post

Přípravkový turnaj v Berouně s dvojí účastí Keltů, Fretky úspěšně bojovaly v Rakovníku!

Do dalšího turnaje přípravek, který byl turnajem odloženým z března, vyslali Kelti opět dva celky kluků a jeden dívek. Zatímco v Berouně kluci hráli i vzájemný duel, a oba celky prošly turnajem bez porážky a se spoustou remíz, v Rakovníku se Fretky se soupeři oddávaly vyrovnaným tanečkům a podle mínění trenérek sehrály nejlepší turnaj sezony. Posuďte sami v článku!

Turnaj z pohledu bílého celku hodnotil Jirka Hrachovina:

Bílý tým čekal v prvním zápase sobotního odpoledne bratrovražedný boj se svými vrstevníky – modrými Kelty. V úvodním společném pokřiku zaznívá, že SK Kelti zvítězí. Zdálo by se, že v tomto zápase se nemůžeme zmýlit. Možá právě proto zápas skončil po vyrovnaném boji spravedlivou remízou 3:3.

 

Další zápas byl ve znamení souboje bílých Keltů se stejně starým celkem Kladna. Kelti do zápasu vlétli a rychle vedli 1:0. Díky úvodní převaze se zdálo, že zápas bude jen o tom, na jakém čísle se zastaví počet míčků vylovených z branky Kladna. Vystřízlivění z keltského snu přišlo hned na začátku druhé třetiny, ve které Kladno otočilo vývoj zápasu a najednou začalo udávat tón utkání. Po domluvě trenérů před třetí třetinou a pár provedených změnách se Keltům podařilo zápas otočit. Ten nakonec dospěl k další remíze 3:3.

 

Třetí zápas hráli bílí Kelti proti hokejbalistům HBC Tygři Mladá Boleslav. Zápas byl od samého začátku jako na houpačce a doslova každý chvilku tahal pilku. V poslední třetině bílí Kelti utekli soupeři z města automobilů na rozdíl dvou branek a už se zdálo, že dokráčí k první výhře. Soupeř však dokázal šest vteřin před koncem zápasu srovnat na konečných 4:4.

 

V poslední, čtvrtém, zápase sobotního odpoledne zkřížili své hole bílí hoši od Berounky opět s celkem ALPIQu. Po několika provedených změnách měli stálou převahu a zápas nakonec dovedli k první výhře 3:1, když jediný gól kluci dostali se zazněním závěrečného hvizdu.

 

Kluci odehráli čtyři velice vyrovnané zápasy a během celého dne se stále zlepšovali. Výkony šli zápas od zápasu nahoru a s plněním pokynů můžeme být jako trenéři spokojeni!

 

Sestava bílého týmu: Jiří Staněk, Jiří Hrachovina, Jakub Urban, Ondřej Černý, Matyáš Lhotka, Richard Mathauser, David Černý, Martin Hasal, Ondřej Boťcha

 

 

Vystoupení modrého tým  shrnul trenér Jirka Tkadlec:

Hned v prvním zápase nás čekalo derby s papírově silnějším týmem bílých Keltů. Po vyrovnaném průběhu, kdy modří  nedali soupeři nic zadarmo a méně herních zkušeností nahrazovali chutí do hry, se skóre zastavilo na stavu 3:3. Pro modré to byl úspěch, přičemž se nenaplnili předzápasové sliby hráčů bílých, že modré rozstřílejí, který pravděpodobně posílil sebevědomí hráčů do dalších utkání.

 

Ve druhém duelu jsme narazili na tým z Mladé Boleslavi. V poli jsme měli převahu, ale soupeř držel krok díky nebezpečně střílejícím obráncům. Dominik Mašek zlikvidoval i jeden trestný nájezd soupeře a utkání jsme dotáhli do vítězného konce 5:3.

