Mladší žáci dvakrát bodovali! Ti mladší si vyšlápli na Kert Park!

Podobných víkendů by mohlo být více! Mladší žáci si shodně připsali bodový zisk a oba týmy stále živí naději na první pětku po základní části, která znamená nadstavbu mezi nejsilnějšími týmy soutěže. Zatímco u ročníků 2006 byla výhra tak trošku očekávaná, to že by mladší “07ky” držely krok se silným Kert Parkem čekali jen největší optimisté. A i ti možná bylio zaskočeni uragánem Keltů ve druhé polovině utkání a jednobodovým ziskem s druhým celkem přeboru.

SK Kelti – ročníky 2006 vs. SK Rebel Praha 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

SK Rebel Praha je soupeř Keltů 06 a 07 o první pětku pořadí základní části soutěže mladších žáků. Náboj v utkání tedy nechyběl od prvních sekund. Kelti zamknuli soupeře v jeho třetině, ale Rebel dobře bránil a vyrážel do brejků. Ty obrana domácích stačila pokrýt a Koudela střely pochytal. V šesté minutě Havel z obrany vysunul Šlechtu, který nedal Slavíkovi v brance Rebelů šanci. Na začátku osmé minuty Kelti nepokryli soupeře a po přihrávce Klofaty prostřelil Adam brankáře Koudelu a vyrovnal. Berounští opět zatlačili soupeře, ale šance neproměnili, protože střelba z první dělá Keltům stále problémy. V jedenácté minutě se k úniku Šlechty přidala Nikola Šlemarová, dostala od Vojty krásnou nahrávku až jen stačilo poslat míček do prázdné branky.

Druhá třetina probíhala podobně jako první. Ve 14. minutě, v přesilové hře, po ose Krbec – Havel – Šlechta prostřelil posledně jmenovaný pěknou ranou Slavíka. V 19. minutě, po samostatném úniku, nedal hostujícímu brankáři šanci Krbec a zvýšil na 4:1. Hned na to Tvaroch daroval soupeři přesilovou hru a po krásné přihrávce Tipty proměnil svoji příležitost Rebel Koch, který snížil na 4:2.

Do třetí třetiny Kelti přeskupili síly, protože soupeř začal chodit do úniků. A povedlo se jim ještě navýšit skóre. Ve 27. minutě vybojoval míček Mühlfeld a jeho přihrávku před branku na Betlacha si obránce hostí srazil do sítě. Za další minutu Šlechta, po akci s Havlem, dovršil svůj další jarní hattrick. Zbytek šance soupeř odbránil anebo brankář Slavík pochytal.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Do důležitého zápasu jsme zařadili další přípravkáře a také navrátilce po vážné zlomenině Jakuba Kadeřábka. Nikdo z nich mě nezklamal. Přizpůsobili jsme tomu i sestavu, což bylo trošku znát na souhře. Soupeř navíc  houževnatě bránil. Opět jsme některé akce překombinovávali a chyběla pohotová střelba. Gólové akce ukázaly, že zjednodušení hry je cesta pro další část sezóny.”

Vyloučení: 3:2, Využití přesilovek: 1:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:10

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta, Lukáš Šafra, Filip Šmíd

SK Kelti – ročníky 2007 vs. HC Kert Park Praha 4:5sn (0:2, 2:2, 2:0)

Tentokrát v domácím prostředí Kelty čekal další těžký soupeř, který aktuálně drží druhé místo v tabulce soutěže – HC Kert Park Praha. Na půdě Kertu na podzim Kelti prohráli 0:6 a soupeř přijel v plné, ač tradičně nepočetné, sestavě. Obraz hry od začátku třetiny odpovídal postavení v tabulce. Nehrálo se sice pouze u branky Keltů, ale Kert si vytvářel více, hlavně nebezpečných šancí. A dvě z nich dokázal využít, když shodně začali chybou v rozehrávce a končili nedůsledným pokrytím hráčů a míčku v brankovém prostoru. V 5. minutě Néma a v 8.minutě Adam stanovili po první třetině stav na 0:2 pro Kert.

