Mladší žáci v domácím prostředí 100%

Nedělní odpoledne bylo na hřišti v Berouně ve znamení radostných pocitů domácích týmů mladších žáků. Nejprve si ročníky 2007 poradily poměrně hladce s Kovem Praha 10:0, aby vzápětí svedly parádní bitvu celky ročníků 2008 s hráči Rakovníka. Utkání se lámalo v samotném závěru a ve prospěch Keltů. Cenná výhra může mladším ročníkům pomoci dostat se do středu tabulky soutěže, zatímco ročníky 2007 celou soutěž vedou.

SK Kelti – ročníky 07 vs. TJ KOVO Praha   10:0 (1:0, 5:0, 4:0)

V posledním letošním domácím utkání Kelti přivítali soupeře ze spodní poloviny tabulky – pražské KOVO.  S tímto soupeřem mají sice Kelti aktivní bilanci, ale přesto trenéři museli hráčům připomenout jak v loňské sezoně KOVO Kelty v kategorii mladších žáků dokázalo zaskočit.

Od úvodního vhazování se Kelti usadili ve třetině soupeře, ale ač na brankáře hostů vyslali hodně střel, potýkali se s problémem gólového zakončení. Až v samotném závěru třetiny vzal “konečně” hokejku do obou rukou Ríša Mathauser a po “nečekané” nahrávce Vojty Hubingera prostřelil brankáře hostů.

Ve druhé třetině Kelti tlak vystupňovali, především se ale začali prosazovat gólově. Ve třetí třetině došlo k malým změnám v sestavě a tempo mírně polevilo. Kelti však byli stále při chuti a tak poprvé v sezoně dokázali nastřílet soupeři dvouciferný počet branek.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Kelti opět s početnou sestavou dokázali plnit úlohu favorita, i když v první třetině téměř bez gólového efektu. V utkání se snažili všichni, ale u několika hráčů je vidět, že by také neškodilo zlepšit docházkovou morálku na tréninky.”

Branky Keltů: 11:40 Richard Mathauser (Vojtěch Hubinger), 14:11 Ondřej Tkadlec, 14:31 Ondřej Tkadlec (Richard Mathauser),  16:13 Štěpán Babka (Daniel Matějka, Ondřej Černý), 16:51 Ondřej Tkadlec,  20:23 Ondřej Tkadlec), 28:32 Vojtěch Hubinger, 31:54 Ondřej Černý, 32:20 Ondřej Tkadlec, 32:29 Ondřej Tkadlec

Střely na branku: 63:2 (21:1, 24:0, 18:1), Vyloučení: 0:3, Přesilovky: 3:0, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Jiří Staněk (Matěj Hrachovina) – Černý Ondřej, Hipča Martin, Matějka Daniel, Mathauser Richard, Tkadlec Ondřej, Urban Jakub, Dejdar Adam, Zaspal Jan, Hubinger Vojtěch, Vaculíková Terezie, Babka Štěpán, Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Štolz Filip, Makovská Sára, Bilasová Jozefa, Macák Vojtěch

SK Kelti – ročníky 08 vs. HBC Rakovník 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Tým mladších žáků ročníku 2008 nastoupil v neděli na domácím hřišti proti dosud nebodujícímu celku průběžné tabulky, hokejbalistům HBC Rakovník. Od začátku zápasu bylo zřejmé, že se bude jednat o vyrovnaný duel a houževnatý soupeř nedá domácím nic zadarmo. Kelti měli v první třetině mírnou herní převahu a šli zaslouženě do vedení po úspěšné dorážce z předbrankového prostoru. Soupeř ještě do konce první třetiny po individuální akci stihl vyrovnat.

Druhá třetina byla herně naprosto vyrovnaná, aniž by se nějakému ze soupeřů podařilo vytvořit si souvislejší tlak. Nebezpečnější šance si pořád vytvářeli domácí, ale nedokázali je úspěšně zakončit.

V podobném herním projevu začala i třetí třetina, kdy se hra na obou stranách ještě více otevřela, a oba soupeři se snažili získat rozhodující náskok. To se na konec po promíchání sestavy podařilo domácím Keltům, kteří dvěma rychlými góly zlomili houževnatý odpor hostujících hráčů Rakovníka. Taktickým výkonem do konce třetí třetiny se Kelti dočkali prvního vítězství v tomto ročníku na domácím hřišti v Berouně a mohli si užít zasloužené oslavy s početnou družinou domácích fanoušků.

Komentář trenéra Romana Nováka: “Zápas podle mého gusta. Soupeř potvrdil naše předpoklady a pral se seč mu síly stačily. Naši hráči byli sice po většinu utkání aktivnější, ale dlouho nemohli utkání zlomit. To se podařilo až v závěru dvěma situacemi v předbrankovém prostoru. Odmakané, odbojované, vůlí urvané. Celý tým zaslouží pochvalu za výkon! Vyzdvihnout je třeba pozorného Matěje Vicku, který byl základním kamenem tříbodové výhry.”

Branky Keltů: 3:17 Filip Šmíd (František Koller), 31:27 Ondřej Štanc, 32:25 Patrik Jílek

Střely na branku: 29:20 (10:6, 9:6, 10:8), Vyloučení: 4:1, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Vicka Matěj (Mašek Dominik) – Rýdl Marek, Jílek Patrik, Černý David, Maňásek Lukáš, Smejkal Jaroslav, Šafra Lukáš, Štanc Ondřej, Bohun David, Šlemarová Nikola, Kaplanová Anna, Kupková Běla, Šmíd Filip