Starší žáci “A” na vítězné vlnce…

Dvě utkání během tří dní absolvovali starší žáci “A”. Ve čtvrteční předehrávce vzájemného derby s “B” týmem byli bojovnější a svého rivala přetlačili v poměru 4:2, v sobotním dopoledni pak přetahovanou dokázali uzmout ve svůj prospěch a letos poprvé porazili celek Nového Strašecí!

SK Kelti “B” vs. SK Kelti “A” 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Letní pohár umožnil Keltům sehrát třetí derby sezóny a podle předchozích tenisových výsledků (6:0, 3:6) se dala očekávat vyrovnaný tie-break, který jednoznačně potvrdila i první třetina. Ta skončila bez branek a bojovalo se o každý milimetr berounského plastu. Ve druhé části to byli jen “hosté”, kteří se prosadili. Po brankách Krbce a dorážce Valenty vedli 0:2.

V poslední třetině zvýšil Horel na 0:3 a už se zdálo, že je o osudu zápasu rozhodnuto. Ke slovu se však přihlásil střelec Šlechta a dvěma góly odčaroval kouzlo dosud neprůstřelného Hrachoviny. Zápas dostal úplně nový náboj. Finální tečku zápasu dal ale, jako správný kapitán, Frolík, který bombou od modré nedal šanci střídajícímu Staňkovi  a přiřkl tři body “áčku”.

Komentář trenéra O. Baleky: “Derby je zápas, kde se kluci v podstatě nemusí motivovat. Každopádně já bych byl radši, kdyby s takovou vervou šli primárně do ostatních zápasů a ne do zápasu s “kamarády”. Početná sestava čtyř útoků utkání zvládla velmi dobře, jelikož klíč byl držet vysoké tempo a nepřesahovat svůj plast-time, což se nám dařilo a díky tomu všichni hráli v relativně slušném tempu. Rozhodly situace v předbrankovém prostoru na obou stranách. V útočné třetině jsme byli hladovější, v obranné třetině jsme konečně nepůsobili staticky a prostor se nám podařilo čistit. To vše podle mne rozhodlo o osudu zápasu.”

Sestava Keltů “A”:  Hrachovina Matěj – Frolík Martin, Šlemarová Nikola, Urban Jakub, Darebný Pavel, Kurhajec Roman, Betlach Eliáš – Macák Vojtěch, Hipča Martin, Horel Lukáš, Krbec Denis – Bertoš Matej, Dyk Matyáš, Mühlfeld Albert, Hájek Michal, Žežulka Matěj, Valenta Václav, Hubinger Vojtěch, Mathauser Richard, Janda Ondřej

Sestava Keltů “B”: Ondřej Koudela, od 18. minuty Jiří Staněk – Jan Hrubý, Rostislav Tvaroch, Jakub Kadeřábek, Ondřej Tkadlec, Matyáš Stolejda, Adam Krutina, Adam Váca, Ondřej Černý, Vojtěch Šlechta, Jakub Havel, Matyáš Dobřemysl, Tomáš Beneš, Terezie Vaculíková, Matěj Kolman, Patrik Netuka, Adam Dejdar, Štěpán Babka

SK Kelti “A” vs. HBC Nové Strašecí 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Po vyhraném derby přivítal “A” tým “Bubáky” z Nového Strašecí. Nutno podotknout, že první třetina neměla s hokejbalem nic moc společného. Hrálo se bez chuti a ve velmi vlažném tempu, přesto diváci viděli po jedné brance na každé straně. Za domácí se prosadil Krbec.

Druhá perioda se již hokejbalu začala přibližovat, ale branku vsítili jen hosté, kteří strhli vedení na svoji stranu. V posledním dějství zápas dostal konečně náboj. Krbec vyrovnal na 2:2, hosté opět odskočili na 2:3, ale zlepšenou hrou a aktivitou Kelti vyrovnali, když Krbec dokončil hattrick. Za svou urputnost a bojovnost byli nakonec domácí hráči odměněni vítěznou brankou z hole Mühlfelda, který se dvě minuty před koncem nejlépe zorientoval před brankovištěm hostí.

Komentář trenéra O. Baleky: “Diametrálně odlišný zápas oproti derby. Od začátku bez chuti hrát, běhat, bojovat. Každopádně lze přihlédnout k tomu, že většina hráčů měla od úterý trénink každý den a po vynucené pauze to mohlo být znát na úbytku fyzických sil. Proto oceňuji poslední třetinu, kdy ze sebe hráči opravdu vyždímali maximum a zápas otočili. Velké uznání, kromě střelce hattricku Krbce, zaslouží Urban, který po většinu zápasu sváděl výškově i váhově nevyrovnané souboje s Adamem Slabým a žádný neprohrál. Vítěznou branku si Albi za svůj dnešní bojovný výkon zasloužil.”

Sestava Keltů “A”: Kurhajec Roman (Hrachovina Matěj) – Frolík Martin, Šlemarová Nikola, Darebný Pavel, Janda Ondřej, Urban Jakub, Betlach Eliáš – Horel Lukáš, Krbec Denis, Macák Vojtěch, Bertoš Matej, Žežulka Matěj, Mulfeld Albert, Mathauser Richard, Hubinger Vojtěch, Valenta Václav