Ročník 08 nepřekročil svůj stín. S Mostem prohrál těsně, s Kertem jednoznačně.

Hráči ročníků 2008 si v úvodu sezony procházejí menším očistcem. Nepříjemný los jim nadělil na začátek řadu silných soupeřů a nejinak tomu bylo i tentokrát, když “dvojboj” načali na půdě nevyzpytatelného Mostu a následně pokračovali doma s jedním z favoritů soutěže, Kert Parkem Praha. Oba duely snesly ze strany Keltů přísnější měřítko, nicméně dvě prohry na jejich konto putují i tentokrát.

HBC Most vs. SK Kelti – ročníky 08 6:4 (3:1,2:1,1:2)

Mladší žáci ročníku 08 v sobotu 2. listopadu sehráli další zápas, tentokráte jim byl soupeřem tým HBC Most. Soupeř se pohybuje v průběžné tabulce na vyšších příčkách a zatím jako jediný dokázal porazit i zkušenější tým Keltů ročníku 07. Hostující celek navíc přijel v mírně oslabené sestavě, takže se dalo předpokládat, že nebude určitě v roli favorita.

Úvodní třetina vyzněla střelecky i výsledkově pro domácí celek, i když směrem dopředu to ze strany Keltů nebylo špatné. Zaslouženě se podařilo v první třetině skórovat a udržet přijatelný výsledek. Nástup do druhé třetiny se nevydařil a soupeř se po chybách v předbrankovém prostoru dostal rychle do vedení o čtyři branky.

Od druhé poloviny zápasu se hra postupně vyrovnávala a Kelti se začali více prosazovat v útočné třetině. Do konce druhé třetiny se podařilo po důrazu v předbrankovém prostoru snížit a vykřesat naději pro třetí třetinu. Most, který zredukoval sestavu na necelé dvě lajny, začal rychle ztrácet síly. Keltům se podařilo do poloviny třetí třetiny snížit na rozdíl jediného gólu. Bohužel po smolném vyloučení, pro příliš mnoho hráčů na hřišti, už zbývalo do konce velmi málo času, a nepomohla ani hra bez brankáře, při které naopak soupeř pojistil svoje vítězství v poměru 6:4.

Komentář trenéra Nováka: “První utkání v sezoně, kdy jsme se konečně alespoň trošku přiblížili na dostřel silnějšímu soupeři a bojovoností a chutí do hry mu dávali poznat, že hokejbal taky umíme. Prosadili jsme se navíc čtyřikrát střelecky, což může pomoci nabudit sebevědomí našich střelců. Za mě dobře odehrané utkání od téměř všech hráčů a na všech postech.”

Poměr střel: 34:21

Sestava: Dominik Mašek – David Bohun, Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, Ondřej Štanc, Matěj Vicka, Šimon Kravec, Martin Hasal, David Černý, František Koller, Patrik Jílek, Nicolas Abrahám, Lukáš Maňásek, Filip Šmíd

SK Kelti – ročníky 08 vs. HC Kert Park Praha 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

V neděli nastoupili mladší žáci ročníku 08 na domácím hřišti proti dosud neporaženému týmu soutěže HC Kert Park Praha. Roli favorita potvrzoval od začátku hostující celek, ale překvapivě šli do vedení domácí Kelti, po nahození od modré čáry. Po tomto gólu tlak hostujícího týmu ještě zesílil a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Domácí celek se úspěšně bránil až do deváté minuty první třetiny, kdy po špatném rozebrání hráčů došlo ke vstřelení vyrovnávající branky. Do konce první třetiny došlo, po zbytečném vyloučení, k obratu ve skóre a hostující Kert Park si odnášel jednobrankový náskok do druhé třetiny.

V té se obraz hry příliš nezměnil. Při hře pět na pět se domácí celek úspěšně bránil a nedovoloval technicky vyspělejším hráčům Kert Parku zakončovat z prostorů před brankou. Bohužel se domácí opět nevyvarovali faulů a hráči Kertu přesilové situace dokázali proměňovat. Výsledkem byly opět dva inkasované góly v domácí síti.

Do třetí třetiny šel domácí celek s pokynem trenérů, aby zbytečně nefauloval, ale hned ve druhém střídání opět došlo ke zbytečnému vyloučení a soupeř nabídnutou přesilovou hru proměnil. Domácím evidentně rychle ubývaly síly a hostující celek si ve třetí třetině otevřel v obraném pásmu Keltů střelnici, o čemž svědčí poměr střel 20:1 pro Kert Park. Naštěstí se mu podařilo skórovat jenom ze dvou samostatných úniků a tak byl celkový výsledek v poměru 1:7 pro hostující tým ještě relativně přijatelný. Škoda zbytečných vyloučení, ze kterých domácí Kelti obdrželi čtyři branky. S takto technicky a střelecky vyspělým soupeřem se nedá odehrát skoro polovinu třetiny v oslabení.

Komentář Romana Nováka: “Při hře pět na pět jsme byli dneska pozorní a technicky vyspělejšího soupeře dobře bránili. Škoda faulů. Ty nám sebraly možnost se poprat o lepší výsledek. Směrem  dopředu žádná sláva, nicméně když hráči zjednoduší a zrychlí zakončení, můžeme se do tlaku dostat. To se ukázalo i proti silnému Kertu, který si výhru zasloužil.”

Poměr střel: 50:11

Sestava: Dominik Mašek (Matěj Vicka) – Nikola Šlemarová, David Bohun, Jaroslav Smejkal, Nicolas Abrahám, Běla Kupková, David Černý, Anna Kaplanová, Jáchym Fučík, Ondřej Štanc, Patrik Jílek, Martin Hasal, František Koller, Šimon Kravec, Lukáš Maňásek,