Začátek druhé třetiny nenasvědčoval, že by se něco mělo změnit. Soupeř navýšil skóre po podobném scénáři jako v první třetině. Ve 14. minutě tahoun týmu Kertu Janda zvýšil vedení na 0:3. A v 17.minutě opět Janda, po sólovém úniku, nedal brankáři Keltů šanci 0:4. Po tomto gólu v brance Keltů vystřídal Matěje Hrachovinu Dominik Mašek. Nepříznivý stav utkání však pro Kelty nebyl důvod přestat bojovat. Soupeř pravděpodobně podlehl falešnému dojmu, že utkání je rozhodnuto. Bojovnost Keltů pak přinesla své ovoce. Napadáním soupeře ve středním pásmu získali míček, zavezli ho do třetiny soupeře a po střele Ríšy Mathausera důrazný Ondra Štanc dopravil míček za záda brankáře hostů. Trenéři nabádali Kelty k udržení vysokého nasazení, protože fyzicky zdatnější soupeř zvolnil a s aktivitou Keltů začínal mít problémy. Začalo se hrát více před brankou Pražanů a přišel další gól. Daniel Matějka nahrál Ondrovi Tkadlecovi a snížil na 2:4. Tím uzavřel gólový účet po 24. minutách utkání.

Ve třetí třetině Kelti zvýšili důraz a přiváděli jinak kvalitního soupeře do problémů. Byl to náhle Kert, kdo tahal za kratší konec. Ve 32. minutě Kelti zatlačili soupeře před branku a po souboji v rohu za brankou Martin Hasal nahrál Ondrovi Tkadlecovi, který prokličkoval obrannou soupeře a snížil na 3:4. V tu dobu asi trenéru hostí došlo, že je něco v nepořádku a první pětku hostů již ze hřiště nepouštěl. Kelti však cítili šanci, pokračovali v aktivní hře a to se jim vyplatilo. Ve 34. minutě, při opětovném dobývání branky soupeře, David Černý rozehrál na Ondru Tkadlece, ten prošel obrannou soupeře a střelou “pod víko” nedal brankáři hostí šanci. Srovnání jakoby domácímu celku nestačilo a  pokračoval v tlaku. Druhá pětka se usadila před brankou soupeře, vytvořila si dokonce velkou gólovou šanci, ale bohužel se ji nepodařilo proměnit.

Nerozhodný stav v této věkové kategorii znamená nájezdy. A v těch byl šťastnější Kert. Za tým z Lužin druhý nájezd proměnil Broulík. Kelti neproměnili žádný, ač při druhém nájezdu chybělo hodně málo k zasunutí míčku za položeného brankáře.

Komentář trenéra Jiřího Tkadlece: “Sice prohra na nájezdy, ale pro tento tým velký úspěch. Chyby nechám jako námět pro trenéry. Samotná bojovnost by možná na kvalitního soupeře z popředí tabulky nestačila, Kelti ale soupeře předčili celkovým přístupem k utkání a to už před zápasem a od rozvičky. A také tím, že dokázali hrát jako tým a jako tým se chovat i na střídačce.”

Jiří Černý kolegu ze střídačky doplnil: “Před zápasem jsme klukům řekli, že bychom rádi, aby předvedli výkon podobný tomu v prvních dvou třetinách na Kladně a ukázali i divákům doma, že se trenéři “nezbláznili”, když je chválili po skóre 0:9. A jsem moc rád, že kluci a Terka takový výkon předvedli. Ve druhé půlce zápasu odhodili respekt, Domča zavřel branku a přestože jsme nakonec vítězný gól nedali, tým zaslouží rozhodně pochvalu.”

Branky Keltů: 18:25 Štanc Ondřej (Mathauser Richard) – 1:4, 19:53 Tkadlec Ondřej (Matějka Daniel)  – 2:4, 31:04 Tkadlec Ondřej

(Hasal Martin) – 3:4, 33:53 Tkadlec Ondřej (Černý David) – 4:4

Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0, Střely na branku: 19:20 (3:6, 9:9, 7:5)

Sestava Keltů: Hrachovina Matěj (od 17.min Mašek Dominik) – Černý David, Urban Urban, Dejdar Adam, Hipča Martin, Mathauser Richard, Zaspal Jan – Černý Ondřej, Tkadlec Ondřej, Maňásek Lukáš, Štanc Ondřej, Matějka Daniel, Koller František, Hasal Martin, Vaculíková Tereza, Smejkal Jaroslav