post

Přípravka bojovala na třech frontách! Dva týmy kluků doplnily poprvé v sezoně dívky!

Další, v pořadí již třetí  turnaj Přeboru přípravek, rozdělil malé Kelty a Fretky do tří týmů. Kluci byli děleni dle ročníků narození. Ročníky 2007 musely až do Mladé Boleslavi, mladší ročníky pak sehrály turnaj v Čimicích společně s dívkami, které startovaly pod samostatnou hlavičkou Fretek.

 

Vystoupení ročníků 2007 na Kladně hodnotil Jirka Hrachovina:

Jako první se  postavil klukům od Berounky kladenský ALPIQ. Od samého začátku Kelti dominovali a i přes zlepšený výkon kladenských ve druhém poločase zvítězili vysoko 9:2.

Ve druhém zápase trenéři očekávali výraznější odpor v podobě Kert Parku. Kelti však neponechali nic náhodě a vcelku bez obtíží si došli pro své druhé turnajové vítězství, tentokrát v poměru 5:0.

Bílý tým Keltů vyhrál svou skupinu a v dalším zápase se postavil stejně starým hráčům z Nového Strašecí. Kelti sice rychle vedli 2:0, ale po hrubých chybách v obraně a rozehrávce stejně rychle prohrávali 2:5. Poločas byl tedy chvilkou k zamyšlení. Několik změn ve složení formací do druhé půle přineslo zlepšený výkonem a Kelti utkání dotáhli ke spravedlivé remíze 5:5.

Poslední zápas sobotního turnaje odehráli  Kelti proti celku z Rakovníka. Dlouho vyrovnaný duel nakonec strhli hráči s keltem ve znaku ve svůj prospěch, když soupeři nasázeli tři slepené branky během tří minut, své vedení ve zbytku utkání udrželi a vyhráli 5:1.

Turnaj po třech výhrách a jedné remíze nejde hodnotit jinak než pozitivně. Trenéři i hráči se ale opět přesvědčili, kde je tlačí bota a na čem musí zapracovat.

 

Bílý tým Keltů nastoupil v tomto složení: Jiří Staněk, Matěj Hrachovina – Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Jakub Chromek, Jakub Urban, Vojta Macák, Ríchard Mathauser, David Černý, Martin Hipča.

 

 

 

Modrý tým Keltů 2008, pod vedením trenérského triumviátu –  Smejkal, Mašek, Štanc – hodnotil Jan Mašek:

Turnaj, pořádaný na hřišti v pražských Čimicích nově vzniklým hokejbalový týmem Prosek Moles, odehráli Kelti s několika nováčky v sestavě.

První zápas s týmem Hostivaře byl od začátku v režii soupeře, který byl herně i technicky  vyspělejší a zaslouženě zvítězil 7:1.

Druhý zápas s týmem KOVA byl ze strany Keltů velmi povedený a hráči na všech postech plnili přesně to, co od nich trenéři očekávali. Výsledkem bylo  vítězství  v poměru 5:1.

Třetí utkání hráli Kelti s pořádajícím týmem Prosek Moles, jehož celý tým tvořili prakticky nováčci. Tady se projevila větší herní zkušenost Keltů a nebýt smůly v zakončení v podobě nastřelení čtyř tyček mohl být výsledek ještě výraznější. I tak ale byla výhra 4:1 zasloužená.

Poslední zápas Kelti sehráli s týmem SK Rebel Praha. Bohužel většina hráčů si pod dojmem předchozího utkáni nevzala k srdci varování trenérů, kteří zdůrazňovali, že se bude jednat o zápas s kvalitativně jiným soupeřem a musí být kladen větší důraz na obranu. Výsledkem byla jednoznačná výhra soupeře 7:0, i když technicky Kelti za hráči Rebelů příliš nezaostávali. Hrubé chyby v obraně a malý důraz před brankou soupeře připravil Kelty o přijatelnější výsledek.

 

Trenéři byli celkově s vystoupením Keltů, až na poslední utkání, spokojeni, a turnaj ukázal, na čem bude zapotřebí do budoucna zapracovat, aby výsledky byly  ještě lepší.

 

Sestava ročníků 2008 na turnaji: Matěj Vicka, Dominik Mašek – Matouš Boldi, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Jaroslav Smejkal, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík, Ondřej Boťcha, Matyáš Lhotka.

Kometář trenérky dívek Ivy Sevaldové k turnaji v Čimicích:

„Starší děvčata nastoupila ke svému prvnímu turnaji a přiznávám, že jsem od některých hráček čekala malinko víc. Každopádně jsme udělaly velký pokrok. Osm vstřelených gólů ve čtyřech zápasech je jasným důkazem toho, že jsme střelbu pečlivě pilovaly. Po ospalém začátku, kdy holky asi tlačily v žaludku řízky, které do sebe naládovaly těsně před rozcvičením, přišlo probuzení. Ve třetím zápase jsme konečně začaly více běhat a soustředit se na hru. Některé situace jsme sice řešily zbytečně zbrkle a je potřeba zapracovat na tom, abychom se míčku zbytečně nezbavovaly, ale i přesto výkon hodnotím pozitivně a holky chválím.“ 

 

Sestava Fretek na turnaji: Kristýna Hnízdilová – Anna Kaplanová, Olina Folkman, Anna Lipertová, Nikola Šlemarová, Kateřina Kolbeková, Sára Makovská, Běla Kupková