Mladší žáci vítězně na všech frontách!

Víkend, který se mladším žákům opravdu vydařil! Starší ročníky v dohrávce porazily silnou Hostivař na její půdě a v neděli jasně přehrály celek Nového Strašecí. Mladší tým, postavený na základě ročníků 2007, bojoval v důležitém utkání s Rebely v Čimicích. Dotáhl nepříznivě se vyvíjející utkání do nájezdů ve kterých byl úspěšnější. Bodový zisk by, v případě dalšího tříbodového zisku v posledních dvou utkáních, měl týmu pomoci k dalším čtyřem kvalitním nadstavbovým utkáním s týmy na 1. – 4. místě po základní části a Kelti by měly mít v top 5 soutěže oba své celky!

HBC Hostivař vs. SK Kelti – ročníky 2006 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)

Zápas se třetí Hostivaří má vždy náboj a bylo tomu tak i v páteční dohrávce. Kelti zamknuli soupeře v obranném pásmu, ale
domácí srdnatě bránili. Co prošlo pochytal výborný Knotek. Následovaly tresty soupeře v podobě úniků. Dva chytil gólman Koudela, ale 24 vteřin před koncem třetiny jej překonal Krutský a domácí šli do vedení.

Ve druhé třetině se odehrával podobný scénář. Kelti tlačili ale branka padla na druhé straně. Po rychlé akci Stoulila a dorážce Nestrojila vedla Hostivař 2:0. V této pasáži Kelty podržel Koudela a odměnou týmu z Berouna za trpělivost byla kontaktní branka. V 19. minutě neúnavný Krbec doběhl dlouhý pas a přehodil Knotka. Kapitán Keltů za další dvě minuty srovnal. Při přesilovce vyběhl z rohu a jeho přihrávku si Knotek srazil do vlastní branky.

V půlce zápasu střídal Knotka Soukup a i on pochytal další šance hostů. A domácí opět udeřili. Ve 25. minutě, po pěkném útoku Hradila s Michkem, nedal šanci Koudelovi pěkně trefenou šibenicí druhý jmenovaný. A za minutu bylo Keltům ještě více úzko. Po nedůrazu a ztrátě míčku Nestrojil nahrál před branku Stoulilovi, který překonal Koudelu brankou na 4:2.

Naštěstí Kelti zatáhli za záchrannou brzdu a po akci Havla dorazil do míček sítě důrazný Kolman. Najednou bylo Keltů plné hřiště. Své úniky, zásluhou Soukupa v brance, neproměnil Šlechta. Ve 32. minutě si Kelti vzali time out a stáhli hru na dvě lajny a usadili se v pásmu soupeře. Tlak a střely na branku vedly k vytouženému vyrovnání. Po akci celé pětky a finální přihrávce Krbce vstřelil Havel vyrovnávací gól 4:4. Hostivař vrátila do branky Knotka a ten opět chytil několik tutovek hostujícího celku. Přesto se po nahrávce Krbce prosadil Šlechta vítěznou brankou na 4:5! A protože Hostivař šla v poslední minutě do oslabení, Kelti dohráli zápas ve třetině soupeře a mohla propuknou naplno radost z prvního vítězství nad soupeřem z elitní trojice.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Na hřišti bylo znát že hraje třetí a čtvrtý celek tabulky. Kelti byli herně lepší, ale soupeř byl efektivnější. Dobře mu zachytali oba brankáři a byl lepší v zakončení.  Poměr střel v poslední třetině 3:11 ukázal sílu Keltů. Děkuji hráčům za odbojované utkání s kvalitním soupeřem.”

Vyloučení: 5:1, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Střely: 13:27

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti – ročníky 2006 4:9 (2:5, 1:2, 1:2)

V neděli v Novém Strašecí sněžilo, pršelo a tak to na hřišti klouzalo. Kelti soupeře tlačili, ale neproměnili v úvodu svoje šance a přišel trest. Únik Bárty zakončený střelou znamenal stav 1:0 pro Strašecí. Následně se prosadili Kelti, když srovnal Šlechta po nahrávce Krbce. U druhého gólu si hráči role vyměnili a dali Keltům vedení 1:2. Jenže uplynula minuta, na přihrávku Bárty si naběhl Husák, trefil se přesně k tyči a srovnal na 2:2. Kelti ale do konce třetiny definitivně rozhodli o osudu zápasu. Hrubý po samostatné akci přes půl hřiště vrátil Keltům vedení, samostatný únik proměnil i Šlechta a pečeť první periodě dala sražená střela Betlacha obráncem Strašecí.

Kelti ve zbytku utkání navyšovali skóre. Hattrick završil Šlechta, který přidal navrch čtvrtý gól, svůj průnik zopakoval Hrubý a devátou branku vstřelil Havel. Domácí skórovali “jen” dvakrát, když se střelecky dařilo jejich nejlepšímu hráči Bártovi. Výsledek 4:9 ve prospěch Keltů však hovoří o rozložení sil na hřišti poměrně jasně.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Zápas se hrál za občasného deště a klouzalo to většině hráčů. Kelti hráli ve třetině soupeře většinu zápasu a soupeř se prosadil jen z ojedinělých šancí. Kelti přistoupili k zápasu, že se vyhraje sám a svůj den neměl i brankář Kurhajec a tak je výsledek trochu divoký. Kelti přehrávali situace a chyběla jednoduchost a hlavně zapojení celé pětky. Máme stále na čem pracovat.”

