post

Mladší žáci zakončili pouť Letním pohárem v Rakovníku.

Tým mladších žáků, složený převážně z hráčů ročníku 2008, zakončil v neděli na hřišti  Rakovníku své účinkování v náhradní soutěži o letní pohár. Mladší žáci, v rámci zkrácené soutěže, sehráli tři mini- urnaje, kde se utkali převážně s týmy, které se před anulováním soutěže pohybovali na vyšších příčkách v dlouhodobé tabulce původní soutěže. Jednalo se o dobrou prověrku před novým ročníkem soutěže, který jak všichni pevně věříme, bude zahájen v září.

 

SK Kelti vs. Wolves Chomutov 2:4 (0:2, 2:2)

Kelti opět změřili síly s velmi silným soupeřem Wolves Chomutov, který svými dosavadními výsledky aspiroval na celkové prvenství v této zkrácené části soutěže. Opět, navzdory upozornění trenérů, se nepodařilo uhlídat nejlepší hráče soupeře a ti dokázali těžit ze svých individuálních schopností a přehrát obranu Keltů. Chomutov po dvou rychlých a přesných střelách získal pro svůj tým dvougólový náskok. Kelti se nevzdávali a vyráželi do nebezpečných protiútoků, bohužel nedokázali proměnit ani nejvyloženější šance, což je v tomto duelu stálo možnost pomýšlet na nějaký bodový zisk. Přes porážku 2:4 se podařilo s tímto soupeřem sehrát dosud nejvyrovnanější partii a je to snad dobrý příslib pro nadcházející sezónu.

 

Branky Keltů: 23:29 David Černý, 28:18 Patrik Jílek (David Černý, Jaroslav Smejkal)

Střely na branku: 14:15 (7:8, 7:7), Vyloučení: 1:3, Využití: 0:1, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Dominik Mašek – David Bohun, Natálie Faitová, Běla Kupková, David Černý, Bára Hájková, Viktorie Kroupová – Jozefa Bilasová, Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Sára Makovská, Nicolas Abrahám, Holovský Jiří, Jaroslav Smejkal

 

 

SK Kelti vs. HBC Rakovník 1:1 (0:0, 1:1)

Ve druhém zápase se celek Keltů utkal s domácím týmem HBC Rakovník, kterému chtěl oplatit porážku z utkání v Berouně. V tomto případě se jednalo o trochu jiný duel, protože domácí tým si zakládá na výborné defenzívě a snaží se přecházet do rychlých protiútoků. Kelti se často velmi těžko prokousávali do útočného pásma soupeře. Když už se jim to povedlo, tak si dokázali vytvořit tlak i příležitosti ke skórování. Po bezbrankové první polovině se na začátku druhé třetiny podařilo proměnit jeden rychlý únik Lukáši Šafrovi a ten samý hráč mohl ještě náskok navýšit z obdobné situace, ale bohužel trefil „jenom“ tyčku. Soupeř na posledních pět minut zredukoval sestavu a podařilo se mu po jednom závaru stav utkání vyrovnat. Remíza byla na konec, i vzhledem ke střelecké převaze domácích,  spravedlivým výsledkem.

 

Branky Keltů: 17:04 Lukáš Šafra

Střely na branku: 10:19 (3:9, 7:10), Vyloučení: 2:0, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Dominik Mašek – David Bohun, Natálie Faitová, Běla Kupková, David Černý, Bára Hájková, Viktorie Kroupová – Jozefa Bilasová, Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Sára Makovská, Nicolas Abrahám, Holovský Jiří, Jaroslav Smejkal

 

Komentář trenérů k Letnímu poháru: “Nově složenému trenérskému týmu ani tolik nešlo o dosažení co nejlepších výsledků v této zkrácené části sezóny, jako spíše o snahu najít optimální složení jednotlivých formací na příští sezónu. Bylo zapotřebí zapracovat do týmu několik hráček z týmu Fretek, které se pro příští sezónu stanou stabilními členkami tohoto společného týmu. Bohužel se nepodařilo zvítězit v žádném zápase, což bylo trochu i vinnou ne příliš šťastného losu na soupeře. Ale výkon týmu se postupně zvedal a pokud si hráči a hráčky vezmou k srdci přání trenérů, aby ani v létě hokejku neodkládali a snažili se ve svých individuálních hokejbalových dovednostech zlepšit, snad se dočkáme v září i většího počtu vstřelených branek. Všem pěkné léto přejí: Jarda, Iva a Honza.”