post

Přípravka na první turnaje odjela hned se třemi týmy!

V příjemném sobotním počasí vyrazily tří týmy kategorie přípravek na své první letošní turnaje do nedalekého Kladna a Rakovníka. Budoucí hokejbalové naděje namíchané z ročníků 2008 a 2009,  z chlapců i dívek,  sehráli řadu utkání. Některá více povedená, některá méně. Keltí přípravka ale o sobě dala hned zkraje sezony vědět!

 

 

Na Kladně hrál bílý tým Keltů pod taktovkou trenérů Jana Maška & Ivy Sevaldové
První zápas Kelti odehráli proti modrému týmu pořádajícího Kladna. Mírnou herní převahu se podařilo ve druhé polovině utkání gólově zužitkovat a soupeř už jenom dokázal mírně korigovat. V konečném účtování tak skóre bylo v poměru 1:4 pro hostující Kelty.
Druhý zápas sehráli Kelti proti nováčkovi letošního přeboru přípravek, týmu HBC Lišky Liberec. Kelti sice působili vyspělejším herním projevem, ale výšková a někdy i rychlostní převaha soupeře jim dlouho nedovolovala skórovat. Góly začaly padat až od druhé třetiny a naštěstí pouze do branky hráčů z Liberce. Výsledkem byla konečná výhra v poměru 4:0.

Po krátké přestávce se tým Keltů utkal s vítězem druhé skupiny týmem HC Kert Park Praha. Keltům se bohužel nepodařilo zachytit začátek a ani ve druhé třetině se bohužel i přes domluvy trenérů obraz hry příliš nezměnil a skóre narostlo až na hrozivých 7:2. I přes zlepšení v závěrečné části hráči Kertu v tomto zápasu zaslouženě zvítězili v poměru 8:3.
Posledním soupeřem byl druhý domácí tým pořádajícího Kladna. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, trenéři v závěru zamíchali sestavou a výsledkem bylo oživení hry a vyrovnání na 4:4. Při dalším střídání se navíc podařilo Keltům vstřelit branku a zápas otočit na průběžné vedení 5:4. které soupeř ale opět dorovnal. Hráče i přesto bylo třeba pochválit za bojovnost a hlavně za vrácení se do zápasu ve třetí třetině.

 

Hodnocení trenéra J. Maška:Kelti na turnaji rozhodně nezklamali a u mnoha z nich byl oproti jarní části viditelný velký herní posun. Poděkování patří také trenérce Ivě Sevaldové, která do skladby týmu přispěla dvěma hráčkami z týmu Fretek, které se v chlapecké konkurenci rozhodně neztratili a svoji výbornou poziční hrou byly příjemným překvapením a posilou celého týmu.“

 

Sestava Keltů na Kladně: Dominik Mašek, Sára Makovská, Rozálie Bělohlávková, Jiří Šlechta, Jakub Buroň, Filip Šmíd, Martin Hasal, Štěpán Petrák, Marek Rýdl, Lukáš Maňásek.

 

 

V Rakovníku hrál bílý tým pod taktovkou Jirky Černého a Radka Dolejše

Úvodní bully prvního zápasu proti Mostu se vhazovala již v osm hodin ráno a na některých hráčích to bylo vidět. I když měli Keltíci převahu, dokázali překonat gólmana Mostu pouze dvakrát a poté, co hosté po svých střelách vytěžili z minima maximum, skončilo utkání smírně 2:2.

Hned v dalším utkání došlo k „bratrovražednému keltskému boji“. Bílí však od začátku na své kamarády vlétli a postupně je rozstříleli 8:1. V podobném duchu se odehrával i další zápas proti Novému Strašecí, kde Beroun předvedl nejlepší výkon dne a po celé řadě velmi pohledných kombinací vyhrál vysoko 8:2.

 

Závěrečný zápas s ambiciózním Rakovníkem byl vlastně jakýmsi pomyslným finále. Kelti se drželi prakticky do poloviny zápasu, kdy prohrávali 2:1. Pak však přišel chvilkový výpadek, který domácí využili a povedenými střelami navršili svůj náskok až na konečných 8:2. I přes tuto prohru je nutné na závěr říci, že všichni kluci „bílého týmu“ neskutečně bojovali, předvedli celou řadu pohledných kombinací a parádních střel a za výkon v Rakovníku zaslouží velkou pochvalu!

 

Sestava Keltů na turnaji: Matěj Vicka – Filip Štolz, Lukáš Šafra, Robert Mathauser, David Černý, Jakub Dolejš, Nicolas Abrahám, František Koller, František Ševčík

 

 

V Rakovníku hrál i druhý tým Keltů, v modrých dresech, tým pod taktovkou Jardy Smejkala, Davida Štance a Martiny Mazancové.

Nejméně dobře se v sobotních turnajích vedlo „C“ týmu Keltů. Možná za to mohl rozjezd se spoluhráči z „B“ týmu, kdy hráči modrých inkasovali celkem osmkrát, a následně vysoko prohráli se silným Rakovníkem. Lepší výkon směrem dozadu nenabídl ani duel s HBC Most, který skončil 10:3. Vylepšená střelecká muška se projevila v utkání s Novým Strašecím. Kelti dokázali 4x skórovat, soupeř ale nastřílel šest branek a tak bylo modrým vyhrát v Rakovníku zapovězeno.

 

Turnaj hodnotil lakonicky trenér David Štanc: „Z úvodní vysoké porážky se naši svěřenci probrali až v posledním utkání. Tam teprve ukázali jak by to mělo vypadat.“

 

Sestava Keltů na turnaji: Kufa Petr – Koudelová Kateřina, Hloušková Eliška, Faitová Natálie, Smejkal Jaroslav, Štanc Ondřej, Fučík Jáchym, Hájek Vítek, Hubený Marcel, Rampas Dominik