post

Omlazené Fretky posbíraly v Přelouči velmi pěkné brambory…

Fretky na státní svátek nelenily a vypravily se posbírat s mladými hráčkami nové zkušenosti. V rámci Východočeského přeboru se na hřišti v Přelouči konal závěrečný turnaj žen formátu 3+1, kterého se zúčastnilo celkem osm týmů. Déšť, vítr, zima. Člověk by ani psa nevyhnal, natož něžné pohlaví. Jenže všichni víme, že hokejbalistky nejsou z cukru! Notně omlazený tým se s nepříjemnými podmínky i soupeřkami popral přímo na výbornou!

 

 

V roli trenérky působila u omlazeného týmu Fretek Martina Mazancová, která přidává svůj pohled na turnajové vystoupení:

“Hokejbal nebo vodní pólo? Tak vypadal nedělní minihokejbal v Přelouči. Omlazení týmu, dát šanci zahrát si prvně na turnaji novým hráčkám, tak vypadala sestava, kterou doplnily matadorky v beku a svatyni.

S přeloučskými Roštěnkami bylo utkání vyrovnané a skončilo remízou 1:1. S Ovečkami ze Sudoměřic probíhal zápas ve stejném duchu i s výsledem 1:1. V posledním zápase ve skupině Fretky věděly, že pokud chtějí postoupit dále, musíme porazit Eagles Brno větším počtem branek než soupeřky. A povedlo se! Fretky vyhrály 4:0 a zajistily si semifinále!

Čekal nás tvrdý oříšek ze Slovenska – Rebels Skalica. Po remíze 1:1 v základní hrací době utkání gradovalo samostatnými nájezdy, kterých bylo celkem 13 sérií. A dopadlo výhrou pro slovenský celek. Nakonec jsme sehrály zápas o 3. místo s místními Roštěnkami, který skončil těsnou prohrou 1:0.

V tomto složení jsme vyrazily úplně prvně. Nutno podotknout, že některé hráčky trénují jen pár měsíců a proto je pro nás 4. místo krásným výsledkem a určitě se nemáme za co stydět. Do příštího turnaje máme co pilovat a naše děvčata se už teď těší na další turnaje.“

 

Sestava Fretek na turnaji: Markéta Králová – Sevaldová Iva, Pangerlová Natalie, Kaplanová Anna, Kolbeková Kateřina, Hrubá Kateřina, Goldsteinová Denisa, Panochová Kateřina, Somrová Pavla