post

Ročník 2009 svedl bitvu s vedoucím Kert Parkem Praha

Další napínavý duel nabídl tým mladších žáků 2009 o minulém víkendu, když do Berouna zavítal dosud neporažený tým Kert Park Praha. Průběžně první celek tabulky to v Berouně úůplně snadné neměl, nicméně nakonec zvítězily zkušenosti.

 

 

SK Kelti 2008 – ročníky 09 v.s. HC Kert Park Praha 3:7 (1:1 , 1:3 , 1:3)

Jasného favorita se kluci nezalekli a odehráli vcelku vyrovnaný zápas. Po vzájemném oťukávání se v první třetině jako první ujali vedení hráči Kertu, nicméně ještě do přestávky dokázal zúročit svojí dravost Šimon Lhotka a těsně před koncem třetiny vyrovnal.

 

I začátek prostřední části se Keltům povedl a po trefě Filipa Šmída šli Kelti dokonce do vedení. Soupeř ale přišel s rychlou odpovědí a po chybách zejména v obranné činnosti dokázal Keltům nasázet do konce třetiny hned tři branky.

 

Do závěrečné třetiny přesto Kelti vstoupili s chutí a svojí útočnou hrou dělali i nadále pražskému týmu velké problémy. Když pak snížil Martina Hasal na rozdíl jediné branky, vypadalo to na dramatický závěr zápasu. Zkušenější soupeř ale neponechal nic náhodě a v závěru předvedl, proč je aktuálně na čele tabulky. Další tři trefy v brance Keltů tak znamenaly možná až krutý výsledek jinak zajímavého zápasu.

 

Komentář trenéra Romana Kajera k utkání: I tentokrát proti nám nastoupil poměrně silný soupeř, i když Kert nebyl v plné sestavě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a i když jsme pak tahali spíše za kratší konec, bylo vidět, že se kluci začínají stále více sehrávat a dokáží se prosadit i proti silnějším soupeřům. V druhé polovině jsme ale začali kupit chyby zejména v obraně a to se projevilo na celkovém skóre. Na druhou stranu můžeme brát za pozitivní fakt, že celý zápas odehrály všechny 3 lajny a nutno dodat, že u i těch nejméně zkušených kluků jsou již vidět pokroky a zlepšení. Věřím, že šíře kádru, kterou nám může většina klubů jen tiše závidět, bude v dalších zápasech a sezónách naší velkou výhodou.”

 

Sestava Keltů: Petr Kufa, Tadeáš Kajer – Martin Hasal, Matyáš Fortuník, Ondřej Hatlapatka, Marcel Hubený, Matyáš Kajer, František Koller, Šimon Kravec, Tomáš Svoboda, Jiří Šlechta, Filip Šmíd, Filip Štolz, Šimon Lhotka, Matyáš Lhotka, Robert Mathauser, Jiří Pachner, Jakub Buroň, Jan Matěj Biskup

 

 

autor: Roman Kajer