Mladší žáci si na závěr sezony otevřeli v Berouně střelnici!

DSC_0008Mladší žáci se v závěrečném utkání rozstříleli. Jedenáct gólů v síti soupeře, to byl v této sezoně rekordní počin. Pokud by podobně lehce Kelti stříleli góly i dalším protivníkům, umístili by se určitě jinde než v polovině tabulky soutěže. Konečné skóre 11:4 ve prospěch Keltů, kteří soupeři dokonale vrátili porážku z Palmovky v týdnu předtím, alespoň osladilo poslední soutěžní utkání sezony. Mladší žáci však budou mít, po zápasové stránce, stále napilno. Čeká je řada přátelských utkání proti soupeřům z hokeje či hokejbalu.

SK Kelti vs. TJ KOVO Praha 11:4 (6:1, 2:1, 3:2)

KOVO začalo náporem a vytvořilo si dvě velké šance, které kryl brankář Huml. Udeřilo ale na druhé straně. Nenápadná situace, dorážka Matěje Taufera a překvapivý gól, který postřehl pouze samotný střelec a rozhodčí. A najednou se to do sítě Kova začalo sypat. Co minuta, to branka. V čase 4:01 už na světelné tabuli svítilo 4:0, když se postupně prosadila Natálka Pangerlová, Jan Vokůrka a Filip Rosický. KOVO nebylo horší, šance si vytvářelo také, ale Kelti prostě byli, výjimečně, efektivnější. Což se potvrdilo dvěma dalšími góly v průběhu deváté minuty, kdy přidali další góly Jan Vokůrka a Natálie Pangerlová. Kelti se tlačili dopředu, zapomínali na zadní vrátka a důsledné rozebírání hráčů soupeře. KOVO tak mohlo snížit, Huml však chytal spolehlivě a vyzrál na něj pouze důrazný Kabát.

A stejný obraz hry pokračovala i v průběhu druhé a třetí části. Oba týmy si vytvářely řadu šancí, proměňovali je ale především Kelti, kteří několikrát parádně zakombinovali a navyšovali vedení až na jedenáct vstřelených gólů. Prosadil v útoku výborně hrající obránce Vojta Dejdar, po dvojím parádním vybídnutí kapitána Taufera Adam Zonek a benjamínek David Vokůrka a střeleckou pečeť dal výsledku dvě minuty před koncem důrazný Jakub Dvořák. KOVO nakonec dalšími dvěma zásahy Kabáta a jedním Vraného dosáhli čtyř branek.

Komentář trenéra R. Nováka: „Potřebovali bychom asi, aby sezona trvala ještě měsíc a my si vylepšili skóre. V neděli se nám, poprvé za celý ročník, dařilo střílet góly snadno. Tím jsme soupeře předčili. Jinak to byl vyrovnaný zápas, ve kterém KOVO horší nebylo. Směrem dopředu kluci zaslouží pochvalu, výkon měl vše co měl mít. Směrem dozadu to ale dnes byla velká bída a můžeme děkovat brankářům, že se s tím poprali tak, že inkasovali jenom čtyřikrát.“

Branky a nahrávky Keltů: 1:21  Taufer (Havel),  2:37  Pangerlová (Dejdar, Dvořák),  3:03  J. Vokůrka (Taufer),  4:01  Rosický (Rajniš, Taufer),  8:00 J. Vokůrka (Rosický),  8:44  Pangerlová (Dejdar, Valach),  17:05  Dejdar (Pangerlová),  19:02  Zonek (Taufer),  26:54  D. Vokůrka (Taufer),  28:44  Dejdar (Taufer, Pangerlová),  33:58  Dvořák (Rosický, Zonek)

Vyloučení: 1:3, Přesilovky: 1:1,  Využití: 0:0, V oslabení: 0:0,  Střely na branku: 42:42 (19:22 9:13, 14:7)