Mladší žáci se představili poprvé v sezoně s oběma týmy.

Oba celky mladších žáků se poprvé, a na delší dobu zřejmě naposledy, objevily na hřištích při soutěžním utkání v jeden den. A na svoji letošní  premiéru  zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat ročníky 2008, které odjely ze “šlágru” kola z Lužin bez bodu. Naopak mladší 2009ky dokázaly stejně staré soupeře z Hostivaře přejet rozdílem třídy.

HC Kert Park Praha vs. SK Kelti – ročníky 2008 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

V neděli 4. října vstoupil konečně do nového ročníku dlouhodobé soutěže mladších žáků také druhý, starší, tým ročníků 2008, doplněn významnou skupinou nadějných Fretek. Za svým prvním soupeřem vycestovali Kelti na hřiště pražského Kert Parku. Tým domácích je pro tento rok složen z několika kvalitních hráčů ročníku 2008, kteří už druhým rokem nastupují i za starší žáky, a doplněn několika velmi šikovnými přípravkáři. Pro Kelty se rozhodně nejednalo na startu soutěže o lehkého soupeře. Samotný zápas potvrdil herní  kvalitu domácích, ale hostující tým srdnatě bojoval.

Kelti nezačali utkání špatně a ve druhé minutě se dostali po samostatném úniku Patrika Jílka do vedení. Bohužel to bylo v první třetině směrem dopředu skoro všechno a veškeré dění se nadále odehrávalo v obraném pásmu hostujících Keltů. Hostům se částečně dařilo narušovat útočné akce soupeře, a když už je soupeř přehrál, spolehlivě zachránil situaci Dominik Mašek v brance. První třetinu se podařilo vyhrát a ve stejném duchu pokračovala i třetina druhá, zhruba až do její druhé poloviny, kdy už přetížená obrana nedokázala ubránit domácího hráče před brankou a ten z dorážky vyrovnal.

Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu, což bylo pro Kelty vzhledem k průběhu utkání velmi příznivé skóre. Oba soupeři přeskupili a zúžili sestavu. V poslední třetině se na hřišti potkávali speciální formace z obou týmů. Soupeř však byl přeci jenom fyzicky mnohem zdatnější a vytvářel si stále více brankových příležitostí. Po nedorozumění v obraném pásmu se dostal míček k volnému hráči mezi kruhy a ten při zakončení nedal brankáři šanci zasáhnout. Soupeř si své vedení spolehlivě pohlídal a ani přes krátkou power-play se nepodařilo hostujícím Keltům již stav zápasu vyrovnat.

Komentář trenéra J. Maška: “Potěšil sice výsledek, ale už méně potěšila předvedená hra. Finální výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. Soupeř byl rychlejší a vyhrával většinu osobních soubojů, navíc Kelty přehrával kombinačně. Cesta k úspěchu mohla vést přes mladší hráče přípravky, které měl soupeř v sestavě. Bohužel i tihle mladí hráči byli častokrát rychlejší a důraznější v osobních soubojích, než někteří o dva roky starší hráči Keltů.”

Branky Keltů: 1:19 Patrik Jílek (bez asistence)

Střely na branku: 37:8 (13:2, 14:3, 10:3), Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek, David Černý, Natálka Faitová, David Bohun, Běla Kupková, Viktorie Kroupová, Bára Hájková, Jaroslav Smejkal, Ondřej Štanc, Lukáš Maňásek, Sára Makovská, Eliška Mitnerová, Lukáš Šafra, Patrik Jílek, Jiří Holovský, Jáchym Fučík, Jozefa Bilasová

autor: Jan Mašek

SK Kelti 2008 – ročníky 09 vs. HBC Hostivař “B” 9:1 (1:1 , 4:0 , 4:0)

O víkendu zavítal do Berouna “B” tým Hostivaře, se kterým si již Kelti zahráli v minulé sezóně v mladší kategorii a nejednalo se tak o úplně neznámého soupeře. Po předchozích dvou porážkách šli do zápasu Kelti s odhodláním konečně získat své první body do tabulky a i když výsledek nakonec vypadá na jednoznačnou záležitost, zápas se pro Kelty zpočátku nevyvíjel úplně příznivě.

Trenérské trio Kajer, Mathauser, Novák udělalo oproti předchozím utkáním několik změn v sestavě s cílem podpořit ofenzivu a zvýšit produktivitu, která Keltům v předchozích utkáních chyběla. Vyrovnanou první třetinu ale začali lépe hosté a v sedmé minutě šli dokonce do vedení po přesné střele Otrase. Díky postupně se zvyšující střelecké aktivitě a stále většímu tlaku na bránu ale ještě do přestávky vyrovnal Kuba Buroň. A přestože Kelti byli v první třetině střelecky výrazně lepší než Hostivař, šlo se do další části za vyrovnaného stavu.

Ve druhé části se přeci jen začala projevovat větší zkušenost některých hráčů domácích v kategorii mladších žáků. Kelti těžili především z lepšího pohybu a přesnější střelby. Převaha byla navíc zúročena i gólově, když se trefili Šimon Lhotka, František Koller a dva přesné zásahy přidal i Martin Hasal. Do třetí části tak Kelti vstupovali se čtyřgólovým náskokem a nutno dodat, že celkem oprávněně. A i v poslední části se dařilo Keltům střelecky a mezi střelce se zařadili také Matyáš Lhotka a Filip Šmíd.

Komentář trenéra Romana Kajera k utkání:“Kluci opět ukázali, že chtějí hrát a hokejbalem se bavit a i za rozhodnutého stavu se snažili o co nejlepší výsledek. Jsem rád, že se nám podařilo poskládat se sestavu tak, že se kluci začali prosazovat i střelecky, i když to samozřejmě bylo oproti předchozím utkáním dáno přeci jen slabším soupeřem. Pevně věřím, že si střeleckou chuť přeneseme i dalšího utkání.”

Sestava Keltů: Petr Kufa, Tadeáš Kajer – Martin Hasal, Matyáš Fortuník, Marcel Hubený, Vít Hájek, Matyáš Kajer, František Koller, Šimon Kravec, Tomáš Svoboda, Jiří Šlechta, Filip Šmíd, Filip Štolz, Šimon Lhotka, Matyáš Lhotka, Robert Mathauser , Jiří Pachner, Matěj Jan Biskup, Jakub Buroň

autor: Roman Kajer