Mladší žáci završili sezonu. Starší porážkou s Kladnem, mladší výhrou nad Hostivaří!

Soutěžní sezona kategorie mladších žáků je minulostí. Hráči ročníku 2006 ji završili na Kladně, kde s už jistým vítězem soutěže drželi dvě třetiny vyrovnaný stav. ALPIQ v závěru potvrdil svojí dominanci a zápas ovládl. Mladší hráče čekal páteční podvečerní duel s HBC Hostivař. A Kelti potvrdili, že silnější skupinu v nadstavbě nehrají pro nic za nic. Soupeře přehráli a výhra 5:4 pouze ukazuje vysokou efektivitu zakončení soupeře. Suma sumárum, letošní sezona se oběma týmům mladších žáků rozhodně povedla!

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti – ročníky 2006 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Poslední utkání nadstavby s Kladnem chtěli mladší žáci odehrát vítězně. Neúčast hráčů druhé pětky Kelty ale tým citelně oslabila. Kelti přesto začali v dobrém tempu a útoky se střídaly na obou stranách. Kurhajec čelil tvrdším střelám než Štěpánek v brance ALPIQu, ale v deváté minutě Keltům vystřelila vedení Šlemarová, která po nahrávce Kolmana poslala na branku tak překvapivou střelu, že skončila v síti. Kelti vedení neudrželi, přestože měli mírně více ze hry. Přísné vyloučení znamenalo srovnání, když střelu Klepmíře dorazil Jedelský.

Ve druhé části se skóre měnilo ve třetí minutě. Kolman vybojoval míček za brankou a s přispěním Štěpánka z minusového úhlu strhl vedení na stranu Keltů. Další pokusy Keltů pochytal Štěpánek. Akci Daníčka, který proběhl přes půl hřiště, zakončil Jedelský a opět srovnal stav na 2:2. ALPIQ přidal a dostával se do slibných šancí. Brankář Kurhajec ale střely kryl a i s podorou obrany hostů se šlo do závěrečné části za stavu 2:2.

Kelti chtěli zápas strhnout na svou stranu, ale platilo otřepanému nedáš – dostaneš. Z protiútoku Daníček s Jedelským překlopili vedení na stranu ALPIQu. Teplo, ve kterém se hrálo, vzalo oslabeným Keltům hodně sil a soupeř využil i zmatků v předbrankovém prostoru. Dalšími čtyřmi góly definitivně otupil choutky Keltů a přestože hráči z Berouna bojovali,  sil na zvrat už neměli.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Hezky odehrané dvě třetiny utkání, kdy jsme mohli zápas i zlomit. Ztrát před zápasem bylo moc a nakonec se ukázaly jako rozhodující. Ve třetí třetině došly klukům síly, soupeř toho využil a rozhodl utkání. Kluci mě potěšili bojovností v zápase. Na jaře předvedli moc pěknou hru, bojovnost a v nadstavbě si vybojovali konečné třetí místo v tabulce. Druhý celek 2007 skončil celkově těsně na 5. místě a tak vidím, že cesta dvou týmů byla správná. Děkuji Keltům za krásnou sezónu a kolegům za spolupráci. Za mě nejlepší sezóna na trenérské postu.”

Sestava Keltů: Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Lukáš Šafra

SK Kelti 2008 – ročníky  2007 vs. HBC Hostivař   5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

V posledním  zápase sezony přivítali Kelti tradičního rivala HBC Hostivař. Z pohledu umístění v tabulce již o nic nešlo , ale protože v posledním vzájemném zápase Kelti zvítězili, očekával se dramatický zápas. A předpoklady se nakonec potvrdily.

Oba týmy se od počátku snažily dostat před brankáře soupeře do výhodné střelecké pozice a postupně se lépe dařilo Keltům. Zvlášť když v deváté minutě založil David Černý přihrávkou na  Ondru Tkadlece  útočnou akci a kapitán Keltů po dvou kličkách z úhlu prostřelil brankáře. Kelty vedení nabudilo k větší aktivitě a v 11. minutě tentokrát starší z “černochů” Ondra  posunul míček na Martina Hasala, jenž se na hranici kruhu uvolnil a vymetl šibenici hostujícího brankáře.

Ve druhé třetině Kelti opět donutili soupeře tahat za kratší konec. V 18. minutě zastavil soupeře na půlce nejmladší hráč Keltů František Koller, rozehrál na Ondru Tkadlece který prošel obrannou soupeře a prostřelil brankáře. V tuto dobu měli Kelti sice více ze hry, ale také vyráběli dost chyb v obraně a tím umožnili soupeři snížit na 3:1.

Ve 28. minutě vybojoval míček Ondra Tkadlec, prokličkoval celé hřiště, překonal brankáře hostí a zvýšil na 4:1. Další chybu v obraně ale soupeř potrestal a ukázal slušnou efektivitu střelby. V poslední třetině Kelti, úměrně se zvyšováním střelby, vyráběli chyby v obranně a nutili své brankáře být neustále ve střehu. Toho soupeř využil, a ač se za celé utkání k velkému počtu střel nedostal, dvěma góly snížil na 4:3. Gólové dostihy pokračovaly a opět u toho byl Tkadlec. “Nečekanou” přihrávkou na obránce Jaroslava Smejkala vybídl svého beka ke střelbě a krásná rána od modré skončila v rohu branky Hostivaře. Soupeř ještě stačil snížit na 5:4, ale to už bylo na gólovém účtu vše.

Komentář trenéra J. Tkadlece: „Z poměru střel se dá vyčíst průběh utkání a na co se zaměřit v dalších trénincích. Soupeř měl ve svých řadách dobré hráče,  ale o lepší výsledek ho dle mého názoru připravila nedisciplinovanost několika jedinců, kteří se zbytečně nechávali vylučovat. Pro Kelty však jednoznačně pochvala. Jediný tým bez hráčů ročníku 2006, se zapojením přípravkářů a dvou dívek, dokázal všem týmům vzdorovat. Konečné 5. místo je nad očekávání. Dík patří také početné skupině diváků. Zvláštní poděkování patří hráčům “B” týmu, kteří si našli chvilku a cestou na posezónní hodnocení v přilehlém kulturním zařízení přišli fandit!“

Branky Keltů:  8:30 Ondřej Tkadlec  (David Černý) – 1:0, 10:07 Martin Hasal (Ondřej Černý) – 2:0, 17:14 Ondřej Tkadlec (František Koller) – 3:0, 27:55 Ondřej Tkadlec – 4:1, 31:31 Jaroslav Smejkal (Ondřej Tkadlec) – 5:3

Střely na branku: 37:14 (12:5, 11:4, 14:5), Vyloučení: 3:10, Přesilovky: 9:1, Využití 0:0, Branky  v oslabení 0:0

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina (od 18.min Dominik Mašek) – David Černý, Jakub Urban, Martin Hipča, Smejkal Jaroslav, Adam Dejdar – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Daniel Matějka, Martin Hasal, Tereza Vaculíková, Vojtěch Macák, František Koller, Jiří Staněk