Mladší žáci vyjeli na “severní frontu”

Společný výjezd obou týmů do Severočeského kraje, kde oba celky mladších žáků ukončily posledními zápasy základní část soutěže, byl zajímavou akcí, která přinesla výhru staršího celku, prohru mladšího a řadu společných zážitků. A to včetně bouřlivého diváckého prostředí na obou venkovních hřištích právě s velkým přičiněním Keltů. Ač dopadl import bodů “jen napůl”, lze jej hodnotit velmi pozitivně!

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti – ročníky 2007 0:8 (0:2, 0:0, 0:6)

Se soupeřem z popředí tabulky očekávali Kelti vyrovnaný souboj. Už v šesté vteřině domácím ukázali, jakým směrem by chtěli aby se utkání ubíralo.
Po netradičně pojatém vhazování ukázali mladším kolegům z týmu ročníků 2008 na tribuně, jak se hrát vhazování nemá. Nicméně než se soupeř vzpamatoval, Tkadlec zakončoval svoji individuální akci. Následovalo obléhání branky Elby, ale protože se hostům nedařilo skórovat, pořád byl osud utkání nejistý. Částečné uklidnění přinesl gól nejmladšího hráče Keltů na hřišti Jirky Šlechty, který po akci Ondry Černého na konci první periody zvýšil vedení na 2:0.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako první. Obléhání branky Elby, tentokrát však bez gólového efektu. Jirka Staněk neměl v brance tolik práce, ale naštěstí v rozhodujících chvílích byl vždy spolehlivě na svém místě a soupeři skórovat v nebezpečných příležitostech nedovolil.

Ve třetí třetině už Kelti za svoji snahu byli odměněni několika hezkými góly. Třetí branku přidal opět Šlechta, který asi chtěl napodobit hattrick bratra Vojty z předchozího dne. Trvalý tlak Kelti proměňovali v góly a skóre se zastavilo na stavu 0:8. Několik gólů padlo po dorážce z předbrankového prostoru kam se Keltům do té doby moc nechtělo. V tomto směru se našel především Richard Mathauser.

Komentář trenéra R. Nováka: “Zápas jsme měli plně pod kontrolou od samého počátku. V prvních dvou třetinách se nám naše akce nedařilo zakončovat podle představ, v poslední části hráči ale přidali na věcech na kterých dlouhodobě pracujeme a počet vstřelených branek utěšeně narůstal, ke spokojenosti freneticky povzbuzujících hráčů mladšího týmu a rodičů!  Věřím, že si střelecký apetit přeneseme do nadstavbové části, která skýtá dvanáct kvalitních utkání!”

Branky Keltů: 00:06 Ondřej Tkadlec11:57 Jiří Šlechta (Ondřej Černý), 25:08 Jiří Šlechta (Ondřej Tkadlec, Daniel Matějka), 26:24 Ondřej Černý (Richard Mathauser), 28:20 Richard Mathauser (Ondřej Tkadlec, Vojtěch Hubinger), 31:28  Richard Mathauser (Ondřej Černý), 34:13 Ondřej Tkadlec (Richard Mathauser), 35:44 Daniel Matějka (Vojtěch Hubinger, Ondřej Tkadlec)

Střely na branku: 10:31 (3:10, 4:10, 3:11), Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití 0:0, Branky v oslabení 0:0

Sestava Keltů 2007: Staněk Jiří – Hipča Martin, Urban Jakub, Hubinger Vojtěch,  Bilasová Jozefa – Matějka Daniel, Mathauser Richard, Černý Ondřej, Tkadlec Ondřej, Šlechta Jiří, Dejdar Adam, Babka Štěpán, Makovská Sára,

Wolves Chomutov vs. SK Kelti – ročníky 08  6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Ročník 08 nejprve příkladně podpořil mohutným povzbuzováním své starší kamarády v zápase s domácí Elbou v Ústí nad Labem a poté se přesunul za svým soupeřem do nedalekého Chomutova k zápasu s domácími Wolves.

Kelty nečekal lehký soupeř a bylo zřejmé, že nebude snadné navázat na vítěznou sérii posledních zápasů. Začátek utkání patřil trochu překvapivě hostujícím Keltům, kteří se nebojácně do soupeře pustili a vytvořili si několik slibných šancí, které se bohužel nepodařilo proměnit. Naopak po jednom souboji o míček s domácím útočníkem došlo k nešťastné teči míčku na vlastní branku mimo dosah brankáře a domácí Wolves se dostali do vedení. Tento nešťastný gól se podepsal na psychice hostujících Keltů, kteří se dostali pod tlak, a do konce první třetiny ještě jednou inkasovali po sporném momentu, který samotnému gólu předcházel. Domácí celek v osobních soubojích výrazně přitvrdil a na hřišti to začalo více jiskřit, než by bylo příhodno u této věkové kategorie. Výsledkem byla řada vyloučených na obou stranách, což znamenalo hru s rozdílným počtem hráčů v poli. Domácím vyšel navíc po změně stran samostatný únik, který zakončil jejich nejlepší střelec a vedení na začátku druhé třetiny narostlo na 3:0.

Naštěstí Kelti v tomto zápasu dokázali využít přesilové hry a David Černý po pěkné kombinaci a přihrávce Martina Hasala snížil. Kelti opět dokázali přitlačit soupeře a vytvářeli si řadu nebezpečných příležitostí. Bohužel opět se ani jednu nepodařilo proměnit, a po hrubé chybě obránců se opět před brankářem ocitl v samostatné pozici domácí hráč, který se při zakončení nemýlil. Kelti ještě do konce druhé třetiny odpověděli díky gólu Jaroslava Smejkala a snížili vedení soupeře na dvě branky.

Třetí třetina pokračovala opět ve vzájemných potyčkách a soubojích u mantinelu, což více nahrávalo domácím Wolves, kteří ještě dokázali do konce zápasu vstřelit dvě branky a zvítězit v poměru 6:2.

Komentář trenéra Romana Nováka: “Přes porážku je třeba naše hráče i hráčky pochválit, že zápas opravdu na hřišti odpracovali naplno, a dokázali se vyrovnat s tvrdou a někdy i nečistou hrou domácích a chybami rozhodčích které se vyskytovaly na obou stranách. Domácí celek zvítězil sice zaslouženě, dva rozdíloví hráči Chomutova byli prostě nad aktuální možnosti tohoto týmu Keltů, my jsme mu však nedali body zadarmo. S troškou nadsázky lze tvrdit, že utkání skončilo na vstřelené branky 4:4.”

Branky Keltů: 14:27 David Černý (Martin Hasal) – 3:1, 23:27 Jaroslav Smejkal – 4:2

Střely na branku: 25:27 (6:9, 10:10, 9:8), Vyloučení: 5:7, Využití: 2:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů 2008: Dominik Mašek (od 32. Matěj Vicka) – Nikola Šlemarová, David Bohun, Jaroslav Smejkal, Nicolas Abrahám – David Černý, Běla Kupková, Patrik Jílek, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Šimon Kravec, Filip Šmíd, Martin Hasal, Lukáš Maňásek