Vyloučení: 0:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Střely na branku: 12:32

Sestava Keltů:  Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Ondřej Koudela, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta, Lukáš Šafra, Filip Šmíd, Filip Štolz

SK Rebel Praha vs.  SK Kelti – ročníky 2007 3:4sn (0:1, 2:0, 1:2)

K dalšímu zápasu Kelti vyrazili do pražských Čimic, kde je čekal výsledkově vyrovnaný soupeř, který Kelty na podzim porazil na nájezdy. Důležitost tohoto zápasu byla podtržena faktem, že se v podstatě jednalo o přímý souboj o postup mezi prvních pět týmů nadstavbové části soutěže mladších žáků.

Kelti do zápasu vstoupili vlažně a celou první třetinu “tahali nohy z medu”. Soupeř toho využil a lepším pohybem Kelty přehrával. Většinu třetiny se hrálo před brankou Keltů a většinou se na stejnou branku střílelo. Soupeř se však přes pozorného Maška gólově prosadit nedokázal. A tak trestali Kelti. Tkadlec vybojoval míček na půlící čáře, zatáhl ho do kruhu před brankáře a nahrál k druhé tyči neobsazenému Matějkovi, který se nemýlil.

Ve druhé třetině Kelti hru i střelbu téměř srovnali, ale začal se prosazovat soupeř. Nejprve Kelti špatným obsazením nechali v čase 14:37 vyniknout kapitána Rebelů Patrika Číže, když mu mezi kruhy nechali příliš prostoru k zakončení a srovnání stavu na 1:1. V závěru třetiny, v čase 22:21, domácí Trajer přímo z buly nahodil míček na branku Keltů a po špatné domluvě obrany s brankářem oranžový nesmysl skončil k překvapení všech v brance.

Hned v úvodu třetí třetiny Kelti, opět po špatném pokrytím hráčů, umožnili z těsné blízkosti gólové zakončení Birčákovi, po bratrské nahrávce od Jana zpoza brány. Kelti se snažili stupňovat aktivitu, ale vyložené šance si vypracovat nedokázali a na počet střel byli stále druzí. Naštěstí v čase 31:35 dal signál k obratu Ondra Tkadlec, když na půlce sebral domácím míček, protáhl se před brankáře a snížil na 3:2. Kelti dostali ještě větší chuť do hry a  nabuzený Ondra Černý po devíti vteřinách, v čase 31:44, dopravil vybojovaný míček za záda brankáře domácích a srovnal na 3:3. Do konce třetiny se šance střídaly na obou stranách, Kelti dokonce jednu proměnili, bohužel však až vteřinu po konci utkání.

Následovali trestná střílení, což doposud nebyla silná stránka Keltů. Ti však byli při chuti a pro trenéry nebylo jednoduché ze zájemců vybrat ty pravé. Podle losu začínali domácí a první nájezd zakončili střelou vedle branky. Za Kelty šel Kuba Urban a blafákem do pravé strany nedal brankáři šanci. Soupeř druhý nájezd proměnil a odpovědí byla střela Ondry Tkadlece mezi betony. Rebelové podruhé nájezd proměnili a rozhodnutí měl na holi Ondra Černý. Tomu se v tomto zápase na hokejku vrátila jistota a sebevědomí v zakončování a blafákem do levé strany nekompromisně překonal brankáře Rebelů a důležitý bod utrhl ve prospěch Keltů!

Hodnocení trenéra J. Černého: “Dnes se ukázalo, jak sport dokáže být spravedlivý. V minulých zápasech byl náš výkon někdy lepší než výsledek a nezřídka jsme měli i trochu smůly. Dnes to bylo přesně naopak. Soupeř byl hokejbalovější a zejména v úvodu jsme působili ospale a nedůrazně. Nakonec se nám ale ve třetí třetině vůlí a nasazením podařilo vyrovnat a třešinkou na dortu byla stoprocentní úspěšnost v nájezdech, kde starší kluci zúročili mimo jiné zkušenost z proher v této dovednostní disciplíně v minulosti. Chybí nám krůček k nadstavbě v top 5, v což před sezonou asi nikdo z nás nevěřil…”

Hodnocení doplnil Jiří Tkadlec: “Já na spravedlnost ve sportu tolik nevěřím. Hokejbal se hraje na góly, a proto brali body Kelti. Pravdou je, že většinu zápasu tahali za kratší konec. To ale soupeř nedokázal vyjádřit gólově. Střelecky jsme také lepší nebyli, ale pro body jsme si s Domčou za zády zarputile došli i se všemi vytvořenými chybami. Naši mladí hráči již poněkolikáté dokázali, že se netrápí nějakým respektem a je jim jedno proti komu hrají.”

Branky Keltů: 9:55 Matějka Daniel (Tkadlec Ondřej) – 0:1,  31:35 Tkadlec Ondřej – 3:2,  31:44 Černý Ondřej – 3:3, rozhodující střílení  Černý Ondřej

Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0, Střely na branku: 24:13 (10:3, 8:7, 6:3)

Sestava Keltů: Dominik Mašek (Matěj Hrachovina) – David Černý, Jakub Urban, Adam Dejdar, Martin Hipča, Richard Mathauser, Jaroslav Smejkal – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Lukáš Maňásek, Ondřej Štanc, Daniel Matějka, František Koller, Martin Hasal, Tereza Vaculíková