Mladší žáci rozjeli nadstavbu. Ročníky 2006 porazily Kert a vyhrály derby!

Zasloužený postup obou týmů do nadstavbové části soutěže mladších žáků, mezi nejlepších pět týmů přeboru, má za následek další čtyři kvalitní duely navíc. S vervou se do zápasů vrhly především ročníky 2006, které vyhrály své první dva duely a přehrály jak pražský Kert Park, tak svoje spoluhráče mladších ročníků. Obě utkání skončila shodně 2:0! A díky další shodě výsledků to znamená jediné. Každý další získaný bod z utkání s Hostivaří a Kladnem znamená pro Kelty 2006 jistotu bronzových medailí!

SK Kelti – ročníky 06 vs. HC Kert Park Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Zápas s Kertem sliboval boj o každý míček. Od začátku Kelti zatlačili soupeře před jeho branku ale šance pochytal Slaboch. Janda z Kertu se začal prosazovat přes menší obránce Keltů a těšil se, že bude chodit do úniků. Brankář Kurhajec, který se vrátil po zranění, byl ale proti. Kelti přeskupili obranné dvojice tak aby Vojta Šlechta bránil Jandu po zbytek utkání a do ničeho nejlepšího hráče hostí nepustil.

Dvě třetiny Kelti kombinovali, trefovali tyčky nebo dobře chytajícího Slabocha. Ve 28. minutě  Havel zkusil překvapit gólmana zpoza branky a byl opět úspěšný. Radost a euforii Keltů za minutu potvrdil, po souhře se Šlechtou, kapitán Krbec, který se trefil mezi beton pohotovou střelou. Kelti ve zbytku utkání dobře obsazovali soupeře, střely i dorážky pochytal Kurhajec. Poslední dvě minuty už Kelti míček půjčili soupeři ojediněle a zaslouženě si vybojovali vítězství.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Zápasy s Kertem se vyznačují větší tvrdostí a bylo tomu tak i v neděli. Kelti hráli a kombinovali daleko lépe než soupeř a obránci, v čele s Vojtou Šlechtou, si pohlídali Jandu s Broulíkem. V první třetině jsme mohli jít do vedení, ale šance skončili na brankové konstrukci. Zápas zvládli Kelti hlavně ve svých hlavách a věřili ve vítězství. Děkuji všem za obětavost a bojovnost v zápase.”

Vyloučení: 5:7,  Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 36:11

Sestava Keltů: Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Lukáš Šafra, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka

SK Kelti – ročníky 2006 vs. SK Kelti – ročníky 2007   2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Keltské derby mívá náboj od prvních minut a bylo tomu tak i v úterý. Starší 06ky zamkly 07ky v pásmu a chtěly hned skórovat. Myslely si, že to půjde snadno. Mladší hráči byli obětaví, pokrývali přihrávky a střely domácích 06tek. Pozorně chytal i brankář Mašek. Skóre se měnilo až v desáté minutě. Po přihrávce Krbce se střelou mezi betony prosadil Šlechta. Zápas se hrál v dobrém tempu a ve férovém duchu. Jediné vyloučení utkání měl na svědomí Tkadlec na přelomu první a druhé třetiny, ale 06ky jej nevyužily.

Další šance staršího ročníku skončily na dobře chytajícím Maškovi, kterému pomáhala obrana seč mohla. V čase 20:51 vystřídal Maška v brance Hrachovina a po krátké chvíli kapituloval. Ve 24. minutě se prosadil jakub Havel, když zkusil zasunout míček zpoza branky za tyčku.

Možnosti ročníku 2007, kterých nebylo mnoho, zachycovala obrana domácího celku a pár dobrých zákroků předvedl brankář Koudela. Zvrat tak byl pro mladší hráče téměř nemožný. Jelikož ani na druhé straně Hrachovina v brance další gól nepřipustil, utkání skončilo výsledkem 2:0 ve prospěch ročníku 2006.

Hodnocení trenéra ročníku 2006 R. Kurhajce: “Na zápas se těšili hráči obou mužstev. Starší chtěli mladším vrátit jarní porážku a tak vstoupili od začátku naplno. Bohužel si mysleli, že projdou až do branky a tak nevyužívali obránce na střelu. Trenéři 07 nasazovali na první útok 06 dobře bránící lajnu a tomu se dařilo pokrývat finální přihrávky a blokovat střely. Hlavní důvod, že z téměř čtyřiceti střel 06tek prošly za čáru jen dvě, byli gólmani ročníku 2007. Mašek i Hrachovina předvedli dobrou formu. V zápase byl vidět posun obou mužstev oproti podzimu a to se mi líbí. Kelti gratuluji!”

Hodnocení trenéra ročníku 2007 J. Tkadlece: “Z pohledu Kelta jsem byl spokojen. Do utkání dobré úrovně, odehraném ve vysokém tempu, se zapojilo přes třicet Ketl. Není moc týmů které by mohly sehrát takové derby. Za zmínku stojí i to, že všichni pochopili, že i když je to derby, je to v první řadě výkon na co se soustředit a při vysokém nasazení se hrálo fair play na hřišti i mimo něj. Z pohledu týmu ročníků 2007 bych chtěl pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. To, že mají více odehráno, bylo vidět především v kombinacích, kterými mladší hráče přehrávali.

Mladším hráčům však patří dík za odbojované utkání. Respekt ze starších spoluhráčů nechali v šatně, a tím nepropadali v soubojích jeden na jednoho. Důkazem toho bylo to, že soupeři nedovolili skórovat z předbrankového prostoru. Dopředu jsme toho moc nevytvořili, ale s dobrým výkonem obou brankářů dosáhli hezkého výsledku. Takže díky všem zúčastněným, samozřejmě včetně diváků!”

Doplnění očima J. Černého: “Myslím, že derby bylo pro všechny fanoušky Keltů příjemnou událostí. Z pohledu trenéra 07 bych rád pochválil naši defenzivu včetně gólmanů. Snad jen škoda, že jsme nebyli trochu odvážnější směrem dopředu. V tom ale sehrálo roli i to, že nám toho soupeř mnoho nedovolil. Díky všem za nasazení a chuť na sobě dál pracovat…”

Vyloučení: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0,  Střely na branku: 36:6 (7:2, 14:2, 15:2)

Sestava ročníku 2006: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Michal Hejda, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Jakub Kadeřábek, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Bohdan Schmied, Maxmilián Souba, Lukáš Šafra, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka,

Sestava ročníku 2007: (Dominik Mašek, od 21. minuty Matěj Hrachovina) – Ondřej Černý, Adam Dejdar, Martin Hipča, Vojtěch Macák, Daniel Matějka, Richard Mathauser, Jiří Staněk, Ondřej Tkadlec, Jakub Urban, Terezie Vaculíková, Jan Zaspal, David Černý, Martin Hasal, František Koller, Jaroslav Smejkal, Ondřej Štanc