Oba celky starších žáků vysoko prohrály

Starší žáci rozhodně v sobotu neměli svůj den. Oba týmy nepřekročily vlastní stín a se silnými soupeři v podobě Ústí nad Labem a Kladna dostaly “nařezáno”. Utkání, v nichž rozhodně nedominovala obrana ani jednoho týmu Keltů, skončily vysokými porážkami.

SK Kelti “A” vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:11 (1:2, 1:4, 2:5)

Kelti nezačali první třetinu na namrzlém terénu špatně. Ústí šlo ve třetí minutě lacino do vedení, Kelti podobně kontrovali o tři minuty později zásluhou kapitána Endrleho. Do konce úvodní části soupeř strhl vedení na svoji stranu. Hráči se však soustředili spíše na to, aby se na namrzlé ploše nezranili, než na kvalitní hokejbal.

S rozmrzajícím povrchem se Ústí prosazovalo častěji a častěji. Opticky vyrovanou pasáž z úvodu druhé části zakončil hostující tým rozhodujícím direktem, kdy třikrát rychle za sebou využil zmatků při bránění Keltů. Time out pomohl pouze ke snížení na 2:5, načež Elba začala skóre opět navyšovat.

Nakonec se počet inkasovaných branek zastavil na čísle 11. A stalo se tak po mnoha laciných chybách hráčů při bránění. Úspěchem jsou sice čtyři vstřelené branky Keltů, přičemž gólový apetit projevil navrátilec do sestavy Filip Endrle, nicméně pachuť z nepovedeného utkání to u hráčů ani trenérů nepřebilo.

Komentář trenéra R. Nováka: “Ani by mi nevadila tak vysoká porážka jako to, že hráči nejsou schopni plnit naše pokyny. Chaos v prostoru před brankovištěm je šílený, to že hráči nejsou schopni si v tomto věku správně hráče “pobrat” a neustále se soustředí na míček místo na postavení soupeře je špatně. Pak se nemůžeme divit, že nám průměrně hrající soupeř nasází jedenáct branek.”

Střely: 28:33, Vyloučení: 3:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů “A”: Jakub Němčík (Jiří Titel) – Jan Havel, Filip Rosický, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Matěj Kolman, Richard Mathauser, Vojtěch Šlechta, Jan Autrata, Lukáš Horel, Tomáš Beneš, Michal Hájek, Jakub Havel, Filip Endrle,

SK Kelti “B” vs. HBC ALPIQ Kladno 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Zápasy s Kladnem bývají vždy vyhrocené a padá hodně branek, což se v tomto utkání potvrdilo. Ke smůle Keltů ovšem všechny branky padaly jen do jejich branky. Od začátku ALPIQ tlačil. Kelti s tím sice počítali, ale jejich hradby byly dobity již v čase 2:03. ALPIQ domácí v první třetině nepouštěl z pásma a skóre se zastavilo po první třetině na stavu 0:4.

Ve druhé třetině Kelti hru vyrovnali a dostávali se do šancí. Bezzubá řešení přečíslení 2-1 a někdy dokonce 3-1 mnohdy nevyústila ani v zakončení. Na rozdíl od hostů z Kladna, kteří pokračovali v ofenzivní jízdě a v této periodě přidali tři branky.

Ani poslední třetina změnu nepřinesla. Kelti bojovali a chtěli přidat alespoň čestný úspěch. V největší šanci Krutinu vychytal hostujicí brankář robinzonádou a hosté do konce zápasu přidali další dvě branky. Skóre se tedy zastavilo na stavu 0:9.

Komentář trenéra O. Baleky: “ALPIQ byl hokejbalovejším týmem a zaslouženě vyhrál. Pro nás krutý výsledek, nějakou branku jsme si zasloužili, ale vyprodukovat za celý zápas deset střel je strašně málo. Obzvlášt když s naší koncovkou potřebujeme na gól alespoň patnáct střel. Kluci to odbojovali a nenechali se odradit zbytečným dohráváním hráči hostů, kteří to rozhodně nemají zapotřebí.”

Střely: 10:23, Vyloučení: 3:4, Využití: 0:1, Oslabení: 0:1

Sestava Keltů “B”: Adam Váca – Martin Frolík, Matej Bertoš, Maxmilián Souba – Martin Kupec, Pavel Darebný, Matyáš Dobřemysl, Adam Janošek, Adam Krutina, Patrik Netuka, Ondřej Tkadlec, Michal Kadlčík, Michal Kupec, Denis Krbec, Ondřej Černý, Václav Valenta