post

Mladší žáci s Kertem i podruhé neúspěšní.

Opravdu těžkých zápasů v kategorii mladších žáků je v letošní sezoně jako šafránu. Kelti ročníků 2006 jeden z nich absolvovali uplynulou neděli v Berouně, kdy proti nim nastoupil pražský Kert Park. A podobně jako v září na Lužinách, padl celek z Berouna po boji, a o gól. Soupeř nebyl lepší, ale efektivnější v zakončení a výhru doslova urval brankou necelou minutu a půl před koncem.

 

 

SK Kelti – ročníky 06 vs. HC Kert Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) 

Zápas s druhým celkem tabulky, Kert Parkem, začal tlakem soupeře. V brance Keltů se snažil pochytat šance Roman Kurhajec, ale ve druhé minutě, po individuální akci Jandy který se prosmýkl podél mantinelu a střele neobsazeného Némy, lovil míček ze sítě. Kelti postupem času vyrovnali hru a měli i velké šance. Důrazný soupeř daroval Keltům čtyři přesilové hry, ze kterých domácí vytěžili jen tři nastřelené tyčky. Vyrovnat se podařilo až kapitánu Denisu Krbcovi v 10. minutě po krásné individuální akci.

 

Ve druhé třetině Kelti soupeře přehrávali, ale neproměnili velké šance. A tak přišel trest. Po zbytečné ztrátě míčku a nedůrazu v obraně se prosadil opět Néma, který z dorážky prostřelil Kurhajce. Tlak Keltů pokračoval, domácí hráči ale trefovali brankáře Štrábergera nebo brankovou konstrukci. Tlak domácího celku pokračoval i ve třetím dějství, soupeř ale velmi dobře bránil. Ve 31. minutě se na Kelty přeci jen usmálo štěstí. Havel zatáhl míček do útočného pásma, našel za sebou nabíhajícího Mišinu a jeho umístěná střela zaplula k tyči branky Pražanů. Z dalšího tlaku Kelti nastřelili břevno a tak soupeř udeřil potřetí. Néma přesným pasem vyslal do brejku Jandu a ten svůj nájezd ve 35. minutě proměnil. Power – play Kelti zkusili a neproměnili. Ač možností na další srovnání bylo několik. Zklamání na straně domácích bylo veliké, o to větší pak byla radost hostí  na straně druhé.

 

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Na zápas jsme se těšili, ale opět přišly omluvenky a tak jsme hráli na dvě pětky, podobně jako soupeř. Neproměňování šancí nás stálo nakonec všechny body. Rozhodlo nevyužití přesilovek, kterých nám soupeř daroval sedm. V dalších trénincích musíme zapracovat na zlepšení podobných situací. Hráči předvedli bojovnost a chuť do hry, ale i tentokrát štěstí stálo na straně soupeře.”

 

Střely na branku: 33:27
Sestava SK Kelti: Roman Kurhajec, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld,
Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta, Lukáš Šafra