post

Přípravka vyrazila do Čimic a na Kladno. A neztratila se!

Tohle byla výzva! Letos poprvé, a asi i naposledy, vyrazili hráči a hráčky kategorie přípravka na turnaje 3+1 v tak namixovaném složení, že se museli v šatně před utkáním raději znovu seznamovat. K přípravce se totiž přidaly hráčky Fretek a zkušenější hráči z minipřípravky. A celkem se jednalo o čtyři týmy, které byly namixovány do výkonnostně srovnatelných celků. Kluci a holky hráli, bojovali a hlavně, v pořádku se vrátili zpět do Berouna. Jedni s více výhrami, druzí s více prohrami, ale všichni se čtyřmi novými zápasy v nohách a rukách.

 

Modrý tým v Čimicích hodnotil Honza Mašek: 

“Za ideálního počasí pokračoval regionální přebor přípravek dalším turnajem této kategorie v Praze – Čimicích. Modrý tým Keltů turnaj zahájil utkáním s týmem HBC Hostivař “A”. Soupeř byl herně lepší a vytvářel si mnoho šancí, ale vesměs jeho snaha končila u brankáře Keltů. Ještě tři minuty před koncem vedli Kelti 2:1, ale pak bohužel třikrát nechali nepokryté hráče v blízkosti brány a soupeř tyto hrubé chyby dokázal potrestat a zaslouženě zvítězil 5:2.

Druhým soupeřem byl celek domácích Rebelů složených výhradně z hráčů ročníku 2008. I přes upozornění trenérů, že s tímto soupeřem můžeme uspět pouze v případě, že všichni hráči budou poctivě plnit své obrané povinnosti, tak na hřišti se dvě třetiny odehrával naprostý opak. Soupeř si mohl dovolit v mnoha případech i tři dorážky před brankou a úplně rozložená obrana Keltů vystavovala svého gólmana často neřešitelným situacím. Soupeř zaslouženě zvítězil 8:1 a nebýt velmi dobrého výkonu brankáře, skóre by bylo určitě dvojciferné.

V dalším zapase se postavili proti sobě oba celky Keltů – utkání bylo vyrovnané, ale bílý tým Keltů hrál mnohem zodpovědněji v obraně a navíc jeho hráči více spolupracovali. Výsledkem byla zasloužená výhra bílého týmu v poměru 3:2.

Posledním soupeřem modrých Keltů byl druhý domácí celek Rebelů složených z mladších hráčů 09. Kelti sice byli v tomto zápase herně lepším týmem a šli do vedení, ale houževnatý soupeř hlavně kvůli špatné hře v obraně, vždy dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Kelti v tomto zápase zvítězili v poměru 5:4, ale do optimálního herního projevu mělo vystoupení i v tomto zápase hodně daleko.

Celkové vystoupení modrého týmu na turnaji je složité hodnotit. Za celý turnaj se nepodařilo přimět hráče k zodpovědnějšímu výkonu, hlavně při hře v obraném pásmu. Nefungovalo ani kolektivní pojetí hry v útočném pásmu a výsledkem byly tři zasloužené porážky. Pochvalu si zaslouží snad jen brankář, který celý turnaj odchytal se ctí a vyrovnal se i se skutečností, že často kolem sebe měl více dresy soupeřů než vlastních spoluhráčů.”

 

Sestava modrých Keltů: Dominik Mašek – Jiří Šlechta, David Cipro, Martin Hasal, Patrik Jílek, Lukáš Maňásek, Matyáš Lhotka, Šimon Lhotka

 

Výsledky modrých Keltů

Kelti vs. HBC Hostivař “A” 2:5

Kelti vs. SK Rebel 08 1:8

Kelti modří vs. Kelti bílý 2:3

Kelti vs.  SK Rebel 09 5:4

 

 

Marek Suk shrnul bílý tým v Čimicích a jeho utkání s velkou dávkou nadsázky: 

“První zápas turnaje proti Elbě bych zařadil do škatulky zahřívacích zápasů. Hráči a hráčky se teprve sehrávali a šance měly obě strany. První gól však padl až ke konci druhé třetiny do sítě Ústí, takže naši vstupovali do poslední třetiny o trochu klidnější. Výhru pojistil druhý vstřelený gól na 2:0.