 

Kelty čekal třetí v pořadí, do té doby neporažený, tým ALPIQ Kladno. Ve vyrovnaném klání jsme se přetahovali o skóre. Vzhledem k tomu, že jsme vždy nedokázali pokrýt dobře pozičně hrající útočníky soupeře, a vzhledem k malé efektivitě střelby, se zrodila další remíza 3:3.  

 

V posledním utkání jsme se znovu utkali s Mladou Boleslaví a  nevyvíjelo se to s námi dobře. Soupeř díky svým střelecky disponovaným obráncům získal vedení 2:0 střelami z dálky. Sice jsme měli více šancí, ale mladoboleslavský brankář chytal výborně. Chvíli poté, co se nám podařilo vyrovnat, soupeř opět odskočil střelou z dálky do vedení 2:3. Náš tlak sílil, střely však s přehledem likvidoval soupeřův brankář. Utkání se chýlilo ke konci, modří navzdory slušnému tlaku stále prohrávali. Při závěrečném závaru naštěstí po akci Smejkal – Tkadlec srovnal střelou z půlky Jiří Šlechta. Pro hráče minipřípravky to zřejmě měla být odměna za výborné výkony, které celý den podával. Vzhledem k průběhu utkání se remíza zdála spravedlivou. Nicméně v samotném závěru, po vyhrané buly a přímé akci na branku Ondry Tkadlece se Keltům podařilo převážit mističky vah na vlastní stranu a utkání vyhrát 5:4.

 

V celkovém součtu se ukázalo, že modrý tým, který měl sbírat zkušenosti, dosáhl nejlepších výsledků ze všech týmů turnaje. V této věkové kategorii je ještě hodně věcí ke zlepšování, ale všichni hráči ukázali chuť do hry a chuť poprat se o vítězství, i když se utkání nevyvíjí dle vlastních představ. Vyzdvihovat jednotlivce nemá cenu, protože kluci bojovali jako tým. Pro mě byly příjemným překvapením především výkony několika mladších hráčů.

 

Sestava modrého týmu: Dominik Mašek – Ondřej Tkadlec, Jaroslav Smejkal, Lukáš Šafra, Martin Hipča, Jáchym Fučík, Marek Rýdl, Lukáš Maňásek, Jiří Šlechta

 

 

Fretčí vystoupení v Rakovníku okomentovala trenérka Iva Sevaldová:

Trpělivost a pravidelné tréninky nám konečně přinesly kýžené ovoce. Holky odehrály dle mého názoru svůj nejlepší turnaj a blýskly se opravdu skvělými a hlavně kolektivními výkony. Do prvního utkání s Rakovníkem jsme vlétly jako Gagarin do kosmu a odměnou nám bylo rychlé vedení, které jsme však záhy ztratily. Hrál se vyrovnaný hokejbal, šance střídala šanci, nakonec ale o kapku více štěstí měl domácí Rakovník a musely jsme skousnout těsnou prohrou 3:4. Chuť jsme si spravily s pražským Prosekem. Na hřišti jsme po celou dobu jasně dominovaly a soupeře, který si vybral slabší chvilku, rozstřílely 10:0.

V dalších dvou utkání jsme se začaly dopouštět více chyb, přestaly běhat a tak jsme se s KOVEM i Prosekem rozešly smírně 3:3 a 4:4. Párkrát nám také teklo pěkně do bot, dokázaly jsme se ale semknout a vybičovat k větší aktivitě. Musíme však zapracovat na soustředěnosti. I když se říká, že žena zvládne více věcí najednou, byla bych radši, kdyby se všechny hráčky věnovaly pouze tomu, co se děje na hřišti, nekladly zbytečné otázky a soustředily se hlavně na sebe a tým! 🙂 Závěrem bych ráda poděkovala organizátorům za příjemné překvapení, Rakovničtí ví, jak si získat srdce hokejbalistek!

 

Sestava Fretek na turnaji: Kristýna Hnízdilová – Anna Kaplanová, Veronika Frolíková, Kateřina Kolbeková, Nikola Šlemarová, Anna Kaplanová, Olga Folkman, Terezie Vaculíková, Běla Kupková