Sedmičky zabraly! Odměnou cenná výhra s Kertem.

Tým složený převážně z ročníku 2007 zahájil svůj dvojzápasový program v neděli odpoledne výhrou nad Libercem. Pondělní večerní duel patřil souboji o první příčku soutěže a Kelti byli ti úspěšnější, když porazili Kert Park na jeho hřišti 4:0 a upevnili si průběžnou první pozici v tabulce soutěže.

SK Kelti – ročníky 07 vs. HBC Liberec 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

V zápase prvního s týmem z konce tabulky měly být karty rozdány dopředu.

První třetina však předpoklady nenaplnila, tým Liberce a částečně z Boleslavi byl aktivnější a měl územní převahu. Naštěstí si nevypracoval moc šancí a golově se nedokázal prosadit.

Ve druhé třetině zavelel k obratu obrazu dění na hřišti Ondra Černý. Třemi góly potvrdil svoji aktuální výkonnost a určil ráz utkání.

Ve třetí třetině Kelti drželi mírnou převahu, přidali dva góly a s podporou gólmana a gólmanky zvrat utkání nepřipustili.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Do role favorita jsme se dostávali těžko. Hlavním důvodem byla nesehranost hodně pozměněné sestavy, doplněné děvčaty a přípravkáři, kteří si osvojují návyky hry na velkém hřišti.”

Branky Keltů: 13:05 Ondřej Černý (Vojtěch Macák, Jiří Pachner), 14:00 Ondřej Černý (Jiří Staněk), 15:53 Ondřej Černý (Daniel Matějka), 28:39 Adam Dejdar (Daniel Matějka, Ondřej Černý), 29:49 Vojtěch Macák (Ondřej Černý) 5:0

Střely na branku: 24:6 (6:4, 8:1, 10:1), Vyloučení: 0:2, Přesilovky: 0:2, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina (od 30. minuty Kateřina Koudelová) – Jiří Staněk, Martin Hipča, Bára Hájková, Richard Mathauser, Josefa Bilasová, Jakub Urban, Natálie Faitová, Jiří Šlechta, Ondřej Černý, Daniel Matějka,  Vojtěch Macák, Adam Dejdar, Bára Hájková, Jiří Pachner, Šimon Lhotka

HC Kert Park Park vs. SK Kelti – ročníky 07 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Zápas na Lužinách proti Kertu byl oproti nedělnímu z jiného soudku, neboť se jednalo o souboj týmů ze samotného čela tabulky.  Kelti utkání přizpůsobili složení týmu a na Lužiny cestovalo “jen” dvanáct hráčů a hráček plus dva brankáři.

První třetinu Kelti odehráli s mírnou převahou. V úvodu utkání se po spolupráci s Terezou Vaculíkovou prosadil hned první střelou na domácí branku Ondra Černý. Dále se útočné akce střídaly na obou stranách. V závěru třetiny, po kombinaci před brankou soupeře, převzala míček od Daniela Matějky Tereza Vaculíková, rozehrála na volného obránce Ondru Tkadlece a ten střelou od modré zvýšil vedení Keltů.

Na začátku druhé třetiny aktivní Ondra Černý získal míček mezi kruhy, střela se odrazila k připravené Tereze Vaculíkové, která střelou po zemi k tyči navýšila skóre. Od té chvíle soupeř Kelty zatlačil do jejich obranné třetiny a chvílemi to vypadalo, že na hřišti je pouze on a brankář Keltů Jirka Staněk, který udivoval jistými zákroky a držel čisté konto. Paradoxně se Kelti prosadili v této třetině ještě jednou, když Kuba Urban získal míček po nedůrazném vyhození soupeře na modré míček a pohotovou střelou  s přispěním teče domácích překonal brankáře.

Třetí třetinu Kelti, na rozdíl od druhé, opět zvýšili aktivitu, drželi stav a soupeře již nepouštěli do souvislejšího tlaku. Naopak si sami šance vytvářeli, soupeře přestříleli, ale už bez gólového zakončení.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Utkání bylo odehrané ve vysokém tempu, oba týmy podaly dobré výkony. V celkovém součtu měli Kelti mírně navrch, především však měli větší efektivitu zakončení. Rozhodující pro konečný výsledek bylo to, že Kelti neinkasovali ve druhé třetině, ve které byl lepší soupeř. Zásluhou Jirky Staňka v brance se ale skóre měnilo jen ve prospěch Keltů. Zápas nelze hodnotit jen v superlativech, ale za bojovnost a nasazení si Kelti vítězství zasloužili.”

Branky Keltů: 2:08 Černý (Vaculíková),  9:57 Tkadlec (Vaculíková, Matějka), 12:47 Vaculíková (Černý),  21:52 Urban 0:4

Střely na branku: 23:23 (6:7, 14:5, 3:11), Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Jiří Staněk – Ondřej Tkadlec, Martin Hipča, Jakub Urban, Natálie Faitová – Ondřej Černý, Jiří Šlechta, Vojtěch Hubinger, Terezie Vaculíková, Daniel Matějka, Štěpán Babka, Richard Mathauser, Vojtěch Macák