Mladší žáci zakončili podzimní část.

Oba celky mladších žáků zakončily svoji podzimní pouť soutěží. A zatímco ročníky 2006 si podle předpokladů hladce poradily s týmem KOVO Praha, jejich mladší kolegové dokázali v Praze na Palmovce potrápit silnou Hostivař. První část sezony oba celky zakončily na pozitivní vlně a snad budou podzimní výkony dobrou motivací pro práci hráčů i trenérů v zimním období!

SK Kelti – ročníky 2006 vs. TJ KOVO Praha 10:1 (5:1,3:0,2:0)

Zápas začal velkou šancí kapitána Denise Krbce, kterou brankář Kova Jakub Abros chytil a dal najevo, že má chuť Kelty trápit. Domácí si šance vytvářeli pravidelně, ujala se až samostatná akce a dorážka Matěje Kolmana. Následně se s brankami roztrhl pytel a do střeleckých statistik se zapsali Roman Kurhajec, Matěj Žežulka, znovu Matěj Kolman a na 5:0 upravil Vojta Šlechta. Kelti občas zapomínali na zadní vrátka a byli potrestání únikem kapitána hostí Daniela Jánošíka, který se trefil přesně nad lapačku Ondry Koudely.

Do druhé třetiny trenéři přeskupili řady a hned po třiceti vteřinách vstřelil Vojtěch Šlechta šestý gól. Za tři minuty kapitán Denis  Krbec hned po bully utekl soupeři a vstřelil další branku a Matěj Kolman chvilku na to zvýšil na 8:1 a završil svůj hattrick. Druhou třetinu Kelti soupeře jasně přestříleli 22:1, ale gólman Kova se překonával. V závěrečné části se prosadili Matěj Žežulka s Denisem Krbec a dali výsledku pěknou kulatou podobu 10:1.

Střely: 37:8, Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Kelti navázali na předchozí zápasy, kombinovali od začátku a vytvářeli si gólové šance. KOVO mělo na začátku pár šancí, ale Ondra Koudela byl pozorný. Pak jsme zpřesnili hru a začali se prosazovat. Ve druhé třetině jsme proházeli sestavu a měli jasně navrch, ale nedokázali jsme šance proměnit. Další tréninky budeme pilovat hlavně střelbu pod tlakem a z první. Děkuji klukům za podzimní část a těším se na jaro a těžké zápasy.”

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka

HBC Hostivař vs. SK Kelti – ročníky 2007  3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Poslední utkání letošního Přeboru mladších žáků Kelti odehráli na pražské Palmovce proti týmu HBC Hostivař, tedy soupeři z popředí tabulky. První třetinu, patrně pod dojmem z vysokého vítězství z minulého kola, začali Kelti hodně vlažně. Soupeř trestal hned ve dvacáté vteřině. Vývoj utkání Kelty zaskočil, Hostící se usadili před brankou Keltů a v devíté minutě navýšili vedení na 2:0.

Ve druhé třetině Kelti lepším obsazováním hráčů více narušovali kombinace Hostíků, přesto však z nebezpečných útoků soupeře jednou inkasovali. Vzápětí se Keltům podařilo snížit, když Ondra Tkadlec v rohu vybojoval míček, nahrál Jirkovi Staňkovi jenž vystřelil na brankáře a odražený míček Ondra Štanc proměnil v gól Keltů.

Třetí třetinu Kelti stupňovaným tempem udělali hodně vyrovnanou, přes šance na obou stranách však již gól nepadl.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Přes větší množství chyb v začátku utkání Kelti nakonec odehráli slušné utkání a v závěru se kvalitnímu soupeři vyrovnali. Soupeř měl hodně gólových šancí, ale Matěj Hrachovina se v brance překonával a díku němu jsme nedostali více gólů. Z početné sestavy Keltů dostali všichni šanci a od začátku do konce jsme točili tři formace. Jediný kdo se nedostal na hřiště byl druhý brankář Dominik Mašek, ale dnes ho tam Hrášek prostě nepustil. Tak po celé utkání kolegiálně fandil.”

Střely na branku: 25:8 (11:2,7:5,7:1), Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 0:0,  Oslabení: 0:0
Sestava Keltů: Matěj Hrachovina (Dominik Mašek) – Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, David Černý, Lukáš Maňásek, Martin Hipča, Richard Mathauser – Vojtěch Macák, Ondřej Tkadlec, Ondřej Štanc, Martin Hasal, Ondřej Černý, František Koler, Jiří Staněk, Tereza Vaculíková, Dan Matějka, Adam Enderle