Mladší žáci ročníků 2007 si poradili s Krtky z Proseka

Druhý domácí zápas odehráli Kelti ročníků 2007 s mladým a ambiciozním, leč papírově slabším, soupeřem Prosek Moles. Nováček soutěže nechtěl prodat v Berouně kůži lacino, nicméně útočná síla Keltů v první části rozhodla o osudu zápasu a snaživí Krtci si zkoušeli především obranné manévry ve vlastní třetině. Povinné tři body Kelti získali a řada hráčů a hráček byla vybavena dalšími zkušenostmi v kategorii mladších žáků.

SK Kelti – ročníky 07 vs. SHM Prosek Moles 9:1 (5:0, 0:1, 4:0)

Kelti nechtěli soupeře a začátek podcenit a první třetinu zahájili v nejsilnějším možném složení. Díky tomu soupeře od začátku přehrávali a vytvořili si náskok do zbytku zápasu.
Od druhé třetiny Kelti nechali sedět dva tahouny týmu, Ondry Tkadlece a Černého, přeskupili sestavu s cílem přenést zodpovědnost za vývoj zápasu a získání zápasových zkušeností na zbytek  týmu. Soupeř je sice nepřehrával, ale podařilo se mu jednou skórovat. Kelti po změně sestavy působili matným dojmem a asi největší problém měli se zakončením.
Ve třetí třetině došlo k malým úpravám v rozestavení hráčů a Kelti opět převzali režii zápasu do svých rukou. Sestava si lépe sedla, hráči se více sžili s novými posty a začali se prosazovat golóvě.
Komentář trenéra J. Tkadlece: “Do zápasu jsme šli s tím, že si v první třetině vytvoříme náskok abychom mohli ve zbylých dvou experimentovat se sestavou. V tomto směru patří dík hráčům a hráčkám, protože trenérský záměr svým přístupem podpořili a zvládli, a to včetně “sedících” Ondrů, kteří se dále do utkání zapojovali předáváním svých zkušeností především spoluhráčům a spoluhráčkám v pozicích centrů. Úspěšnou premiéru v brance mladších žáků si odbyla Kačka Koudelová a další premiérou byla novinka v podobě kompletní pětky dívek s brankářkou za zády, které spolu odehrály několik střídání ve třetí třetině.”

Branky Keltů: 2x Tkadlec, 2x Matějka, 2x Mathauser, Hubinger, O. Černý, Šlechta

Střely na branku:  60:12 (29:1, 14:7, 17:4), Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 1:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů 07: Jiří Staněk (od 18.min Kateřina Koudelová) –  Adam Dejdar, Martin Hipča, Richard Mathauser, Filip Štolz, Vojtěch Hubinger, Natálie Faitová, Bára Hájková, Jakub Urban, Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Terezie Vaculíková, Sára Makovská, Jiří Šlechta, Daniel Matějka, Josefa Bilasová, Vojtěch Macák, Jan Zaspal, Terezie Vaculíková, Josefa Bilasová