S jednou vstřelenou brankou se nevyhrává. Áčko padlo s Kovem.

Neradostný víkend Keltů potvrdilo v posledním utkání programu v Berouně áčko. Tomu utekl start do zápasu a borci v bílo-modrých dresech už zvrátit stav ve svůj prospěch nedokázali. Prohra 1:3 s Kovem znamená průběžné poslední místo v tabulce 2. ligy.

SK Kelti “A” vs. TJ KOVO Praha 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Áčko přivítalo na domácím hřišti v Hlinkách pražské Kovo, které přijelo loupit body pouze v devíti lidech do pole. Zřejmě s pocitem že to půjde samo vstoupili Kelti do zápasu a tvrdě za to zaplatili. KOVO de fakto ze čtyř střel na branku vsítilo tři branky a brankář Günther přepustil pozici v brankovišti Laškovi. Navzdory řadě slibných šancí na druhé straně se první třetina skončila výsledkem 0:3.

Ve druhé periodě Kelti předváděli aktivní hokejbal s velkým množstvím střel a šancí, ale hostující brankář Křivánek kapituloval jen z hole kapitána Urbana, když on byl posledním z Keltů který se dotkl skákavého míčku.

V poslední třetině už to bylo v podání Keltů hodně křečovité. Branka hostů byla v tomto zápase skoro zakletá a ze 45 střel padl gól jenom z výše zmíněné situace. A jelikož ani v závěrečné power-play se nepodařilo rozvlnit síť hostující branky, Kelti v domácím zápase doslova darovali soupeři všechny  body.

Komentář trenéra O. Baleky: “Hrůzostrašná první třetina nás stála všechny body. Od druhé třetiny jsme hráli aktivně, včetně obránců, a Kovo bylo pod velkým tlakem. S jednou brankou ale nemůžeme chtít vyhrávat zápasy. Musíme být koncentrovaní na zápas od úvodní bully do posledního souboje.”

Sestava Keltů: Günther (od 6. minuty Lašek) – Hrabár, Ficnar, Matys, Maršoun, Bartolen, Nájemník, Urban, Beneš, Kříž, Taufer, Krbec, Patera, Kohout, Krásl, Patzenhauer

Autor: Ondřej Baleka