post

Starší žáci “A” padli s Kovem Praha.

Začátek nadstavby áčku starších žáků mnoho radosti nepřinesl. V souboji s pražským celkem TJ KOVO neodehrál úplně špatné utkání, jenže hrubé chyby v obranné fázi a špatná koncovka měly za následek prohru 1:4. Týmu zbývají do konce sezony už jentři soutěžní klání.

 

 

SK Kelti “A” vs. TJ KOVO Praha 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Kelti s průběžně posledním celkem soutěže pomýšleli na výhru, jenže začátek utkání přinesl studenou sprchu. Hned z první šance KOVO skórovalo, když Němčíkem vyraženou střelu dorazil nekrytý Vrabec. Domácí se sice do soupeře následně zakousli, jenže branku nedali. A tak hosté trestali. Druhá větší šance před Nemčíkem a stejná situace. Vyražený míček dorážel Vondráček a v sedmé minutě zvýšil na 0:2. Kelti měli mírnou herní převahu, i díky nabídnutým přesilovkám soupeře, zakončení však vázlo.

 

V podstatě většina druhé části první poloviny a prostřední třetina se nesla v duchu hry na polovině soupeře s občasným nebezpečným průnikem Pražanů.  Branky se Kelti nakonec dočkali, když si v oslabení dovolila obrat kapitánka Pangerlová o míček na středové čáře obránce soupeře, přesprintovala jej a tváří v tvář Janošíkovi vystřihla parádní blafák do bekhendu.

Jenže to bylo ze gólových vstupů Keltů do utkání vše. Kelti neproměnili už žádnou z mnoha šancí, Janošík odmítal propustit míček za svá záda. KOVO ve třetí části dvěma slepenými góly, přičemž jeden byl opět z dorážky v předbrankovém prostoru,  stanovilo konečné skóre na 1:4. Keltům nepomohla ke snížení ani závěrečná přesilovka, power-play ani zbytečná šarvátka.

 

Komentář trenéra R. Nováka: “Věřil jsem, že utkání vyhrajeme. O to větší bylo po zápase zklamání, zvlášť když vím, že na tu výhru tým měl. Bohužel do hlav hráčů nevidím a tak pouze konstatuji svůj poznatek, že většina týmu do zápasu nedala vše a proto jsme opět prohráli.”  

 

 

Branky a nahrávky Keltů:  21:45  Pangerlová (SH) – 1:2

Vyloučení: 5:10,  Přesilovky: 7:3,  Využití: 0:1,  V oslabení: 1:0, Střely na branku:  31:23 (9:8, 12:9, 11:6)

 

Sestava Keltů: Jakub Němčík – Jan Havel, Filip Rosický, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Matyáš Stolejda, Richard Mathauser, Nikola Šlemarová – Natalie Pangerlová, Michaela Šmatláková, Vojtěch Šlechta, Lukáš Horel, Michal Hájek, Jiří Titel, Jakub Havel, Matěj Kolman, Jan Autrata