiří (1+0). Druhá pětka si zvykla dříve a tak začaly padat branky po pěkných kombinacích. Havel (2+1), Žežulka (1+2). Třetí útok bojoval a byl po zásluze odměněn = Mühlfeld (1+0), Šafra (2+0) a svůj první gól vstřelil Michal Hejda. Do branky se postavil nováček v sestavě Matěj Vicka a pochytal všechny šance Ďáblů až do 31. minuty a stavu 11:0. Pak obrana začala propadat  a z dalších úniků Vašina snížil na 11:2. Poslední gól vstřelil Betlach, který měl hodně šancí, ale prosadil se až na samém konci.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Bylo znát, že Keltům asfalt nevoní a tak po pěkných akcích nedokázali proměňovat i vyložené gólovky. Soupeř hrál v devíti a docházely mu rychle síly. Přesto bránil a nakonec jsme jej pustili i do několika brejků. Vicka, až na dva, vše pochytal. Převahu jsme nakonec i přetavili v góly. Michal Hejda ve svém prvním zápase vstřelil první gól a Lukáš Šafra hned dva z dorážek.”

Střely: 41:9, Vyloučení: 2:0, Využití: 0:0, Oslabení: 1:0

Sestava Keltů: Matěj Vicka – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Michal Hejda, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Ondra Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Vojtěch Šlechta, Jiří Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Lukáš Šafra, Filip Šmíd

TJ Kovo Praha vs. SK Kelti – ročníky 06 1:10 (0:4,0:3,1:4)

Druhý zápas na Palmovce hráli Kelti na plastu s Kovem a od začátku si vytvořili tlak. Drobné změny v sestavě byly znát a kombinace se zlepšila. Mišina v přesilovce ve 31. vteřině dorazil Šlechtovu střelu. Hrubý bekhendem přidal druhý gól a Žežulka v přesilovce třetí. Když v páté minutě dorazil Hejda střelu Krbce, bylo to 0:4. Ve 13. minutě Hrubý po přihrávce Koudely zvýšil na 0:5. Hezkou kombinaci první pětky proměnil Krbec 0:6. Druhá pětka za minutu potvrdila kombinační hru a Havel upravil na 0:7.
Po střele Šafry pohotově dorazil Šlechta 0:8. Ve třicáté minutě, po rychlém průniku naší obranou, prostřelil Vicku Jánošík a vsítil čestný úspěch dobře bránících hráčů Kova. Druhý útok po přihrávce Žežulky, střele Mišiny a dorážce Havla potvrdil dobrou souhru 1:9. Desátým gólem, po souhře prvního útoku a kombinaci Šlechty s Krbcem, uzavřel skóre Vojta Šlechta.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Hra na plastu umožnila větší přesnost přihrávek i zakončení. Gólman Ambroš zachytal dobře a obrana, i šikovná děvčata z Kova, se snažila blokovat naše šance. Kelti hezky kombinovali, tlačili se do brány, trefovali tyčky, gólmana a hlavně síť. Vítězství nás posunulo na třetí příčku tabulky. Gratuluji týmu a těšíme se na nadstavbu.”

Střely: 11:37, Vyloučení: 2:3, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Matěj Vicka – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Michal Hejda, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Vojtěch Šlechta, Jiří Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Lukáš Šafra, Filip Šmíd

SK Kelti – ročníky 07 vs. HBC Hostivař 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Do posledního zápasu základní části nastupovali Kelti s klidným vědomím zajištěné účasti v elitní pětce soutěže. Nešlo však jen o to nepokazit si pověst nějakým nepovedeným výkonem, ale případné vítězství mohlo pomoci Keltům ročníku 06 v boji o 3. místo tabulky právě s Hostivaří. Podle papírových předpokladů však na tom byl lépe soupeř.

A podle předpokladů také začala první třetina. Začátek byl v režii Hostíků, Kelti se rozkoukávali, naštěstí však neinkasovali. Pomalu přebírali aktivitu, bojovalo se o každý míček, ale už více před brankou soupeře z Prahy. V 9. minutě Martin Hipča zachytil míček nahozený soupeřem, nahrál Ondrovi Tkadlecovi, ten se prokličkoval před brankáře Hostíků a nedal mu šanci 1:0.

Ve druhé třetině byli Kelti stále aktivnější. Objevily se náznaky kombinace a z té se několikrát dostal do střelecké pozice dobře postavený Jirka Staněk, který se dnes nevešel do brankoviště. Opět se potvrdilo rčení nedáš – dostaneš. Při založení jedné útočné akce Kelti špatnou přihrávkou při přechodu do obranné třetiny soupeři nabídli šanci. Hosté zavezli míček před branku Keltů a po přihrávce na volného hráče srovnali stav na 1:1.

V začátku třetí třetiny soupeř podnikl několik nebezpečných nájezdů. Vždy však ztroskotal na brankáři Keltů Dominiku Maškovi, který svým spolehlivým výkonem změnu skóre nepřipustil. Kelti v nasazení nepolevovali, ale výsledkem bylo pouze několik neproměněných střeleckých pokusů. Ve 30. minutě vybídl Ondra Černý přihrávkou Terezu Vaculíkovou, která svůj únik proměnila a Kelty poslala do vedení 2:1. V poslední minutě, při vhazování před brankou Keltů, soupeř po oddechovém čase odvolal brankáře. Po vhazování míček vybojoval Ondra Tkadlec, poslal míček na nabíhajícího Ondru Černého a ten nedal pronásledujícím šanci, ve sprintu zavezl míček do branky soupeře, a upravil na konečných 3:1.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Tento tým Keltů již po několikáté dokázal, že přes všechny chyby a předpoklady dokáže bojovat a je mu jedno proti komu to zrovna je. Jednou to vyjde, podruhé ne. Ale asi si vzal za své heslo “nevadí, že jsem bit, hlavně když se peru”. Bez emocí se vyrovnali s tvrdou hrou soupeře a utkání dotáhli do vítězného konce.”

J. Černý dodal: “Myslím, že jsme odehráli dosud nejlepší zápas v sezoně. I když se to neobešlo bez chyb, dnes bylo opravdu za co chválit. Nečekaná výhra, která je o to cennější, že byla z mého pohledu zasloužená. Samozřejmě ale zůstáváme pevně nohama na zemi…”

Branky Keltů: 8:29 Tkadlec Ondřej (Hipča Martin) – 1:0, 29:29 Vaculíková Tereza (Černý Ondřej) – 2:1, 35:20 Černý Ondřej (Tkadlec Ondřej) – 3:1

Střely na branku: 36:15 (11:5, 10:3, 15:7), Přesilovky: 3:5, Využití: 1:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek (Matěj Hrachovina) – David Černý, Jakub Urban, Adam Dejdar, Martin Hipča, Richard Mathauser, Jaroslav Smejkal – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Ondřej Štanc, Daniel Matějka,  František Koller, Martin Hasal , Tereza Vaculíková, Jiří Staněk