post

Přípravka v Rakovníku nezářila, ale ani nepropadla. Dívky opět na scéně při 5+1!

Herní formát 5+1 je v turnajovém systému kategorie přípravky velkou změnou. Kelti a Fretky se podruhé v sezoně snažili s touto změnou, stejně jako s neoblíbeným asfaltem, popasovat na hřišti Rakovníka. Dva týmy Keltů, jeden Fretek, to už je letos tak trošku klasika. O zajímavá utkání nebyla rozhodně nouze všichni zúčastnění se snažili prát především s domácím Rakovníkem, který v turnaji exceloval.

 

 

 

Bílý celek z Berouna pod taktovkou Jana Maška a Jaroslava Smejkala viděl prvně jmenovaný následovně: “Náš tým turnaj zahajoval v utkání s domácím silným týmem HBC Rakovník. Zápas byl od začátku v režii domácího týmu, který spolu nastupuje v prakticky stejné sestavě celou sezonu a zejména v sehranosti a lepší spolupráci všech hráčů na hřišti byl velký rozdíl. Domácí hokejbalisté se dokázali mnohem lépe vypořádat s hrou na velkém hřišti a výsledkem byla zasloužená výhra v poměru 9:2.

V druhém utkání došlo na vzájemné derby mezi bílým a modrým týmem Keltů. V tomto zápase měl modrý tým Keltů optickou převahu, ale do vyložených brankových příležitostí se prosadit nedokázal. Až ve druhé třetině se podařilo po individuální akci otevřít skóre a modrý tým se ujal vedení. Utkání bylo přesto vyrovnané až do samého závěru, kde se ještě podařilo modrému týmu vstřelit jednu branku a ne příliš herně pohledný duel skončil vítězstvím modrého týmu 2:0.

V posledním zápase nastoupil bílý tým proti celku HBC Nové Strašecí. Od začátku se jednalo o velmi vyrovnaný duel a oba celky se snažily rozloučit se s turnajem výhrou. Blíže k vítězství byl bílý tým Keltů, který v zápase dvakrát vedl, ale bohužel pokaždé o vedení přišel. Výsledkem byla, vzhledem k průběhu zápasu, zasloužená remíza v poměru 2:2.”

 

Výsledky bílého týmu Keltů:

vs.  Rakovník 2:9

vs. Kelti – bílý tým 0:2

vs. HBC Nové Strašecí 2:2

 

Sestava bílého týmu Keltů: Matěj Vicka – Matěj Biskup, Patrik Jílek, Filip Šmíd, Ondřej Štanc, Jakub Buroň, Matyáš Lhotka, Robert Mathauser, Jiří Pachner, Jakub Dolejš, Nicolas Abrahám, Lukáš Maňásek, Filip Štolz, Šimon Kravec

 

 

 

Modrý tým Keltů hodnotil R. Novák: “Z prvního a druhého utkání jsem měl velmi dobré pocity. Tým šlapal poměrně dobře směrem dopředu i dozadu, hráči poslouchali pozorně pokyny a na hřišti je realizovali. Zkrátka vše fungovalo téměř u všech hráčů na všech postech. I přes upozorňování na sílu soupeře jsme ale totálně herně propadli s Rakovníkem. Hráči se chovali na hřišti přesně opačně než jsme je nabádali a ve výsledku z toho byla vysoká prohra po našich individuálních i týmových chybách. Je třeba dál pracovat na dílčích zlepšeních u všech. Každý má někde rezervy. Ale věřím tomu, že kluci je dokážou v budoucnu odstranit a tým bude šlapat lépe!”

 

Výsledky modrého týmu Keltů:

vs. HBC Nové Strašecí 5:2

vs. Kelti – bílý tým 2:0

vs. Rakovník 2:8

 

Sestava modrého týmu Keltů: Adam Leipert – Marcel Hubený, Jiří Šlechta, David Cipro, Jaroslav Smejkal – František Koller, Lukáš Šafra, Martin HAsal, Jáchym Fučík, Šimon Lhotka, Štěpán Mareš, Vítek Hájek

 

 

 

Trenérka Fretek Iva Sevaldová hodnotila dívčí celek stručně:To, že se nám již podruhé podařilo postavit čistě dívčí družstvo v herním formátu 5+1, bereme jako jasné vítězství. Na trenérské lavičce vládla jednoznačná spokojenost. Holky oproti minulému turnaji působily uvolněněji a sebevědoměji. Bylo vidět, že z nich spadla tréma, na hřišti předváděly i pěkné kombinace a vytvářely si gólové šance. Chyběla nám však celkově větší orientovanost a důraz jak před naší, tak i před soupeřovou brankou. Všechno má svůj čas, pro holky to byla další velká zkušenost a ostudu rozhodně neudělaly!”

 

Výsledky Fretek:

vs. Rakovník 0:8

vs. HBC Nové Strašecí 1:5

 

 

Sestava Fretek na turnaji: Hnízdilová Kristýna – Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Bilasová Josefa, Makovská Sára, Staňková Jana, Kroupová Viktorie, Hliboká Barbora, Kupková Běla, Koudelová Kateřina, Krutinová Adriana,  Bělohlávková Rozálie, Tršová Natálie