Přípravka na turnaji v Berouně se dvěma týmy!

Hned čtyři “výběry” poslali Kelti a Fretky do víkendových turnajových bojů v kategorii přípravka. Snahou trenérů bylo aby si zahrálo co nejvíce dětí a to se podařilo, když žádný z celků vyloženě nepropadl a sehrál řadu vyrovnaných utkání! V Berouně srdnatě bojovaly dva celky přípravky a pojďme se právě na tyto boje zaměřit!

Vystoupení bílého týmu na turnaji v Berouně shrnul Jiří Černý:

Byli jsme velmi zvědavi, jak se sestava bílého týmu s turnajem popere. V prvním utkání se trochu projevil fakt, že někteří kluci byli z turnaje na domácí půdě ztrémovaní a neprodali v něm to, co umí. I trenéři sestavu nevyladili úplně nejlépe a výsledkem byla vysoká prohra s modrým týmem Rebelů – 0:8.

O přestávce jsme ale trochu přeskupili naše řady, řekli jsme si, že když nic jiného další utkání odbojujeme „v keltském stylu“ a zlom nastal až překvapivě velký. I když i v druhém utkání s bílým týmem Rebelů jsme dlouho prohrávali, nakonec se nám ho v závěru podařilo otočit a výhra 7:6 byli příjemným překvapením a povzbuzením do dalších utkání.

Hned vzápětí jsme nastoupili do utkání s Rakovníkem. Úvod se nám nevydařil a na začátku druhé třetiny jsme prohrávali už 0:3. Opět jsme ale trochu zamíchali se sestavou a vyslali na hrot útoku dva kluky, kteří do té doby působili na obranných postech. A vyplatilo se. Nejenže se podařilo vyrovnat, ale v samotném závěru jsme při třech velkých šancích sahali po vítězství. Vzhledem k první polovině zápasu byla ale asi remíza spravedlivá.

V posledním utkání s Tygry Mladá Boleslav jsme po celý zápas měli územní převahu, kterou jsme ale v branky přetavovali hodně zvolna. Soupeř nebyl bez šancí a několikrát nás za stavu 1:0 či 2:0 musel podržet výbornými zákroky gólman. Vítězství 4:1 ale bylo zasloužené.

Trenér Jirka Černý doplnil vystoupení svých svěřenců: “Věřím, že si kluci odpoledne užili… A my s nimi. Až na první utkání hráli se zápalem a v některých pasážích, zejména zápasů s bílým Rebelem a Rakovníkem, předváděli výkon který je povzbuzením do další práce. Tahouny byli kluci, kteří už mají více odehráno. Matěj Vicka v brance rostl také zápas od zápasu a příslibem je i fakt, že někteří kluci v průběhu turnaje pochopili, že změny postů se není třeba obávat a i „ortodoxní obránce“ může snadno zažít opojný pocit slávy z vítězných gólů v předbrankovém prostoru…😊”

A doplnil jej i kolega David Štanc:Z mého pohledu vstoupili bílí Kelti do prvního utkání jako již tradičně nedisciplinovaně. Ve většině případů neplnili základní pokyny trenéra a to vedlo k porážce s lépe hrajícími bílými Rebely. Ve druhém zápase nám modří Rebelové dovolili více prostoru a tím nám pomohli dostat se do herní pohody, kterou podtrhl svými zákroky brankář Vicka. Ani tady se to ale neobešlo bez chyb, po kterých jsme inkasovali, nebo naopak nevstřelili branku. V dalších utkáních potvrdili hráči stoupající herní kvalitu. Svým přístupem k zápasům potěšili nejen trenéry, ale i přihlížející fanoušky.

Sestava bílého týmu Keltů: Matěj Vicka, Filip Štolz, Lukáš Maňásek, Vítek Hájek, Jaroslav Smejkal, Marek Rýdl, Ondřej Štanc, Martin Hasal, Matěj Biskup

Vystoupení modrého týmu na turnaji v Berouně hodnotil Jan Mašek:

Modrý tým domácích Keltů celý turnaj zahajoval utkáním s velmi silným týmem SK Rebel Praha. Zápas byl sice výsledkově vyrovnaný, ale hostující tým měl první dvě třetiny jasnou herní i střeleckou převahu a jenom díky dobrému výkonu domácího brankáře se dařilo držet vyrovnané skóre 2:2. Poslední třetina již byla herně vyrovnaná a Kelti se dostávali do jasnějších střeleckých příležitostí, bohužel chybělo především pohotovější a důraznější zakončení. Dvě nastřelené tyčky a některé neproměněné šance se staly osudnými. V posledních vteřinách zápasu utekl unavené obraně Keltů jeden hráč Rebelů a po opakované dorážce se mu podařilo rozhodnout zápas v poměru 3:2.

Dalším soupeřem modrého týmu byl druhý tým hostujících Rebelů. Tady byl průběh utkání přesným opakem prvního zápasu. Domácí Kelti byli první dvě třetiny lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení 3:1. Bohužel s narůstajícím časem a snahou přidat další góly začínali někteří hráči zapomínat na obranné povinnosti. Snaživý tým Rebelů tyto chyby zaslouženě potrestal. Třetí třetina již byla naprosto vyrovnanou bitvou, a když se zdálo, že zápas skončí remízou, dopustil se domácí hráč nesmyslného útočného faulu tři vteřiny před koncem zápasu. Nařízené trestné střílení hostující hráč se štěstím proměnil a byla z toho druhá porážka modrého týmu v poměru 4:3.

Třetím soupeřem domácích Keltů byl celek HBC Tygři Mladá Boleslav. Tady se zpočátku zdálo, že se bude jednat o snadnou záležitost a domácí Kelti si konečně připíšou vítězství. Kelti měli jasnou střeleckou i herní převahu, ale především vlivem nedůrazu před brankou, z toho nakonec byla velmi hubená výhra v poměru 2:1.

Své účinkování na turnaji zakončil modrý tým Keltů zápasem s dosud neporaženým týmem pražské Hostivaře. Začátek zápasu patřil hráčům hostujícího týmu, kteří se také ujali vedení. I když hráči Hostivaře působili herně lepším dojmem, góly střílel především domácí tým Keltů. Po dvou třetinách vedli Kelti 7:1 a zdálo se, že půjde o jednoznačnou záležitost. Soupeř ale do třetí třetiny nastoupil s velkým odhodláním výsledek zvrátit a unaveným Keltům, kteří hráli druhý zápas po sobě, evidentně začaly docházet síly. Nadějný výsledek se na konec podařilo uhájit a zápas skončil vítězstvím domácích Keltů v poměru 7:5.

Honza Mašek tentokráte vystoupení svých svěřenců doplnil velmi krátce: “Modrý tým na turnaji odehrál velmi kvalitní zápasy a je potěšující, že ani v jednom z nich výsledkově nijak nepropadl, což dává příslib především do budoucna.”

Sestava modrých Keltů: Dominik Mašek, David Černý, František Koller, Lukáš Šafra, Filip Šmíd, Marcel Hubený, David Cipro, Jiří Šlechta.