Mladší žáci obhájili prvenství na Pražském míčku!

Za obhajobu loňského vítězství se mladší žáci  vydali vlakem a metrem, takže někteří účastníci zájezdu poprvé v životě viděli autobus na kolejích. Přes všechny problémy s přesuny, kdy zpátky cizím zaviněním šli kluci málem pěšky, se nová myšlenka projevila pozitivně na soudržnosti kolektivu. Pět výher z pěti utkání mělo výsledek jediný. Obhajoba titulu se podařila!

Skupina / HBC Autosklo H.A.K. Pardubice vs. SK Kelti 2:3 (1:1, 1:2)

V první zápase s Autosklem z Pardubic Kelty zkraje podržel Ondra Koudela a ve druhé minutě ze spolupráce Mišiny a Havla těžil střelec Vojta Šlechta. Kelti nabídli soupeři přesilovku 5 na 3 a Jakub Vodvárka jí po dvaceti vteřinách proměnil a srovnal.

Soupeř začal mít navrch ale Kelti jeho pokusy blokovali a co prošlo, chytil Koudela. O pauze trenéři zdůraznili, že výhru soupeř snadno nedaruje a obraz hry se změnil a díky lepšímu pohybu začali soupeře přehrávat. Pomohl i um a rychlost kapitána Denise Krbce, který doběhl dlouhý pas Matěje Žežulky a jednou rukou přehodil brankáře Bečičku. Soupeř se nevzdával, dobře blokoval střely Keltů. V šestnácté minutě nestačil souhře druhého útoku, který přetavil v  gól Jakub Havel. Soupeřův time out pomohl Pardubicím k tlaku,  přestože Kelti dobře bránili, Autosklo snížilo 17 vteřin z dorážky, na remízu to však již nestačilo.
Pět vyloučených Keltů bylo naprosto zbytečnou kaňkou na pěkném utkání a soupeř díky tomu měl možnost bojovat až do konce.

Branky: Šlechta, Krbec, Havel

Brankář: O. Koudela

Střely: 12:13

Skupina / SK Kelti vs. HBC Plzeň 3:0 (1:0, 2:0)

Zápas s Plzní byl ve znamení mírné převahy Keltů. “Mladé pušky” ze třetího útoku dokázaly vsítit první branku, kdy dohrály důrazně střelu Ondry Černého a  Daniel Matějka přehodil brankáře Hoška. V dalším střídání vstřelil druhý gól Vojta Šlechta, jenže Kelty opět přibrzdila dvě oslabení. Zachytal si tak i brankář Roman Kurhajec. Na třetí brance se svým důrazem podílela  Nikola Šlemarová, protlačila míček natřikrát před bránu, kde vybídl Jakub Havel Vojtou Šlechtu k dalšímu, poslednímu, gólovému zápisu. Trenéři byli spokojeni jak s předvedenou hrou a kombinací pětek, tak bojovností hráčů.

Branky: Matějka, Šlechta, Šlechta

Brankář: R. Kurhajec

Střely: 15:8

Skupina / Reprezentace U16 dívky vs. SK Kelti 0:1 (0:0, 0:1)

Kelti vstupovali zápasu s děvčaty s mírnou obavou. Přeci jen děvčata byla urostlejší a u mantinelu si dokázala zjednala potřebný respekt. Kelti si v průběhu první poloviny přivykli na důraznější hru a zařadili vyšší rychlostní stupeň.

Příležitosti, které berounský celek soupeřkám nabídl, naštěstí pro Kelty Roman Kurhajec s trochou štěstí i s pomocí obrany zlikvidoval.

