Mladší žáci ročníků 2007 nebyli pro favorizovaný ALPIQ zatím překážkou.

Soutěž mladších žáků odstartovala a Kelti měli možnost vyslat do souboje nově se tvořící tým ročníků 2007 a 2008. Ten se střetl s favoritem soutěže, Kladnem, a především v první polovině utkání nekladl přílišný odpor. Zlepšení ve druhé polovině přineslo minimální počet inkasovaných branek a výsledkem 1:9 pro ALPIQ se utkání skončilo. Celek 2006 na svojí premiéru musí počkat, neboť utkání s Kert Parkem bylo na žádost soupeře přeloženo.

SK Kelti 2008 ročník 2007 vs. HBC ALPIQ Kladno 1:9 (0:3, 1:5, 0:1)

Své kvality soupeř prokázal hned v úvodu a než se Kelti rozkoukali, prohrávali ve druhé minutě 0:3. Naštěstí kluci rychle pochopili, že takto to nepůjde a ač byl soupeř stále lepším týmem, lepším pokrýváním hráčů soupeři již skórovat v první periodě  nedovolili.
Bohužel začátek druhé třetiny Keltům znovu utekl, opět špatným pokrýváním hráčů soupeři nabídli několik šancí a ten trestal. Novic Daniel Matějka sice ve svém prvním utkání důrazem dotlačil míček do branky soupeře a připsal na vrub Keltů čestný úspěch, ale skóre se po druhé třetině  zastavilo na stavu 1:8 pro hostující tým.
ALPIQ na začátku třetí třetiny zvýšil vedení, Kelti ale od této chvíle více bojovali a méně chybovali a další změnu skóre již nepřipustili.
Trenér Jiří Tkadlec komentoval první utkání svého týmu v této sestavě krátce: “Soupeř byl lepším týmem po celý zápas a od navyšování skóre nás mnohdy zachránil pouze dobrý výkon obou brankářů.”
Sestava SK Kelti: Matěj Hrachovina, od 13. minuty Dominik Mašek – Ondřej Tkadlec, Adam Dejdar, Lukáš Maňásek, Jakub Urban, David Černý, Daniel Matějka, Ondřej Černý,  Martin Hasal, Jaroslav Smejkal, Richard Mathauser, Adam Endrle, Jiří Staněk
Vyloučení: 1:2, Střely na branku: 12:29 (3:8, 6:13, 3:8)