post

Přípravka s pěti týmy! Další milník pokořen!

V sobotu 5. 10. 2019 se týmy SK Kelti 2008 zúčastnily turnajů v kategorii přípravek s celkově pěti týmy. V Berouně se o branky, body a vteřiny praly dva týmy kluků a poprvé v historii i dva týmy dívek. Černý Petr padl na třetí tým chlapců, který musel cestovat do Mladé Boleslavi. Ač tento den zrovna nepřálo počasí, naši bojovníci a bojovnice to ignoroval a rvali se každý míček i každý kousek plastu!

 

Vystoupení týmů kluků v Berouně celkově shrnul Tomáš Mathauser:

“Na tomto turnaji jsme opět chtěli postavit tři chlapecké týmy, tak aby byly vyrovnané. Bohužel vzhledem k omluvenkám na poslední chvíli se to úplně nepodařilo a na domácí půdě jeden tým převyšoval zkušenostmi ten druhý. I přes tento fakt se oba týmy rvaly o výsledek a bojovaly na 100% až do konce zápasů i v okamžiku velmi rozdílného skóre. Dalším faktem je, že týmy byly postaveny pouze na dvě lajny a kluci toho měli vážně “plné kecky”.

Třetí tým, který jel poměřit síly na sever, předvedl zdejším soupeřům, kdo jsou to Kelti a ovládl turnaj. Velmi pozitivně vnímám zařazení dalšího nováčka, který hned na svém prvním turnaji 2x skóroval a přizvání hráče z minipřípravky. Rovněž fungování trenérů na lavičkách napomohlo tomu, že kluci odehráli všechny zápasy se ctí a 100% nasazením a fungovali jako celek a parta kamarádů.”

 

Roman Kajer hodnotil účinkování bílého týmu Keltů: 

“V úvodním utkání proti aktivním Fretkám bylo vidět, že se kluci zpočátku trochu hledali. Aktivní hra a gólové příděly první lajny dodaly potřebný klid celému týmu. Druhý zápas s Novým Strašecím byl ovlivněn nízkým počtem hráčů soupeře a převaha našeho týmu po celý zápas nakonec vyústila ve vysokou výhru.

Tým doposud neporažených Rebelů  trochu zaspal začátek, což naši kluci dokázali naplno využít a dostat se rychle do 5-ti gólového náskoku. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a gólově se začal prosazovat i soupeř. Kelti nicméně dokázali bojovným výkonem udržet krok a vyhráli. Velkou zásluhu na výhře měl i v klidu chytající Chris, který svými zákroky tým několikrát podržel.

Atraktivní určitě bylo i naše poslední utkání proti týmu modrých Keltů kde se nakonec projevila přeci jen větší zkušenost bílých.

Příjemným překvapením u bílého týmu bylo, že kluci nepřestávali hrát ani při rozhodnutých zápasech. Snahou pak bylo zapojit do hry všechny hráče a kombinacemi se dostávat do co nejvíce příležitostí, což se většinou i dařilo. Nasazení a bojovnost týmu pak podtrhla úspěšný výsledek celého turnaje.”

 

Jindy upovídaný Erik Leiper byl při hodnocení modrého týmu hodně stručný:

“Modrý tým si vedl dobře. První a druhý zápas proběhl podle mého očekávání. Kluci bojovali o každý míček a hráli s velkým nasazením. Na konci turnaje se trochu projevila únava, která pramenila v neklid v rozehravce a nepřesnou koncovkou. Nicmene jsme se zbraně nesložili a důstojně dohráli celý turnaj.”

 

Václav Patzenhauer shrnul vystoupení týmu v Mladé Boleslavi:

“Celkově bych turnaj hodnotil určitě pozitivně, i když stále je na čem pracovat. Kluci zvítězili ve všech utkání. Bojovali až do konce, hlavně v zápase s Ústím nad Labem, které skončilo nejtěsnějším i když trošku divokým, rozdílem 8:6 v náš prospěch. V dalších třech utkáních Kelti jasně dominovali a stříleli jednu branku za druhou. Vyzdvihl bych pak výkony nováčka v brance Matěje Trejbala, který se nenechal rozhodit pár inkasovanými náhodnými góly a dokonce vychytal všechna trestná střílení co se na něj soupeři jeli. Trošku nám chyběl v některých pasážích pohyb a komunikace, ale to vše je možné průběžně odstraňovat.”

 

Sestavy týmů Keltů:

Boleslavská sqadra: Trejbal Matěj, Grau Jakub, Hájek Vítek, Hatlapatka Ondra, Koller František, Lhotka Šimon, Mareš Štěpán, Ulrych Dominik

Bílý tým z Hlinek: Arabadzis Christos, Buroň Jakub, Hasal Martin, Kajer Matyáš, Mathauser Robert, Rosenbaum Matouš, Urban Max

Modrý tým z Hlinek: Leipert Adam, Biskup Matěj Jan, Hubený Marcel, Janda Vojtěch, Šmíd Filip, Kravec Šimon, Gyorodi Adam

 

 

Fretky v bílých dresech měly na starost Iva Sevaldová s Michaelou Šmatlákovu. A ostřílená matadorka viděla vystoupení “svých” dívek takto:

“Máme na kontě další velkou výhru, kterou nám už nikdo nevezme. Dva dívčí týmy na turnaji? Co víc si přát. Můžeme být náležitě hrdé a zase se pokusit posunout laťku o trošku výš. 
S předvedenou hrou “bílých Fretek” jsem vesměs spokojená, tým složený z ostřílených hráček a třech novicek, včetně brankářky chytající pouhý měsíc, táhnul za jeden provaz a odmakal všechny zápasy na jedničku. I přes neklid na hokejce a občasnou zbrklost ukázaly holky své kvality, zároveň ale i slabší místa, na kterých je potřeba zapracovat.”

 

Úspěšnější celek modrých Fretek trénovaly Martina Mazancová a Natálie Pangerlová. A mírně starší z trenérek viděla své ovečky touto optikou:

“Modrý tým se hned na začátku utkal s Keltím bílým týmem, kterému nenechal nic zadarmo. I přesto jsme utrpěly debakl 1:6. Ve druhém zápasu si holky spravily chuť a porazily málo početný tým z Nového Strašecí 3:1. Jako třetí v pořadí jsme sehrály derby s našimi Fretkami v bílých dresech a děvčatům se je podařilo přestřílet poměrem 6:3. Nakonec se postavily holky proti Rebelům z Prahy, kteří nás potrápili asi nejvíc, což to se projevilo na výsledku 1:7.
Do všech zápasů holky nastupovaly s velkou chutí a vervou. Nutno podotknout, že jsme zapojily nové tváře, které se tak zúčastnily svého prvního turnaje a zhostily se ho velice dobře. Z chybiček se poučíme a budeme se jich snažit vyvarovat.”


Sestava bílých Fretek: Holá Tereza – Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Makovská Sára, Frýdlová Natálie, Škorpilová Kateřina, Rezková Adriana

Sestava modrého týmu Fretek: Koudelová Kateřina, Hliboká Barbora, Bilasová Josefa, Staňková Jana, Rousová Silvie, Krutinová Adriana, Houdková Nikola, Kubišová Natálie