Mladší žáci si připsali shodně dvě výhry!

Po čtrnáctidenní přestávce Kelti vyrazili opět do ligových bojů. Ročníky 2007 a mladší v nedělním dopoledni přivítali soupeře z nedalekého Nového Strašecí. Soutěž je teprve v začátcích a z toho důvodu sílu soupeře otestovali až na hřišti. A nevypadalo to věru zle. Nové Strašecí držel především brankář Křeček, hosté vystřelili na branku Keltů za celé utkání pouze 4x a ani jednou se nejedalo o gólový zásah, získali Kelti zasloužené první tři body. Starší ročníky se utkaly s nováčkem z Prahy. Ďáblové nekladli žádný odpor a vysoká výhra byla rovněž na světě.

.

SK Ďáblové Praha vs. SK Kelti 2008 – ročníky 06  0:19 (0:5, 0:9, 0:5)

Zápas se od samého začátku hrál na jednu branku. Kelti hned v první minutě vedli 1:0 a udali jasný směr. Úvodní třetina skončila 0:5 s poměrem střel 2:16. Dvě pětky soupeře se snažily, ale Kelti byli větší a silnější.
Trenéři míchali se sestavou a tak se do útoku dostali téměř všichni hráči. Druhá třetina Keltům vyšla a skončila 0:9, Kelti vyslali celkem 22 střel. I v závěrečné části se obraz hry nezměnil, hosté přestříleli Ďábly 0:32, ale gólmana prostřelili jenom pětkrát.  Nejlepší hráč soupeře pochytal za celý zápas spoustu dorážek a konečný výsledek je 0:19 .

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Hrát takovéto zápasy kluky logicky moc neposune, jenom se jim upraví střelecké statistiky. Přesto Kelti hráli až do konce avšak při zakončování scházelo trochu více klidu. Ke svému prvnímu zápasu za Kelty nastoupil Ondřej Janda , který mě nezklamal.”

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina,Albert Mühlfeld, Vojtěch Šlechta, Jiří Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka

SK Kelti 2008 – ročníky 07 vs. HBC Nové Strašecí 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

První třetinu domácí začali opatrněji, ale postupně přebírali iniciativu a soupeře přehrávali. V půlce třetiny se po tlaku odrazil míček k Ondrovi Černému, ten se kličkou vyhnul prvnímu hráči, mezi kruhy vystřelil a nedal brankáři soupeře šanci. Tlak Kelti nadále stupňovali, ale bez gólového úspěchu.

Ve druhé třetině byl na hřišti prakticky jeden tým. Na Křečka letělo přes deset střel, brankář hostí ale překonán nebyl. Svoji převahu si Kelti ponechali i do třetí třetiny. Došlo i na góly, vzhledem k permanentní střelecké převaze jich ale moc nebylo. Nejprve po závaru před brankou soupeře a neúspěšné pokusy Davida Černého a Martina Hipčise dostal míček k Danovi Matějkovi, který prostřelil brankáře soupeře. A po chvíli navýšil skore povedenou individuální akcí Ríša Mathauser.
Naši brankáři, Dominik Mašek a Matěj Hrachovina, si v utkání moc nezachytali, čisté konto však udrželi.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Soupeř nastoupil se dvěma řadami proti našim třem, věkové složení hráčů zhruba vyrovnané, oba týmy šest hráčů z přípravky. Převaha Keltů byla po celý zápas jednoznačná. Většímu gólovému vyjádření zabránilo nedodržování základního postavení hráčů, předržování přihrávky a někdy moc individulismu zkušenějších hráčů. Snad se to dá přičíst malým zápasovým zkušenostem tohoto týmu.”

A tentokrát i malé doplnění J. Černého: “Po dvou úvodních utkáních s favority celé soutěže, kdy jsme de facto pouze bránili, jsme si mohli vyzkoušet i zápas, kdy iniciativa byla hlavně na naší straně. Bylo znát, že jsme se s touhle rolí teprve seznamovali a místy to zejména v přechodové a útočné fázi dost “drhlo”, ale opět jsme se mohli opřít o bojovnost a zápal pro hru. Naše výhra byla zasloužená a těšíme se na další zápasy, kde chceme hlavně na hře dopředu dál zapracovat.”

Branky Keltů: Černý O., Matějka, Mathauser

Střely na branku: 31:4 (8:2,10:0,13:2), Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek, Matěj Hrachovina – Ondřej Tkadlec, Adam Dejdar, David Černý, Jaroslav Smejkal, Lukáš Maňásek, Martin Hipča, Ondřej Černý, Vojtěch Macák, Adam Endrle, Tereza Vaculíková, Daniel Matějka, Jiří Staněk, Richard Mathauser, Martin Hasal