Oba týmy mladších žáků shodně vyhrály a míří k nadstavbě.

Mladší žáci si letos zahrají v nadstavbě čtyři těžké zápasy navíc. Kolo před koncem základní části oba celky drží spolehlivě 4. a 5. příčku, ze které je už pronásledovatelé nesesadí. O uplynulém víkendu si ročníky 2006 připsaly téměř povinnou výhru nad Ústím nad Labem a mladší ročníky 2007 v Praze na Palmovce přehrály houževnaté Ďábly Praha. Nadstavba o konečné umístění tak bude mít vskutku zajímavý náboj se dvěma týmy Keltů, které absolvují bonusové derby navíc!

SK Kelti – ročníky 2006 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)

Soupeř z Ústí je houževnatým celkem, Kelti na něj byli ale dobře připraveni. O první dva góly se rychle postarala první pětka a po kombinaci Betlacha s Krbcem byl střelcem Šlechta. Ústí přidalo a dostalo se několikrát do brejků. Brankář Koudela ale Kelty  podržel svými zákroky. Další velké šance domácí neproměnili a tak se až 11 vteřin před přestávkou prosadil druhý útok, kdy po ose Šlemarová – Žežulka vstřelil třetí gól Havel.

Kelti ve druhé periodě dali utkání definitivně vítězný směr. Gólem se prosadila z dorážky Šlemarová, následně Havel a jako poslední Žežulka. Třetí třetina byla na branky v síti Ústí nejbohatší. Hattrick dovršil Žežulka dvěma přesnými zásahy, poprvé v kategoii mladších žáků se trefil přípravkář Lukáš Šafra a na 10:0 upravil dorážkou Krbcovi střely Kurhajec.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Už při rozcvičení nám dělalo mužstvo radost svým přístupem. Nové složení útoků se ukázalo jako správné rozhodnutí. Kelti si více nahrávali a tlačili se do branky. Soupeř byl více vyrovnaný, než ukazuje skóre, ale podržel nás Koudela. Přípravkář Šafra vstřelil krásnou branku a druhý útok vstřelil šest z deseti gólů. Bohužel jsme přišli na další zápasy o Kurhajce který se zranil a letos dohrál. Děkuji za přístup celému družstvu.”

Vyloučení: 2:4, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Střely: 37:13

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta, Lukáš Šafra

SK Ďáblové Praha vs. SK Kelti – ročníky 2007 4:7 (2:4, 2:1, 0:2)

V předposledním zápase základní části se Kelti 07 vydali na Palmovku kde je čekal poslední tým soutěže. Kelti potřebovali uhrát alespoň bod k udržení 5. místa v základní části soutěže. Vzhledem k houževnatému výkonu soupeře, opírajícího se především o výborné výkony brankáře Čermáka a hráče Vašiny, se však vítězství Keltů nerodilo snadno.

Od prvního vhazování se Kelti usadili před brankou soupeře. Soupeř však proměnil hned svůj první únik. Vašina utekl obraně Keltů, jeho střelu Hrachovina vyrazil pod nohy dobíhajícímu Hipčovi a od něj se něšťastně odrazil do branky Keltů. Kelti si však stálým tlakem vzali vedení zpět a zvrátili nepříznivě se vyvíjející zápas čtyřmi brankami.

Ve druhé třetině pokračovali Kelti v obléhání branky soupeře. Domácí však dávali Keltům lekci v efektivitě a třetinu vyhráli 2:1. Oba góly Ďáblům však Kelti lehkovážným střídáním značně usnadnili.

V poslední části Kelti ještě zvýšili svoji aktivitu. Z množství šancí a střel však proměnili pouze dvě. Soupeř utkání odehrál s nekomletními dvěma pětkami, a tak mu ve třetí třetině docházely síly směrem dopředu. Gólman Ďáblů předváděl neuvěřitelné zákroky a když už se ho podařilo překonat, zazvonila tyčka.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Celé utkání probíhalo pod stejným scénářem. Kelti obléhali branku soupeře s nízkou efektivitou zakončení a soupeř podnikal ojedinělé sólové úniky a naopak efektivitu zakončení měl vysokou. Ze zahušťěného prostoru před brankou se prosazuje těžko, naše kombinace nebyla na takové úrovni, aby obranu rozhodila a střely zdálky u této kategorie ještě postrádají více razance. Pro tento mladý tým je to však spíše námět pro trenéry, než kritiku týmu.”

Hodnocení trenéra J.Černého: “Zápas ne nepodobný našemu zápasu s Kovem. Byli jsme příliš lehkovážní směrem dozadu a v útočné třetině jsme ze soupeřova gólmana udělali hvězdu utkání. Bohužel ani některé pěkné akce jsme nedotáhli do gólové koncovky, proto jsme rozhodli až ve třetí třetině. Mise to ale i tak byla vítězná, zahrajeme si nadstavbu s nejlepšími týmy soutěže, a tak bych rád poděkoval všem, kteří se na formování tohoto týmu v celé sezoně podíleli a hráčům a hráčkám za ochotu stále se učit…”

Branky Keltů:  3:24 Matějka (Štanc) – 1:1,  4:51 Hasal (Tkadlec) – 1:2,  10:25 Vaculíková (Tkadlec) – 2:3,

11:52 Matějka (Tkadlec) 2:4,  21:27 Vaculíková (Tkadlec) – 4:5,  28:31 Černý O. (Matějka) – 4:6,  34:34 Tkadlec (Hasal) – 4:7

Střely na branku: 8:41 (3:11, 3:14, 2:16), Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Hrachovina Matěj (od 18. minuty Staněk Jiří) – Urban Jakub, Dejdar Adam, Hipča Martin, Mathauser Richard, Černý David, Maňásek Lukáš – Černý Ondřej, Tkadlec Ondřej, Štanc Ondřej, Matějka Daniel, Hasal Martin, Vaculíková Tereza, Smejkal Jaroslav, Macák Vojtěch