post

Skvělé představení celé minipřípravky v Berouně

Minipřípravkové boje se tentokrát odehrály na domácím hřišti v Berouně. Díky úspěšným náborům nováčků se podařilo rozšířit hráčskou základnu a klub z Berouna mohl do bojů vyrazit se dvěma týmy kluků a jedním dívek, shodou okolností právě ve svatostánku v Hlinkách. Zkušenější hráči a hráčky předváděli sebevědomé výkony a nováčci dělali své první hokejbalové krůčky, takže se bylo neustále nač dívat!

 

 

Zkušenější Keltí bojovníci prošli základní skupinou bez ztráty květinky a celkovým skóre 19:0 v utkáních proti Hostivaři “B” a Fretkám. Ve druhé části turnaje se utkali s Hostivaří “A” a Kertem. Tyto zápasy již nebyly „snadné“, ale Keltíci v obou těsně zvítězili.

Nováčci se bez bázně a strachu se vrhli do bojů a sbírali cenné zkušenosti. Turnaj zvládli odehrát na jedničku, respektovali pokynů trenérů a v průběhu všech zápasů se viditelně zlepšovali.

Dívky se neváhaly poprat se zkušenějšími celky, a právě v těžkých zápasech se zkušenějšími soupeři rozhodně neztrácely v osobních soubojích, nicméně trochu žehraly na koncovku. Ta jim byla protivníkem i v zápasech s nováčky z Hostivaře “B” i malými Kelty, ale přeci jen se dařilo střelecky více a mohly se několikrát radovat z gólů i dvou výher.

 

Sestava bílého týmu: Leipert Adam, Pachner Jiří, Fučík Štěpán, Lhotka Šimon, Urban Max, Mareš Štěpán, Gyorodi Adam, Patera František, Arabadzis Christos

 

Sestava modrého týmu: Mathauser Robert, Janda Vojtěch, Hybrant Václav, Klas Jakub, Sedláček David, Vondrák Matouš, Vondráková Eliška, Dolejš Matěj, Pachner Antonín

 

Sestava Fretek na turnaji: Kateřina Koudelová, Eliška Hloušková, Rozálie Bělohlávková, Jana Staňková, Natálie Frýdlová, Klára Tomková, Julie Suchá, Adriana Krutinová

 

Vystoupení kluků na turnaji shrnul trenér Tomáš Mathauser:

“První domácí turnaj nové sezony jsme ve všech ohledech zvládli na 1*. Náš zkušenější tým zúročil všechen pot a krev z tréninků a „urval“ první letošní turnajové vítězství. Samozřejmě je co zlepšovat a kam se posouvat, ale jako psychická vzpruha je to fajn. Možná větší radost než vítězství „běloušů“ mi udělali nováčkové. Kluci, kteří mají za sebou jednotky tréninků a žádné zkušenosti bojovali od začátku až do konce. Vidím v tomto týmu velký potenciál a věřím že se nám podaří vybudovat další partu kluků, kteří budou hokejbal milovat a užívat si ho. V neposlední řadě díky trenérům, rozhodčím, fanouškům (rodičům) a všem kteří napomohli skvělému turnaji v přátelské atmosféře.”

Trenérka Iva Sevaldová viděla vystoupení dívčího celku na turnaji takto: 

“Přestože vyhlídky na začátku nové sezóny nevypadaly extra růžově, nakonec se nám podařilo družstvo dívek nejmladší kategorie postavit. V týmu se objevily nové tváře, zkušenější hráčky se staly tahouny a na hřišti jsou vidět malé pokroky vpřed. Svědčí o tom předvedená hra a výsledky. Víme, že máme před sebou ještě velký kus práce, ale těší nás, že začínáme být pro chlapce rovnocennými soupeřkami.”