post

Mladší žáci ročníků 2009 sehráli v Chomutově zajímavé utkání.

Ve druhém kole přeboru mladších žáků čekal na Kelty těžký soupeř, ale také další cenné zkušenosti. Kelti se tentokrát vydali, spolu s početnou fanouškovskou skupinou z řad rodičů, na sever Čech, do Chomutova. A utkání s “hokejbalisty” místního oddílu nebyla procházka růžovým sadem…

 

Wolves Chomutov vs. SK Kelti 2008 – ročníky 2009 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

V první třetině soupeř z Chomutova Kelty převyšoval nejen fyzicky, ale i herně. Možná až zbytečný respekt Keltů umožnil soupeři se celkem snadno ujmout dvougólového vedení. Tvrdší a agresivnější hrou byli kluci zaskočeni a jen těžko se dostávali na dostřel chomutovské branky.

 

Nebyli by to ale Kelti, kdyby i za nepříznivého stavu nechtěli hrát hokejbal. Ve druhé třetině zvýšili pohyb a zejména důraz v osobních soubojích, z čehož se začaly rodit i chyby a zbytečná vyloučení soupeře. Kelti si v prostřední části vypracovali několik slibných šancí, skórovat se jim ale nepodařilo, a to ani v přesilových hrách, kterých Keltům nabídli chomutovští hráči více než dost.

 

V poslední třetině už to byl spíše boj „kdo z koho“, nicméně Keltům určitě nešlo upřít snahu dotáhnout se na Chomutov také gólově. Ve třetí třetině sice berounský tým svého soupeře mírně přestřílel, nicméně ani v závěrečné části se Keltům gól vstřelit nepodařilo a musí si tak na první body v soutěži ještě počkat.

 

Komentář trenéra Romana Kajera k utkání: “Klukům se určitě nedala upřít snaha a bojovnost. Soupeř nás zpočátku přehrával svojí důraznou hrou, někdy i za hranicí pravidel, a do výraznější převahy jsme se dostávali především díky přesilovým hrám. Na druhou stranu si kluci vyzkoušeli, že i hokejbal občas zabolí a že proti podobným soupeřům je potřeba hrát s větším důrazem a v maximální rychlosti. Pochvalu si pak určitě zaslouží i oba gólmani, kteří tým několikrát podrželi výbornými zákroky.”

 

Sestava Keltů: Petr Kufa, Tadeáš Kajer – Martin Hasal, Matyáš Fortuník, Ondřej Hatlapatka, Marcel Hubený, Matyáš Kajer, František Koller, Šimon Kravec, Tomáš Svoboda, Jiří Šlechta, Filip Šmíd, Filip Štolz, Jan Matěj Biskup, Šimon Lhotka, Matyáš Lhotka, Robert Mathauser , Jiří Pachner

 

 

Autor: Roman Kajer