post

Pražský míček se zlatou tečkou…

Ohlédnutí za Pražským míčkem zakončíme stylově…a to zlatou tečkou. Týden po žákovských kategoriích se do Prahy vypravili naši dorostenci a v zimní zkoušce obstáli mezi týmy ze západní i východní divize velmi dobře, když na turnaji zvítězili. Více v článku…

 

První zápas čekal Kelty už v ranních hodinách. Jejich soupeřem byl Suchdol nad Lužnicí. Ten jim dokázal pěkně zatopit i v soutěži a bylo jasné, že to nebude nic lehkého. Berounští ale hráli dobře, dařila se jim napadat soupeřova rozehrávka a obránci výborně zavírali útočné pásmo. Nicméně jim trochu vázla koncovka. Suchdol trpělivě bránil a pokud získal míček, snažil se ihned dlouhou přihrávkou najít útočníka v náběhu. Zápas se rozhodl až v druhé polovině, kdy Taufer konečně prostřelil Stankaye a vstřelil tak jediný gól zápasu.


Druhý zápas sehráli Kelti se soupeřem pro ně zcela neznámým Heřmanovým Městcem. Kelti hráli velmi dobře a zodpovědně. Sice ve třetí minutě inkasovali branku, ale to je nepoložilo a postupně vstřelili tři branky. O všechny se postarala první lajna, která ve složení Taufer-Jizba-Maršoun našla rychle společnou řeč. Vše podpořil několika dobrými zákroky Titel.


Po dvou zápasech na plastu se museli Kelti přesunout na neoblíbený asfalt. K postupu do finále jim stačilo vyhrát jeden zápas ze dvou zbývajících. To se jim podařilo hned proti Kovu. Hra byla sice značně horší než na plastu, to ovšem Berounským nevadilo, jelikož zvítězili 2:0.


Ve třetím zápase se Kelti utkali s dalekými Malenovicemi. Utkání to bylo podobné jako to první na asfaltu, výsledek ještě o něco lepší. Kelti zvítězili 3:0 díky dvěma trefám Jizby a jedné Chromka. Mohli se tak těšit na finále.


Finále mělo podobný průběh jako první zápas dne. Suchdol urputně bránil a Kelti dobývali. Vytvořili si několik příležitostí, bohužel žádnou nevyužili. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V těch za sebe nepustil Kupec ani jednu střelu zatímco Taufer s Jizbou se nemýlili a Kelti tak na turnaji zvítězili. Určitě tak na Palmovce zanechali dobrou stopu, když inkasovali pouze jednou. Navíc hned dva hráči se umístili v první trojce kanadského bodování. Je tak pouze škoda, že tento rozjetý vlak zastavilo přerušení soutěže.

 

Komentář trenéra Laška:
“Turnaj byl pro nás příležitostí si natrénovat různé herní systémy před začátkem nové sezóny. Pokyny, které jsme si stanovili před začátkem prvního zápasu, se nám z větší části dařilo plnit a to byl základní stavební kámen úspěchu na celém turnaji. Ve formě hrající první pětka, aktivní obránci, týmovost a eliminace šancí z předbrankového prostoru, to vše dopomohlo k celkovému prvnímu místu na turnaji.”