Nabití energií z prvního vítezství jsme pokračovali do dalšího zápasu. Soupeřem byl mladší tým Rebelů 09. Z prvního zápasu jsme si odnesli poznatek, že pokud nebudeme víc střílet na bránu, zápas se sám nevyhraje. A tak jsme tuto myšlenku aplikovali na Rebely. Výsledek 6:2 hovoří za sebe. Nejvíc se nám osvědčila taktika „nahoď a doraž“ nebo jednoduché „vystřel!“. Během zápasu nebyla nouze i o světlé momenty. Například když si Víťa Hájek zpracoval přihrávku forehandem, přehodil si míček na backhand a z backhandu střílel golfem. Hráče učíme, aby si míček nepřehazovali z backhandu na forehand a nebáli se backhandem vystřelit, ale Víťa toto dotáhnul k dokonalosti. Dalším zajímavým momentem bylo, když Jáša Fučík místo aby branku oběhl, jí proběhnul, čímž si zlomil hokejku. Tímto bych chtěl poděkovat trenérům z SK Rebel Praha za zapůjčení jediné volné hokejky na pravou stranu v celém turnaji.

Následoval vzájemný souboj Keltů. Týmy byly vyrovnané, vyhrát však mohl pouze jeden. A to jsme byli my, bílí Kelti. Měli jsme více ze hry, nepouštěli jsme soupeře k míčku a naše důsledná obrana připravila soupeře o větší šance na gól. Poslední dvě minuty zápasu byli velice napjaté. Podařilo se nám vstřelit gól na 3:1, který protivník vzápětí dotáhl na 3:2. Poslední 20 vteřin před koncem odvolal soupeř svého golmana a doufal ve srovnávací gól. Naše houževnatá obrana ale nepovolila a tak jsme si odnesli již třetí vítězství v řadě.

O poslední vítězství nás mohl připravit už jenom starší tým Rebelů 08. A Kelti na silné Rebely opravdu nestačili. Po obdržení čtyř gólů z několika přesných střel jsme se pořád nevzdávali a naše snažení vyústilo ke vstřelení nádherného a čestného gólu na 1:4.”

 

Sestava bílých Keltů: Vicka Matěj – Smejkal Jaroslav, Buroň Jakub, Hájek Vítek, Rýdl Marek, Fučík Jáchym, Bilasová Jozefa, Kupková Běla, Urban Max

 

Výsledky bílých Keltů

Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:0

Kelti vs. Rebel Praha 09 6:2

Kelti- bílý vs. Kelti- modrý 3:2

Kelti vs. Rebel Praha 08 1:4

 

 

 

Hodnocení bílého týmu trenéra Tomáše Mathausera z Kladna:

“Tým byl složen z hráčů a hráček přípravky, minipřípravky a Fretek kteří společně vlastně ještě nikdy nehráli. O to větší výzva to pro všechny byla. Vzhledem k této nesehranosti tým v prvním zápase působil velmi zakřiknutě a nepracoval na 100%. To se projevilo i na výsledku, kdy jsme nebyli schopni vzdorovat borcům z Rakovníka, kteří si pro vítězství prostě šli. Před druhým zápasem jsme si vše v kabině vyříkali a mančaft nastoupil k dalšímu klání odhodlán bojovat a na hřišti ukázal lepší tvář. Nicméně proti nám stál celek favorizovaného Kladna. Dva vstřelené góly vypovídají o rozdílném přístupu oproti zahajovacímu zápasu. Ve třetím klání nás čekal druhý tým domácích, kde už jsme zúročili vše co jsme si řekli a rvali jsme se o výsledek jako praví Kelti. Ukazatel skóre se bohužel zastavil na číslech 1:1.

