post

Přípravka vyrazila do prvních jarních bojů na Palmovku.

Přípravka Keltů začala svoje jarní putování na pražské Palmovce, kde se netradičně odehrál únorový turnaj ve formátu 3+1. Slunné počasí však provázelo celé vystoupení obou družin z Berouna, a přestože se na hře i výsledcích Keltů objevily sem tam mraky, lze vystoupení hodnotit v celkovém zúčtování spíše pozitivně.

 

Modrý tým Keltů hodnotil trenér Jan Mašek: 

Modrý tým Keltů zahájil své turnajové účinkování v utkání s celkem HBC Rakovník. Pohledný a napínavý zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Na obou stranách dominovali brankáři a výsledkem byla spravedlivá remíza v poměru 1:1.

Druhým soupeřem ve skupině byl silný tým HC Kert Park Praha. Bohužel pražský celek byl kvalitativně nad síly mladých Keltů. I přes zlepšený výkon od druhé třetiny se nepodařilo zabránit porážce v poměru 3:8.

Posledním soupeřem ve skupině byl bílý tým Alpiqu Kladno. V tomto zápase se podařilo, po změnách v sestavě, úspěšně eliminovat veškerou útočnou snahu soupeře a naopak Kelti, kteří dodrželi pokyny trenérů v tomto utkání, slavili vítězství v poměru 5:1.

Po krátké přestávce turnaj pokračoval a posledním soupeřem na turnaji byl celek HBC Lišky Liberec. Nevyzpytatelný soupeř znova prokázal svoji nebezpečnost a z minima šancí dvakrát skóroval. Kelti i přes viditelnou únavu, celý zápas poctivě bojovali a odměnou jim bylo otočení výsledku a konečná výhra v poměru 4:2.

 

Vystoupení modrého týmu na turnaji můžeme hodnotit pozitivně. Velkou posilou bylo zapojení dvou šikovných dívek z týmu Fretek, které se svými výkony mezi ostatními rozhodně neztratili. Předvedený výkon celého týmu byl po zimní přestávce příjemným překvapením a příslibem do jarní části soutěže. Poděkování také patří novému asistentovi trenérů Kubovi Güntherovi, který všechny brankáře Keltů na turnaji sledoval a pomáhal jim velmi užitečnými radami.

 

Sestava modrého týmu: Dominik Mašek, Petr Kufa – Martin Hasal, David Černý, David Cipro, Ondřej Štanc, Matyáš Lhotka, Filip Šmíd, Marcel Hubený, Lukáš Šafra, Natálie Faitová, Eliška Hloušková

 

Vystoupení bílého týmu popsal Radek Dolejš: 

Vystoupení bílého týmu Keltů trenérskému triu Novák – Smejkal – Dolejš příliš radosti neudělalo. Naopak to vypadalo, že sobota 23. února je pro většinu týmu na turnaj ještě brzy a většina hráčů byla ještě v těžkém hokejbalovém zimním spánku. Hned v úvodním utkání sice Kelti liberecké Lišky výrazně přestříleli, ale ze střel Liberce, které se daly spočítat na prstech jedné ruky, se hned tři ujaly. Gólman Liberce v tomto zápase doslova exceloval a dotáhl svůj tým k výhře. 

V dalším zápase nastoupili Kelti proti modrému Kladnu. Na hřišti měli převahu, vedli 5:2, trefili několik tyček, ale nakonec zápas skončil 5:5. Nutno poznamenat, že i díky třem hodné přísně nařízeným trestným střílením, ze kterých Kladno gólmana Vicku překonalo. Kelti v tomto jediném utkání hráli na 100% a přestože utkání skončilo smírně, bylo možno je za předvedenou hru pochválit. 

V zápase proti “slabšímu červenému“ celku Kertu Praha Kelti zvedli hlavu,  spravili si střeleckou chuť a soupeře rozstříleli 7:0.

Po delší pauze na berounské hráče a hráčky čekal závěrečný zápas proti druhému týmu Kladna, ale v něm se vše vrátilo do ranních kolejí. Berounský tým byl nedůrazný. Soupeře, kterému se v turnaji moc nedařilo, navíc jasně podcenil. Kladenským se v první třetině ujala prakticky každá vyslaná střela, Kelti byli schopni gólově reagovat až v poslední části a tak byl konečný  stav 8:3 pro soupeře. 

 

Sestava bílého týmu: Kateřina Koudelová, Matěj Vicka – Jiří Šlechta, Jaroslav Smejkal, Filip Štolz, František Koller, Jakub Dolejš, Jakub Buroň, Patrik Jílek, Josefa Bilasová, Sára Makovská, Jáchym Fučík