Ročníky 2008 si připsaly třetí výhru v řadě. Podzim končí na vítězné vlně!

Mladší žáci ročníku 2008 vycestovali v neděli dopoledne ke svému poslednímu soutěžnímu zápasu v letošním roce a soupeřem jim byl tým pražského KOVA. Oba soupeři disponovali před začátkem zápasu stejným bodovým ziskem v průběžné tabulce a hrálo se tedy především o to, kdo přezimuje na lepší pozici před jarní částí soutěže. Utkání zvládli lépe Kelti, kteří dokázali v závěru soupeře přetlačit a připsali si třetí výhru v řadě.

TJ KOVO Praha  vs. SK Kelti – ročníky 08 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Zápas byl v první třetině vyrovnaný, ale hostujícím Keltům dělal od začátku velký problém pokrýt především urostlé hráčky domácího KOVA. První třetina byla ze strany Keltů opatrná a směrem dopředu prakticky bez střelby. Domácí tým byl v první třetině nebezpečnější a podařilo se mu z jedné individuální akce překonat gólmana Vicku a vyhrát první třetinu jak na skóre, tak na střely.

Od druhé třetiny se hra hostujících Keltů zlepšila. Především zmizel přehnaný respekt z výškové i váhové převahy domácích hráček. Zejména lajna sestavená z hráčů přípravky se začala více prosazovat a dělat domácí obraně problémy. Svým aktivním pohybem si dokonce vynutila trestné střílení, které se ale bohužel Filipovi Šmídovi nepodařilo proměnit. Nicméně za pár minut později si samostatný nájezd přímo ve hře stejný hráč zopakoval. Tentokrát se nemýlil a překonal forehandovým blafákem dobře chytajícího domácího gólmana. Kelti byli po vyrovnávacím gólu aktivnější a hrálo se více v obranném pásmu domácího KOVA. Naneštěstí se z ojedinělé útočné akce domácím podařilo vstřelit opět branku a šli do vedení. Hostující celek zvýšil aktivitu a ještě do přestávky se  podařilo Marku Rýdlovi, po dorážce vlastní odražené střely, vyrovnat skóre.

Třetí třetina začala opět náporem hostujících Keltů a vedla po zásluze ke gólu, když se v brankovišti opět dobře zorientoval Jílek. Soupeř ale dokázal velmi rychle odpovědět a z nenápadného protiútoku střelou přes obránce opět vyrovnal. Kelti byli lepším týmem, ale domácí gólman držel stále nerozhodný výsledek. Necelé tři minuty před koncem se podařilo, z pozice beka, nechytatelnou střelou strhnout zaslouženě vedení na stranu Keltů Davidu Černému a Kelti zkušeným výkonem v poslední minutách nedovolili  soupeři ani hru bez brankáře.

Komentář trenéra Romana Nováka: “Pozitivní je, že se podařilo zakončit letošní podzimní část výhrou. V jarní části bychom chtěli především na bojovné listopadové výkony navázat. Dneska jsme opět podali týmový výkon, korunovaný zaslouženou výhrou a celý tým zaslouží pochvalu za odvedenou práci!”

Branky Keltů: 20:59 Filip Šmíd (František Koller), 22:15 Marek Rýdl (Šimon Kravec), 27:45 Patrik Jílek (Marek Rýdl), 32:21 David Černý (Patrik Jílek, Nicolas Abrahám)

Střely na branku: 27:12 (3:5, 12:4, 12:3), Vyloučení: 0:3, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava: Matěj Vicka (Dominik Mašek) – Nikola Šlemarová, David Bohun, David Černý, Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, Nicolas Abrahám – Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Marek Rýdl, Matyáš Lhotka, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, František Koller, Šimon Kravec, Filip Šmíd

Hodnocení podzimní části trenéra R. Nováka: “Tým měl v prvních utkáních sezony velmi těžký los a bylo nutno zapracovat hodně nováčků do systému 5+1. Od toho se odvíjely vysoké porážky v utkáních s týmy z horní poloviny tabulky. Navíc jsme hledali optimální pozice pro hráče v rámci sestavy. Od utkání v Mostě jsme podávali výkony, za které jsme se nemuseli stydět. Tým prokazoval v říjnu i listopadu vnitřní sílu, která se projevila hlavně v posledních dvou duelech, kdy jsme doslova ubojovali dvě výhry. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat na jaře, kdy budeme získávat další zkušenosti.”