post

Mladší žáci půl napůl. Starší přetlačili Hostivař, mladší padli po boji s Kladnem.

Mladší žáci vyjeli mimo Beroun a neměli ani v jednom případě snadnou úlohu. Ročníky 2007, doplněné Fretkami, musely plnit soupeřem přisouzenou roli favorita na Palmovce a i přestože konečný výsledek 2:8 pro Kelty zní jasně, nebyla to s Hostivaří vůbec lehká práce. Mladší ročníky 2008 svůj výkon na půdě Kladna sice postupem zápasu zlepšovaly, ale promarněný úvod utkání je stál možnost bojovat o body. “I tak se na to ale dalo koukat”, podotkl po zápase jeden z přihlížejících rodičů…

 

HBC Hostivař vs. SK Kelti 2008 – ročníky 07 2:8 (0:3, 1:0, 1:5)

K prvnímu letošnímu venkovnímu utkání Kelti 07 vyrazili na Palmovku za týmem HBC Hostivař a to bývají vždy zajímavé zápasy. Keltům se tentokrát podařil vstup do zápasu a svoji převahu vyjádřili i gólově, když se ze závaru před brankou třikrát za sebou prosadil Ondřej Tkadlec. Ve druhé třetině začali domácí dokazovat, že se s vývojem zápasu nehodlají spokojit a převzali iniciativu. Kelty dostali pod tlak a s tím přišly chyby. Naštěstí co nevyřešili hráči v poli, vyřešil Jirka Staněk v brance a až na jeden gól v závěru třetiny nic za svá záda nepustil.
Začátek třetí třetiny se bohužel začal podobat průběhu té druhé a když se Kelti začali vracet do zápasu, domácí skorovali podruhé a snížili na rozdíl jediného gólu. Byla to hrubá chyba obránce, a protože na ni trenér Černý hráče v průběhu zápasu několikrát upozorňoval, asi mu přibylo pár šedin.  Kelti vycítili, že by mohli ztratit dobře rozehraný zápas a vrátili se výkonu z úvodu zápasu, kdy se jim dařilo individuálně soupeře přehrávat.
Bylo to v závěru sice více fyzické než kombinační, ale tým opět začal fungovat a zlepšený výkon začali gólově potvrzovat Ondrové Tkadlec s Černým.  Skóre zápasu se zastavilo na výsledku 2:8 z pohledu domácích.
Komentář trenéra J. Tkadlece: “Před zápasem jsem měl trochu obavy ale Kelti, doplnění o čtyři Fretky, zabojovali a soupeře přehráli. Hostivař se ve střední části zápasu dokázala hodně přiblížit k otočení zápasu. K tomu nedošlo pravděpodobně i díky mohutné divácké podpoře. Diváci v závěru nenechali Kelty takzvaně zvadnout.  Jirka Staněk v bráně svým spolehlivým výkonem nepřipustil střídání brankářů. Obrana asi nejvíce chyb vyrobila ve středním pásmu, kde jsme trochu dopláceli na špatné postavení a nepřesnou rozehru po vybojovaném míčku. Útoku by opět slušelo více kombinace, ale vzhledem k počtu vstřelených gólů chyby nebyly tolik vidět. Posily z řad Fretek se osvědčily. Tereza Vaculíková je stálice a nové tváře Bára s Josefou předvedly spolehlivý výkon.”

Branky Keltů: 2:55 Ondřej Tkadlec (Adam Dejdar) – 0:1, 6:16 Ondřej Tkadlec – 0:2, 8:09 Ondřej Tkadlec – 0:3, 29:08 Ondřej Tkadlec – 2:4, 29:56 Ondřej Černý (Vojtěch Hubinger) – 2:5 , 30:08 Ondřej Tkadlec – 2:6, 32:40 Ondřej Tkadlec – 2:7 , 35:36 Ondřej Tkadlec (Richard Mathauser) – 2:8

Střely na branku: 15:31 (4:15, 7:4, 4:12), Vyloučení: 5:3, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:1, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů 07: Jiří Staněk (Matěj Hrachovin) –  Adam Dejdar, Martin Hipča, Richard Mathauser, Bára Hájková, Jakub Urban, Vojtěch Hubinger, Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Terezie Vaculíková, Sára Makovská, Jiří Šlechta, Daniel Matějka, Josefa Bilasová 

 

 

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti – ročníky 2008  6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Než se Kelti rozkoukali, svítilo na světelné tabuli 2:0 pro domácí. Ti využili dvou zaváhání a od modré a z předbrankového prostoru potrestali Kelty za laxní přístup. Hra hostujícího celku se s přibývajícím časem stávala více a více vyrovnanou a běhavému a šikovnému soupeři se hráči a hráčky nebáli postavit ani v osobních soubojích. Kladno však bylo v zakončení výrazně lepší. Zatímco střely Keltů k domácímu brankáři v řadě případů sotva dolétly, Kladno pálilo ostrými. Ještě do poloviny zápasu se třema góly, opět po chybách v předbrankovém prostoru, dostalo k vedení, které je těžké dotáhnout.

Kelti sice ve druhé polovině utkání dále herně rostli, střídající brankář Mašek propustil jediný gól, ale na vstřelenou branku se nezmohli. A že šance byly. Utkání slušné úrovně nakonec skončilo vcelku přesvědčivou výhrou Kladna, Kelti však rozhodně mají v dalších utkáních na co navazovat!

 

Komentář trenéra R. Nováka: “Škoda promarněnného vstupu do utkání. Zvlášť když v předzápasové poradě upozorníme tým na to, odkud dostáváme góly a z těchto pozic v podstatě všech šest branek dostaneme. Tým se postupně dává do kupy, na detailech budeme pracovat celou podzimní část. Líbila se mi bojovnost a týmový duch, který vládl na střídačce, a snaha hrát s míčkem a úsilí branku vstřelit přestože na přesné a finální zakončení někdy nezbývalo sil. Jedeme dál, čeká nás další těžký soupeř a já věřím, že nabyté zkušenosti z Kladna zúročíme už proti Hostivaři!” 

 

Střely na branku: 46:28 (13:6, 17:11, 16:11), Vyloučení: 1:2 Přesilovky: 2:1, Využití: 1:0, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Matěk Vicka (od 19. minuty Dominik Mašek) – Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, David Cipro, Patrik Jílek, Nicolas Abrahám, Nikola Šlemarová, David Černý, Ondřej Štanc, Lukáš Šafra, Jáchym Fučík, Matyáš Lhotka, Lukáš Maňásek, Martin Hasal, Marek Rýdl, Filip Šmíd