post

„Povinné“ tři body s Hýskovem doprovodil výprask od Rakovníka!

Předposlední hrací víkend soutěže nezastihl starší žáky Keltů v dobrém herním rozpoložení. V pátek vpodvečer si splnili “povinnost”, když v utkání s Hýskovem byli lépe střílejícím týmem a vyhráli 4:0. V sobotu se postavili silnému Rakovníku na jeho půdě a zaznamenali nejvyšší prohru v sezoně v poměru 2:12.

 

HBC Coyotes Hýskov vs. SK Kelti 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

 

Hýskov byl v první polovině úvodního dějství nebezpečnějším týmem. Kelti několikrát chybovali při bránění, nebezpečná přečíslení ale „domácí” nevyužili. Potrestání soupeře se ujal Huml, který první pěknou souhru v utkání Horela s Tauferem dorazil za Kupcova záda. Jenže pak zbraně na dlouhou dobu utichly a herní mizérie Keltů se s ubíhajícím časem prohlubovala.

 

Kelti sice získávali územní převahu, utápěli se ale ve zbytečném předržování míčku a vázla i kombinace. Až deset vteřin na přelomu 21. a 22. minutě rozhodlo o finální dělbě bodů. Nejprve se přímo z bully v útočném pásmu prosadil Rosický, následně pohotově dorážel Horelovu střelu Huml a stav 0:3 pro „hosty“ znamenal více klidu právě pro ně.

 

Coyotes se nevzdávali, zakončení útočníků Hýskova ale bylo mizerné. Možná za to mohl i brankář Jiří Titel, který si k dobrému výkonu přibalil do tašky hodně štěstí. Hráči Hýskova se neprosadili ani z vyložených pozic, kdy na ně zívala prázdná branka a gól nevstřelili. Za Kelty pečetil třetím gólem v utkání Huml, když využil zaváhání soupeřovi obrany a v oslabení pečetil na 0:4.

 

K utkání se vyjádřil trenér Roman Novák: „Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Hýskov se ale držel zuby nehty a kdyby mířil přesněji, o drama by bylo postaráno. Nemastným – neslaným výkonem jsme si došli pro povinné tři body, ale hodně to drhnulo. Máme rozhodně na to, hrát lépe!“

 

Branky a nahrávky Keltů: 6:34 Huml (Horel, Taufer),  20:54  Rosický,  21:04  Huml (Horel, Havel),  44:24  Huml (SH)

Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Střely na branku: 11:44 (3:19, 5:13, 3:12)

 

Sestava SK Kelti: Jiří Titel – Michal Kadlčík, Natálie Pangerlová, Adam Váca, Jan Havel, Matěj Taufer, Lukáš Horel, Filip Rosický, Filip Endrle, Martin Cůbr, Lukáš Huml, Vojtěch Šlechta, Michaela Šmatláková, Jakub Němčík

 

 

 

 

HBC Rakovník vs. SK Kelti 12:2 (5:0, 5:1, 2:1)

Se silným Rakovníkem vydrželi Kelti držet krok prvních sedm minut. Šance se střídaly na obou stranách, domácí měli mírnou převahu, brankáři ale chytali pozorně. Jenže v čase 7:31 nahlodal odhodlání Keltů přesnou ranou Nistor a s góly v Němčíkově síti se roztrhl pytel. Do konce první periody se domácí hráči prosadili ještě čtyřikrát. Gólu vždy předcházelo několik zbytečných chyb Keltů, kteří měli velký problém při bránění hráčů soupeře.

 

Do prostřední části šli Kelti s cílem zastavit gólový příděl Rakovníka. Jenže když soupeř přidával góly s železnou pravidelností, nálada na střídačce hostí klesala v pětadvacetistupňovém teplu k bodu mrazu. Keltům se podařilo vsítit čestný úspěch, když se po jednom ze závarů před Nistorem po vybídnutí Horela prosadil Taufer. Třetina tak skončila lepším výsledkem než ta předchozí, dalších pět branek si ale Kelti stihli nechat nastřílet.

 

Závěrečné dějství dochytal Titel. A změna v brankovišti pomohla alespoň částečně zastavit gólový příděl v hostující síti. Domácí se prosadili „jen“ dvakrát, za Kelty ještě korigoval Huml, který prokazoval solidní tah na branku a gól si zasloužil.

 

K utkání se vyjádřil trenér Roman Novák: „Utkání se mi nehodnotí lehce. Nevýraznější porážka sezony s týmem, se kterým jsme letos vždy hráli vyrovnaná utkání. Jednoznačná výšková a váhová převaha soupeře, společně s doplněním týmu soupeře o dva velmi zručné hokejisty se projevily naplno. Ve chvíli kdy soupeř získal bezpečný gólový odstup hrál v pohodě a my mu naopak nekoncentrovaností v obraně dávali další šance pohodlně navyšovat skóre. Zápas házíme všichni za hlavu, co nám také jiného zbývá. Můžeme ho považovat za velmi kvalitní trénink, který nám všem ukázal řadu nedostatků. Rakovníku přeji hodně úspěchů na finálovém turnaji. Pokud na něj pojede v této sestavě, může směle pomýšlet na výhru v celé soutěži!“

 

Branky a nahrávky Keltů: 20:43  Taufer (Horel) – 7:1, 41:53  Huml – 12:2

Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 3:2, Využití: 2:0, V oslabení: 1:0, Střely na branku: 40:18 (11:3, 18:10, 14:5)

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík (od 31. minuty Jiří Titel) – Michal Kadlčík, Adam Janošek, Adam Váca, Jan Havel, Matěj Taufer, Lukáš Horel, Filip Rosický, Filip Endrle, Martin Cůbr, Lukáš Huml, Vojtěch Šlechta