Překvapení na úvod jara! Fretky získaly první body!

Fretky po podzimní části okupovaly samé dno tabulky a v Lize žen jsou považovány za outsidera soutěže. Ale i ten papírově nejslabší soupeř může překvapit a to se omlazenému týmu na Palmovce na prvním jarním turnaji soutěže opravdu dařilo.

Týmový výkon, chuť hrát a velká touha po vítězství. Fretky v prvním zápase s Pískem překvapily a zaslouženě bodovaly. Pár slov přidala i veteránka Iva Sevaldová:

„Do utkání jsme vstoupily relativně slušně. Aktivní hrou jsme soupeřky trošku zaskočily a po gólu Martiny Dvořákové se dostaly do vedení. Písecké hokejbalistky se na hřišti ale rychle rozkoukaly a ve druhé části se jim podařilo vyrovnat. I přes herní zlepšení nás trápí stále stejné neduhy. Střelba a zakončení – dovednosti, které zápasy rozhodují. Za nerozhodného stavu přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých jsme, díky jedinému proměněnému gólu Terky Vaculíkové, konečně poznaly chuť vítězství.“

Nehrající podpora na lavičce Lenka Nováková se proměnila ve sportovního redaktora a podrobně popsala nervy drásající utkání s východočeským týmem:

„Ve druhém zápase čekal na Fretky tým HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice. Fretkám se vstup do zápasu moc nepovedl, o čem svědčí i výsledek, kdy se Pardubice ujaly vedení již v 5. minutě. A v 7. minutě už dokonce vedly 2:0. Fretky to nevzdaly a svou bojovností snížily na 2:1. Parádním golfákem se po individuální akci blýskla Kondrátová. I když nás v první části Pardubice přestřílely, a určitě měly více ze hry, vyrovnání bylo na „spadnutí“. A to také přišlo, když se Malá v obranném pásmu Pardubic prosadila z otočky. Fretky začaly přebírat otěže hry a zápas se pomalu začal vyrovnávat i herně. Parádními výkony našich fretčích mláďat i žen se nám podařilo otočit stav zápasu z 0:2 na 3:2. Ve 20. minutě se po několika odrazech a zmatku v obranném pásmu Pardubic dostal míček ke zkušené Sevaldové a ta si s ním poradila famózně. Přesně umístěnou střelou k tyči nedala brankářce Pardubic šanci a poslala Fretky do vedení 3:2. V závěru zápasu si Pardubice vzaly time-out a poslaly vše do útoku. Brankářka Pardubic zůstala na střídačce a do hry nastoupilo šest hráček. Tlaku soupeřek a převaze o hráčku v poli jsme odolávaly až do času 23:49, kdy jsme bohužel obdržely gól. Stav zápasu byl vyrovnaný 3:3. Došlo tedy na nájezdy, dovednostní soutěž a k tomu pořádnou dávku štěstí. I přes veškerou snahu se nám bohužel nepodařilo dát z nájezdu žádný gól. A když se na straně Pardubic prosadila jediná hráčka, bylo rozhodnuto. Fretky předvedly parádní výkony a hlavně týmového ducha. I přes prohru to z jejich strany byl parádní zápas. Holky děkujeme.“

S nervózní Slavií Fretky rozhodně druhé housle nehrály, a přestože vyšly z tohoto zápasu bodově naprázdno, zkušenějšímu týmu dokázaly hru značně zkomplikovat. Pár slov přidala i zarputilá bekyně Nikola Šlemarová:

„V některých chvílích byl zápas zbytečně vyhrocený, ale díky tomu jsme hrály víc do těla a bojovaly jsme. Myslím, že každá z nás jela od začátku až do konce a soupeřkám jsme nenechaly nic zadarmo. Osobně jsem s naším výkonem i výsledkem spokojena a to ve všech zápasech.“

V posledním utkání Fretkám docházely síly, ale s konečným výsledkem mohou být nakonec vcelku spokojené. Kapitánka týmu Martina Mazancová okomentovala zápas s prvním týmem v tabulce takto:

„Náš tým se už modlil, aby odbila 16. hodina a mohl se začít hrát poslední sobotní zápas s TJ Lokomotiva Česká Třebová. Soupeřky na nás vlétly jako parní válec a hned v první minutě jsme inkasovaly na 0:1. Druhému gólu, a také konečnému stavu utkání 0:2, jsme vzdorovaly až do 21. minuty. Jedinou střelkyní České Třebové, která se stala naši noční můrou, byla Linda Hyksová. Celkem 25 střel šlo na naši „chobotnici“ Markétu Královou a nutno podotknout, že se není za co stydět. Nejvíce, co nás trápí ve všech zápasech, je počet střel na branku. Na tom je opravdu potřeba zapracovat.“