Do posledního boje jsme se postavili hráčům z Nového Strašecí. Vzhledem k vzestupnému výkonu celého týmu a všech jednotlivců v něm jsme si zápas doslova užili a porazili soupeře značným rozdílem. Nicméně to nebylo zadarmo. Spoustu slziček a breku jsme přetavili v ještě větší chuť se soupeři pomstít porážkou. Což se také stalo.

Bylo mi ctí stát na lavičce bojovníků a bojovnic z řad Keltů a Fretek, kteří chtějí hrát a vyhrát, poslouchají rady trenérů, snaží se je splnit a fungují jako jeden kompaktní celek.”

 

Sestava bílých Keltů: Kufa Petr – Štanc Ondřej, Šafra Lukáš, Hubený Marcel, Biskup Matěj, Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Mathauser Robert, Patera František

 

Výsledky bílých Keltů

Rakovnik vs. Kelti 4:0

Kladno – Bílý tým vs. Kelti 9:2

Kladno – Modrý tým vs. Kelti 1:1

Nové Strašecí vs. Kelti 2:7

 

Poprvé hodnotil turnaj přípravek Václav Koudela a shrnul modrý celek na Kladně: 

“Soupiska, čítající čtyři týmy přípravek, sestavené na jeden hrací den, byť posílené o skupinu Fretek, mě zpočátku přiváděla k myšlence, jestli poměrně nepočetné a dost promíchané týmy budou schopny se sehrát a fyzicky udržet krok se soupeři. Ale už první zápas bílého týmu všechny mé obavy rozptýlil a nepochybně zasloužené vítězství s HBC Nové Strašecí jen zvýšilo očekávání diváků. Druhý zápas s Rakovnickou “sbornou”, i když výsledkově pro náš tým nepovedený, jednoznačně potvrdil, že se podařilo poskládat funkční mozaiku. Vše do sebe úžasně zapadalo a mladí a méně zkušení hráči se snažili vyrovnat svým starším a ostřílenějším kolegům. Fretčí posily jako by s kluky hrály od nepaměti, ztratily svůj dřívější ostych a byly pro soupeře nebezpečím na všech postech. Již povedená ranní rozcvička přispěla k vytvoření nakažlivé pohody a týmového ducha. Ten byl cítit po celý den a byl hnacím motorem i ve zbývajících dvou zápasech, proti dvěma domácím týmům. Hrát proti kladenskému Alpiqu je výzvou ve všech věkových kategoriích a proto obě jednoznačné výhry byly odměnou všem hráčům a hráčkám. Musím přiznat, že tak chytře, disciplinovaně a uvolněně jsem naše přípravky viděl hrát málo kdy. Díky všem!”

A kolega na lavičce, Jirka Černý, jej doplnil: 

“Na Kladně hráči i trenéři modrého týmu zažili pozoruhodnou zkušenost počínaje vzájemným představením při rozcvičce až po fungování v jednotlivých zápasech. Přestože tým táhli především starší a zkušenější hráči, v průběhu dne se podařilo namíchat chutný keltský koktejl, který (se) hokejbalem bavil a svým dílem k výsledku viditelně přispívali všichni. Ať už šlo o holky, kluky, mladší či starší. Takže díky Fretky a Kelti a těšíme se, že s podobnou chutí vyrazíte i do dalších tréninků a turnajů!”

 

Výsledky modrých Keltů

Kelti vs. Nové Strašecí 4:1
Kelti vs. Rakovník 1:5
Kelti vs. Kladno – bílí 7:3
Kelti vs. Kladno – modří 6:3

 

Sestava modrých Keltů: Kateřina Koudelová – Sára Makovská, Šimon Kravec, David Černý, Štěpán Mareš, František Koller, Filip Šmíd, Natálie Frýdlová