post

Přípravka hrála v Berouně. A dívky postavily samostatný tým!

V Berouně se o víkendu hrál již devátý turnaj kategorie přípravek v letošní sezoně, tentokráte ve formátu 5+1. Domácí Kelti opět dokázali, že mají v této kategorii velmi širokou základnu a bez větších problémů vytvořili dva vyrovnané týmy kluků. Turnaj svým historicky prvním vystoupením na velkém hřišti oživil tým dívek, které sbíraly mezi kluky cenné zkušenosti!

 

 

Nejzásadnější událostí hracího dne v Berouně bylo vystoupení týmu dívek ve formátu 5+1. Vpravdě historický milník, jelikož se jednalo minimálně o evropskou premiéru dívčího hokejbalového týmu do 12ti let na velkém hřišti. O výsledky, jak to tak v těchto věkových kategoriích bývá, opravdu nešlo. Už jen to že do turnaje nastoupilo čtrnáct slečen s Fretkou na prsou hovoří za vše!

A trenérka Martina Mazancová k výkonům mladičkých svěřenek řekla: 

“Sobotní dopoledne se pro malé Fretky stalo premiérou v tomto hracím formátu. Nutno podotknout, že jsme tým poskládaly i z minipřípravkových děvčat. Fretky se staly pro kluky soupeřkami, které jim nedaly nic zadarmo. A v mnohých situacích to byl opravdu oříšek. Nehleděly jsme na výsledky, ale na to, aby s velkou hrdostí a chutí absolvovaly všechny tři zápasy. V posledním utkání byla na děvčatech vidět velká únava a skleslost. Nicméně za to, jak se předvedly před spoustou fanoušků a rodičů musí následovat pochvala od nás trenérek. Z chyb, které se opakovaly, si holky budou muset vzít ponaučení a také naše rady pro příště brát vážněji. Věřím, že příští vystoupení čistě dívčího týmu nebylo labutí písní a bude někdy příště opět velkou podívanou.”

 

Sestava Fretek: Kristýna Hnízdilová – Natálie Faitová, Eliška Hloušková, Běla Kupková, Rozálie Bělohlávková, Viktorie Kroupová, Josefa Bilasová, Barbora Hliboká, Natálie Frýdlová, Jana Staňková, Adriana Krutinová, Klára Tomková, Kateřina Koudelová

 

Vystoupení modré celku Keltů v turnaji shrnul Jan Mašek: 

“Modrý tým Keltů zahájil turnaj utkáním s domácím dívčím týmem Fretek. Modří Kelti sice působili na hřišti jistějším dojmem, ale soupeřky velmi pozorně bránily a velkou překážkou byla jejich výborně chytající brankářka. Kelti sice zvítězili v poměru 5:0, ale Fretky zasloužily velkou pochvalu především za hru ve vlastním obranném pásmu.

Následující utkání svedlo proti sobě oba týmy Keltů. Modří Kelti vstoupili do utkání velmi aktivně a hned z prvního útoku se jim podařilo vstřelit branku. Bohužel vedení neudrželi dlouho a bílý tým skóre rychle vyrovnal. Modrý tým sice působil na hřišti v první třetině lepším dojmem, ale nedokázal svoji aktivitu proměnit ve výraznější vedení, a to se mu stalo v dalším průběhu utkání osudným. Bílý tým dokázal potrestat každou chybu a navyšoval svoje vedení. Rozložený modrý tým už nedokázal do konce zápasu na nepříznivý vývoj reagovat a výsledkem byla porážka v poměru 3:6.

Trenéři po tomto nepovedeném utkání provedli změny v sestavě a ty se v posledním zápase, proti dosud neporaženému Kert Parku Praha, vyplatily. Modří Kelti se drželi naordinované taktiky a výsledkem bylo zasloužené vedení od začátku zápasu. Soupeř se všemožně snažil utkání zvrátit, ale přes pozornou obranu a dobře chytajícího brankáře se mu nedařilo vypracovat si výraznější gólové šance. Navíc síly soupeři rychle ubývaly a Kelti přes pozornou hru v obranném pásmu nakonec zaslouženě zvítězili v poměru 3:0.”

 

Sestava modrých Keltů: Matěj Vicka – František Koller, David Černý, Vítek Hájek, Lukáš Šafra, Filip Šmíd, Šimon Kravec, Ondřej Štanc, Marcel Hubený, Matěj Biskup, Robert Mathauser, Adam Leipert

 

Vystoupení bílého celku hodnotil Roman Novák: 

“Náš celek odvedl na turnaji v celkovém souhrnu dobrou práci. V prvním utkání hráči bojovali se silnějším soupeřem více než srdnatě, soupeř měl ale ve svém středu výrazné individuality které se dokázali prosadit a zajistili Kertu výhru. Na našich hráčích byla vidět snaha a boj o každý míček, nicméně kvalitativně byl Kert Park lepší a my jsme měli často problémy koordinovat své svěřence na hřišti tak, aby zvládali alespoň základní dovednosti. Soupeř zcela zaslouženě vyhrál. 

V derby se nám rozhodně nevedlo podle našich představ. Byli jsme po celé utkání tím horším týmem, hráči neodváděli ani z 50% to, na co mají. Paradoxně se nám podařilo zvítězit 6:3, když jsme dokázali na rozdíl od modrých kolegů proměnit většinu z nabídnutých šancí a soupeře tím psychicky zlomili.

Proti Fretkám jsme podali soustředěný výkon, navíc na dívkách byla citelně znát únava a tak jim ve druhé polovině utkání do branky začaly padat góly jak na běžícím páse. 

Po turnaji jsme si v šatně ještě jednou shrnuli na čem máme v budoucnu pracovat a věřím, že další turnaj bude po herní stránce daleko lepší! “

 

Sestava bílých Keltů: Dominik Mašek, Petr Kufa, Jiří Šlechta, Jaroslav Smejkal, Šimon Lhotka, Matyáš Lhotka, Jiří Pachner, Martin Hasal, Jakub Buroň, Marek Rýdl, Jáchym Fučík, Lukáš Maňásek

 

Výsledky celého turnaje

Kelti -bílí vs. Kert Park 2:4

Kelti – modří vs. Fretky 5:0

Kert Park vs. Fretky 7:1

Kelti – modří vs. Kelti – bílí 3:6

Kelti – bílí vs. Fretky 11:0

Kelti – modří vs. Kert Park 3:0