post

Pražský míček mladších žáků s dvojí účastí týmů z Berouna.

Kelti a Fretky využili možnosti zúčastnit se turnaje “Pražský míček ” v kategorii mladších žáků. Probíhající jarní prázdniny a zdravotní problémy některých hráčů  trochu ztížili trenérům obou týmů výběr optimální sestavy, nepřipadalo však v úvahu, že by se týmy od Berounky turnaje nezúčastnili a nevyrazili tradičně vlakem sbírat další zápasové zkušenosti!

 

 

Pořadatel Keltům přisoudil skupinu “B”, kdy za slunečného počasí Kelti turnaj zahájili na plastu proti týmu z Třemošné. Počátek zápasu Kelti pojali dost vlažně. Postupem času přebírali iniciativu a po dvou slepených gólech se uklidnili. V dalším průběhu dokázali, že jsou lepším týmem a bez problému utkání dotáhli do vítězného konce.

 

Se silným celkem reprezentace dívek U16 byl začátek ze strany Keltů ospalý a při soustavném tlaku soupeřek často nevěděli kde jim hlava stojí. K jejich cti však bylo, že utkání nezabalili a až na dvě výjimky dívkám skórovat nedovolili. Přestože se nedá říci, že by Kelti dále byli lepším týmem, jejich bojovnost ve druhé polovině přinesla ovoce v podobě dvou gólů po sólových akcích při tlaku soupeřek a ještě tři minuty před koncem sahali po výhře. Proti ale byla děvčata, která srovnala tři minuty před koncem v přesilovce na 2:2 a v závěru musela obrana Keltů s Maškem za zády hrát na doraz, aby remízu uhájili.

 

Na asfalt narazili, v boji o postup do semifinále, Kelti na Plzeň. Vedení se, po vyrovnaném začátku, ujal soupeř. Kelti navyšovali aktivitu, tlak a podařilo  se jim srovnat a vedoucí branka byla na spadnutí. Skórovat se jim však nepodařilo, ale po remíze 1:1 se přesto mohli radovat z postupu. 

 

V semifinále čekal Kelty Rebel Praha a zpočátku byl průběh utkání vyrovnaný. Do vedení šli hráči Rebelu, kteří využili zaváhání obrany.  Kelti pro druhou polovinu přeskupili řady, a rychle se jim podařilo srovnat. Obrovský tlak Keltů ve zbytku utkání končil na dobře chytajícím Slavíkovi a následovaly nájezdy.  V loterii měli jednou blíže ke gólu hráči Rebelu, jednou Kelti, a byly vidět opravdu hezké pokusy. Gólově se prosadil až v osmé sérii Ondra Tkadlec a přesnu střelou překonal jinak výborně chytajícího brankáře Rebelů.

 

Ve finále na Kelty podruhé čekala repre dívek U16. Utkání se hodně podobalo tomu ze skupiny a Kelti většinou tahali za kratší konec. Hlavní devízou na straně soupeřek byly fyzické dispozice a fyzička samotná. Kelti neměli v průběhu turnaje možnost rozložit síly mezi více hráčů a to se ve finále projevilo. Kelti sice bojovali, branka padla až v polovině druhé poloviny po chybě při přechodu středního pásma. Keltům ubývalo sil a dobře hrající celek dívek výsledek v klidu uhájil.  

 

Komentář trenéra R. Nováka k turnaji: “Celkové hodnocení k našemu vystupování na turnaji je určitě pozitivní. Z pěti zápasů byli čtyři velmi kvalitní, přičemž v utkáních kde proti nám nastoupili věkově srovnatelní soupeři jsme měli více ze hry a žehrali jsme na slabou produktivitu v zakončení. Dvě utkání s výběrem dívek byly třešničkou na pomyslném dortu a fyzická hra starších dívek některé kluky vyloženě, navzdory předchozímu upozornění, zaskočila. V prvním utkání jsme dokázali srovnat krok, ve finále už nezbylo sil. Přeci jen, sestava nebyla kompletní a někteří hráči si sáhli na pomyslné dno vlastní možností. To však není hledání alibi. Pro nás byl turnaj cenná zkušenost, kde má druhá příčka při vyrovnanosti celkového pelotou, příchuť zlata.”

 

Sestava Keltů na turnaji: Matěj Hrachovina, Dominik Mašek – David Černý, Jiří Šlechta, Jaroslav Smejkal, Jakub Urban – Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Patrik Jílek, David Bohun, Lukáš Šafra, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík

 

Dívčí tým se v historicky prvním vystoupení mezi mladšími žáky hledal. Fretky se od prvního do posledního utkání sžívaly s pozicemi, hrou na velkém hřišti a veškerými povinnostmi, které v sobě hra na velkém hřišti skrývá. Silní soupeři byli v rolích sparingpartnerů přičinliví, takže do sítě jinak výborně chytající brankářky Koudelové zapadla řada jejich pokusů. I tak ale děvčata na konci turnaje počítala na turnaji hlavně získané zkušenosti!

 

Komentář trenérky I. Sevaldové k turnaji: “Turnaj byl pro nás další velkou a cennou zkušeností. Věděly jsme, že nás nečeká nic lehkého a to se potvrdilo. V roli outsidera jsme mohly akorát překvapit. Naším cílem tak bylo odehrát turnaj se ctí a předvést, že i holky umí hrát hokejbal. Dívky nastupovaly v tomto složení poprvé, některé z nich dokonce odehrály tolik zápasů na velkém hřišti, že by se to na prstech jedné ruky dalo spočítat. S předvedenou hrou a výkonem jsem vesměs spokojena, i když to v obraně občas trošku zaskřípalo, spolupráce mezi hráčkami docela dobře funguje. Bohužel v útočné činnosti jsme „jalové“ a máme co dohánět. Náročné zápasy nám braly hodně sil a to se začalo projevovat i ve hře. Novou krev do žil se dívkám podařilo vlít až v posledních dvou utkáních trenérovi Smejkalovi, který svou přítomností pomohl tým opět nastartovat. Ráda bych mu ještě jednou touto cestou poděkovala za výpomoc.”

 

Sestava Fretek na turnaji: Kateřina Koudelová – Nikola Šlemarová, Anna Kaplanová, Sára Makovská, Eliška Hloušková, Natálie Frýdlová, Josefa Bilasová, Bára Hájková, Běla Kupková, Anna Kaplanová,  Tereza Herzánová, Anna Nováková

 

Výsledkový servis

Skupina “A”

Fretky – SK Rebel                          2:0    (plast)

Fretky – HBC Pardubice              0:7   (plast)

HBC Kladno – Fretky                   6:0     (plast)

 

Skupina “B” 

Kelti – Třemošná                             6:0    (plast)

U16 – Kelti                                          2:2    (plast)

Kelti – Plzeň                                     1:1    (asfalt)

 

Semifinále: Kelti – Rebel Praha 2:1sn (asfalt)

Malé semifinále: Fretky – Plzeň 0:5 (plast)

 

O 7.místo: Třemošná – Fretky 3:0 (asfalt)

Finále: Kelti – Repre dívek U16 0:1 (plast)