Po výslužce a těsné prohře uniká dorostu šance na postup do finálového turnaje

Již potřetí se dorostenecká družina Keltů vracela na hřiště kladenských rysů, odkud ve dvou minulých návštěvách odjížděla s prázdnou. Naposledy se zde ročníky 04, 05 a 06 utkaly před dvěma týdny v přátelském utkání, které skončilo jasnou prohrou 1:5. V dorosteneckém “náhradním” poháru zde však Kelti nepřijeli sehrát jen odvetu s HBC Kladno, ale i zápas s HBC Hostivař ve zkráceném formátu dvakrát patnáct minut. Jasným cílem bylo vyhrát oba zápasy a přiblížit se tak finálovému turnaji.

Ani jeden zápas nešel podle představ trenérů. Kladno Keltům přidalo o tři branky víc než v minulém utkání. S Hostivaří se ale hrálo vyrovnané utkání, které bohužel skončilo fotbalovým skóre ve prospěch hostů.

HBC Kladno vs. SK Kelti 8:1 (4:1, 4:0)

Do zápasu šli Kelti s cílem vrátit rysům odvetný úder, ale už vstup do utkání byl podprůměrný a gól Drechslera z dorážky v páté minutě, ke které mu obrana nechala spoustu času, mohl být znamením, že pokud se předváděná hra nezmění, může to být zde pro hosty další nepříjemné odpoledne. Hra se sice zlepšila, ale po dorážce Patery v 8. minutě musel brankář Valenta opět lovit míček ze sítě. Stejný hráč se potom prosadil i ve 13. minutě a čtyřbrankové první dějství pečetil Daníček. Jiskřičku naděje pro Kelty do druhé poloviny vykřesal 12 vteřin před koncem Chromek, který si jako první po střele Pangerlové všimnul míčku u betonu brankáře Štěpánka a dorazil.

Druhá část se nesla ve znamení taktických změn tak, aby se zamezilo kladenskému „nadvládí“ v keltském obranném pásmu a počtu dorážek. To se sice dařilo, ale problémy vznikaly na modré čáře a první tresty v podobě gólů na sebe nenechaly dlouho čekat. Jen 13 sekund od sebe dělily dva kladenské góly, což se neblahým efektem projevilo i na střídačce hostů. Paterův gól z modré čáry ve 24. minutě potvrdil, kde měli Kelti ve druhé polovině největší problémy a konečný výsledek 8:1 stvrdil svým třetím gólem Daníček.

Branky a asistence Keltů: 21:53 – Chromek J. (Pangerlová N.)

Střely na branku: 19:10, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 0:4, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

SK Kelti vs. HBC Hostivař 0:1 (0:0, 0:1)

Po krátké přestávce na vyčištění hlav  se dorostenecká družina Keltů se v roli domácích střetla s HBC Hostivař. Očekávalo se vyrovnanější utkání. Na začátku sice byla vidět větší rozehranost domácích, avšak v úvodu žádný gól nepadl. Když se Hostivař rozkoukala, začala se hrát vyrovnaná partie plná šancí na obou stranách. Co Kelti vystřelili, chytil Drahoš. Ke konci začali docházet po předchozím zápase v nohách i síly a pár samostatných úniků zase vychytal Kupec. Po první periodě se stav nezměnil a o vítězi utkání a prvních bodech pro oba týmy rozhodovala až druhá část.

32 vteřin po začátku druhé patnáctiminutovky se totiž mohli radovat hosté z Hostivaře. Po přihrávce z rohu se před bránou dostal do střelby neobsazený Lehner, který propálil jinak skvěle chytajícího Kupce. Kelti se nechtěli vzdát, ale postupně si začali komplikovat rozehrávky a zbytečně zůstávali zaseknutí ve vlastním pásmu, ze kterého nedokázali vyhodit míček. Ve 22. minutě se naskytla možnost srovnat v přesilové hře, ta ale kvůli neschopnosti vůbec rozehrát z obranného pásma působila spíš dojmem oslabení. Další možnost na sebe nenechala dlouho čekat a šanci na reparát dostali Kelti o dvě minuty později. Po minutě se vylučovalo na straně hostů podruhé a hra 5 na 3 byla perfektní příležitost, jak srovnat stav hry a uzmout na svoji stranu alespoň bod. I když byl oslabený tým většinu času pod tlakem, zbrklost a nepřesnost přihrávek znemožnily přesnému zakončení a kýžené srovnání tato situace nepřinesla. Půl minuty před koncem se naopak vylučovalo na straně Keltů, když jedním ze dvou verdiktů byl i osobní trest. Hostivař si tak závěr zápasu pohlídala a Kelti se s prvním pohárovým dnem mohli loučit druhou porážkou.

Branky a asistence Keltů:

Sestava Keltů: Michal Kupec, Václav Valenta – Martin Frolík „A“, Adam Janošek, Jan Havel, Filip Rosický „C“, Matyáš Stolejda, Adam Krutina – Filip Endrle „A“, Matěj Bertoš, Natálie Pangerlová, Michal Kadlčík, Adam Váca, Jan Chromek, Lukáš Horel, Michal Hájek

Autor: Jan Havel