Oba celky starších žáků po boji prohrály

Neslavně dopadlo zápasové vystoupení starších žáků o uplynulém víkendu. Oba ceky sice sahaly po bodech, jenže ty se získat nakonec nepodařilo. “A” tým v Čimicích dokonce 5:0 vedl, ale ve druhé polovině utkání náskok ztratil a v samém závěru inkasoval rozdílovou branku a odešel poražen. Stejně tak “B” tým, který pomýšlel na body s Mostem. Sporná branka pět minut před koncem znamenala těsnou výhru 1:2 Severočechů.

SK Rebel Praha vs. SK Kelti “A” 7:5 (0:4, 4:1, 3:0)

Úvodní oťukávání Kelti rázně ukončili ve čtvrté minutě. Nahození Dyka dorážel pohotový Šlechta a berounský tým pořádně rozdráždil. O minuto později totiž pěknou střelou po zemi z otočky skóroval Horel a bylo ještě veseleji. Zvlášť když stejný hráč v desáté minutě přidal svůj druhý gól. A definitivní potvrzení gólové jízdy v prvním dějství dal nenápadnou střelou v přesilovce Rosický. Dlužno podotknout, že Rebelové byli v začátku utkání mírně lepší, Titel ale vytáhl několik parádních zákroků. Branky v domácí síti ale brali soupeři vítr z plachet a mohl být rád za první přestávku.

Druhá část začala tam, kde první. Kelti pokračovali v aktivní hře a to neslo své ovoce. Z mnoha šancí se ujala ale jen pohledna individuální akce Horela zakončená přesnou ranou pod víko Ježkovy branky.  Kelti soupeře tlačili, ten nevěděl mnohdy kde hasit zapálený ohníček. Jenže další gól nepřicházel. A Rebelové se probrali díky ojedinělému útoku. Ježek přesprintoval obránce s míčkem na holi a překonal Titela. Vzápětí se situace opakovala. Opětovná chyba na středu hřiště, brejk soupeře a gól v síti Titela. Kelty dvě rychlé branky zaskočily a namísto aktivní hry se začali na hřišti bojácně zbavovat míčku. Domácí byli na koni a ještě do konce druhé části se dvěma slepenými góly definitivně dostali zpět do utkání.

Ve třetí části se hrálo nejvyrovnaněji. Chvíli byli lepší hosté, chvíli domácí. Jenže inkasovali už jen Kelti. Vyrovnávací branka padla ve 37. minutě, po chybě v obranné fázi. A závěrečný direkt si Rebelové schovali na 42. minutu. Prohraná bully v obranném pásmu znamenala střelu obránce po zemi k tyči a vedení 6:5 pro domácí. NIc nepomohl Keltům ani závěrečný tlak, dobře sehraná power-play a několik solidních pokusů. Rebelové pečetili gólem do prázdné branky a dokonali obrat, o kterém se Keltům v noci muselo určitě ještě jednou zdát.

Komentář trenéra R. Nováka: “Já dlouhodobě tvrdím, že kategorie starších žáků má hodně blízko k ženskému tenisu, kde může jeden míček úplně zvrátit průběh zápasu. A to se ukázalo v plné kráse v Čimicích v pátek odpoledne. Vytvořili jsme si náskok, který jsme trestuhodně ztratili, když jsme soupeře nastartovali v okamžiku, kdy jsme jej měli dorazit a paradoxně jsme byli v této pasáži druhé části lepším týmem. Dva nenápadné brejky znamenaly obrat v hlavách všech hráčů na hřišti a Rebelové toho znamenitě využili. Náš tým je třeba přesto pochválit, protože každý z hráčů a hráček nechal na hřišti srdce a přestože nám vítězství v  utkání protékalo mezi prsty, nikdo ani na okamžik nedovolil vypustit jediné střídání. Mnohokrát chyběly skutečně milimetry ke vstřelení rozdílové branky nebo srovnání v závěru. Je to sport, vyhrát může jen jeden. Dnes ne lepší tým, ale šťastnější.”

Branky a nahrávky Keltů: 3:57  Šlechta (Dyk) – 0:1,  4:51  Horel (Němčík, Kolman) – 0:2,  9:43  Horel (Pangerlová) – 0:3,  13:31  Rosický (PP) – 0:4,  18:10  Horel (Stolejda, Pangerlová) – 0:5

Vyloučení: 2:1, Přesilovky: 1:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 35:35 (10:15, 15:10, 10:10)

Sestava SK Kelti “A”: Jiří Titel – Nikola Šlemarová, Matěj Kolman, Filip Rosický, Natálie Pangerlová, Lukáš Horel, Matyáš Dyk, Michal Hájek, Tomáš Beneš, Michaela Šmatláková, Vojtěch Šlechta, Jakub Němčík, Matyáš Stolejda, Richard Mathauser

SK Kelti “B” vs. HBC Most 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Za nevlídného počasí v Berouně přivítal”B” tým ve svém první utkání nadstavbové části hráče z Mostu. Domácí chtěli navázat na dobrý výkon z derby, ale to se úplně nepovedlo. První třetina skončila 0:1 když z brejku udeřili hosté.

Ve druhé třetině Kelti zapnuli na vyšší stupeň a většinu času se hrálo ve třetině hostí, ale branku se z tlaku nedařilo vsítit. Do konce třetiny však po individuální akci vyrovnal kapitán Frolík a před poslední třetinou bylo vše otevřené.

Kelti pokračovali v tlaku, vytvořili si hodně šancí, ale žádnou nedokázali využít a tak přišel trest. Hosté vsítili branku z diskutabilní situace, která volala po neuznání branky pro  vysokou hůl. Rozhodčí ale byli pět minut před koncem utkání nekompromisně pro branku. V power-play závěrečný tlak branku nepřinesl a tak Kelti odcházeli ze zápasu s těsnou prohrou 1:2.

Komentář trenéra O. Baleky:  “Až na první třetinu, kdy byl náš rozjezd pomalejší, nemám moc co klukům vytknout. Bojovali, šance si vytvořili, ale v herních situacích vůbec nevyužívali obránce, kteří po většinu času byli na modré volní. Rozhodující branka byla diskutabilní, ale co mě zaráží asi více je, že nám rozhodčí 40 vteřin před koncem zápasu nedali možnost oddechového času, i když ho kapitán Frolík žádal. Každopádně o výsledku rozhodla naše produktivita. S jednou brankou se vyhrát nedá. Šancí bylo opět hodně, soupeře jsme přestříleli 28:12.”

Branky a nahrávky Keltů: 28:32  Frolík – 1:1

Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 28:12 (8:5, 12:2, 8:5)

Sestava Keltů “B”: Váca Adam – Frolík Martin, Valenta Václav, Cůbr Martin, Hrubý Jan, Kadlčík Michal, Kupec Michal – Kupec Martin, Janošek Adam, Bertoš Matej – Chromek Jan, Tkadlec Ondřej, Černý Ondřej, Darebný Pavel, Netuka Patrik