Ve druhé polovině trenéři nabádali Kelty k důrazu a střelbě z každé pozice. A berounským se podařilo změnit obraz hry. Společně s pevnější obranou a zlepšeným blokováním střel vedla k úspěchu i minela dívčího týmu, který zahrál v šesti, čehož si všiml pohotový kouč Tkadlec a nestyděl se se svým poznatkem pochlubit rozhodčím. Přesilovou hru Kelti rychle proměnili. Krbec vyhrál vhazování přesně na Šlechtu, který  nádhernou ranou vymetl pavouky nad lapačkou Sanny Uhlíkové a rozjásal celou střídačku. V posledních třech minutách Kelti pozornou obranou, podpořenou Kurhajcem, bránili hubenou výhru. Navzdory power-play soupeřek, které se pokoušely srovnat stav, už se skóre nezměnilo.

Branka: Šlechta

Střely: 12:8

Skupina / SK Kelti vs. TJ Tatran Třemošná 9:0 (7:0, 2:0)

Do posledního zápasu ve skupině nastoupil do branky Ondra Koudela, pochytal všechny střely soupeře a udržel si čisté konto. Na druhé straně se hodně činil brankář Třemošné, protože se na něj valil jeden útok za druhým. A Kelti si notně vylepšili individuální statistiky, když se na celkových devíti brankách podílely všechny útoky. Soupeř hrál s devíti hráči v poli, bojoval ze všech sil, ale rozdíl ve skóre byl nakonec v poměru 9:0 pro Kelty.

Branky: Žežulka, Kurhajec, Tkadlec, Krbec, Havel, O. Černý, Tkadlec, Mišina, Krbec

Střely: 27:5

Finále / SK Kelti vs. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:0 (1:0, 1:0)

Do branky se k finálovému utkání postavil Roman Kurhajec a musel se hodně činit, protože jeho spoluhráči spali a sledovali soupeře, jak je přehrává. Asi největší příležitost měly Pardubice ve čtvrté minutě, kdy z pravé strany střílel útočník Východočechů do odkryté branky a Kurhajec se vrhl šipkou k tyčce a přilbou vyrazil míček nad branku.

Kelti se probudili, začali běhat, vyrovnali hru a začali být lepší než jejich soupeř. V deváté minutě se Ondřej Tkadlec po sólu přes čtyři hráče dostal až před gólmana Pardubic a nedal mu střelou do šibenice šanci. Ve druhé půlce Kelti dominovali, ale vstřelit branku jim nebylo souzeno. Trenéři soupeře si vzali time out, ale obraz hry ve svůj prospěch nezměnili. Druhá změna skóre přišla ve 14. minutě, kdy se Nikola Šlemarová rozhodla vystřelit, v následné skrumáži před brankářem Pardubic se k míčku dostal Tkadlec a druhým gólem zvýšil. Do konce zápasu Kelti dobře bránili a zaslouženě dotáhli utkání k výhře a obhajobě prvenství z loňského roku.

Branky:  Tkadlec, Tkadlec

Střely: 15:7

Brankáři: Ondřej Koudela, Roman Kurhajec
Hráči: Jakub Havel, Jan Hrubý, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Ondřej Černý, David Černý, Daniel Matějka, Ondřej Tkadlec, Jakub Urban, Terezie Vaculíková

Hodnocení trenéra Romana Kurhajce: “Děkuji všem nominovaným za přístup k turnaji a vítězství v každém utkání vyrovnaného turnaje.  Kluci a holky bojovali a šli si za vítězstvím. Branky ve finále daly mladé pušky  ročníku 2007 a symbolicky převzaly štafetu pro příští rok.”

Jak to viděl Jirka Tkadlec: “Měl jsem štěstí být u toho a slíznout smetanu za celý trenérský kolektiv, který se na přípravě mládeže podílí. V samotném turnaji však klukům stačilo pár drobných rad. Nechyběla vůle po vítězství, avšak občas bylo nutné důrazně připomenout, že bez pohybu to nepůjde. Ač se nám podařilo získat i nějaká individuální ocenění, hlavní devizou Keltů byla vyrovnanost hráčů. Důkazem toho je, že o vstřelené góly se pětky rozdělily rovným dílem a střelců bylo devět.”