Starší žáci “B” gólově produktivní. Na výhru to stačilo jednou.

Nabito měl o víkendu “B” tým starších žáků. Zatímco “áčko” užívalo volna, “béčko” nastoupilo v sobotu na Kladně a v neděli se představilo doma v Berouně. A ačkoli se mu střelecky velmi dařilo, stačilo to jen na tři bodíky za vysokou výhru nad Kovem. Kladno totiž bylo nad síly Keltů, kteří od místního zimní stadionu odjížděli s prohrou 8:4.

HBC Kladno vs. SK Kelti “B” 8:4 (4:1, 2:2, 2:1)

První utkání týmu “B” starších žáků s HBC Kladno bylo od počátku plné otazníků. Zejména neúplná sestava hostujících Keltů byla hádankou, která však byla rychle zodpovězena. První, kdo skóroval, byl ve třetí minutě zápasu Patrik Netuka po nahrávce Ondry Černého a Adama Krutiny. Nicméně výrazně sehranější a aktivnější soupeř nic neponechal náhodě a vyrovnal již o minutu později. Zaskočeným Keltům ještě v šesté a sedmé minutě přidali domácí další dva rychlé góly a první třetinu uzavřel ve čtrnácté minutě další vydařenou kombinací na  4:1.

Kelti po první přestávce zvedli hlavy a začali na domácí tlačit jak to jen bylo možné. Odměnou byl v první minutě druhé třetiny gól Havla. Další gól Keltů, o který se postaral Šlechta po nahrávce Havla, znamenal  nadějné skóre 4:3. Do konce druhé třetiny však domácí skórovali ještě dvakrát a stav utkání před druhou přestávkou posunuli na 6:3.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu, jako dvě předchozí. Každá nedůslednost hostujících Keltů byla potrestána tlakem soupeře v předbrankovém prostoru a již ve 33. minutě zápasu byl stav utkání 7:3 pro domácí. Kelti rychle odpověděli gólem Šlechty, ale poslední, kdo skóroval, byl celek Kladna, který uzavřel stav utkání na konečných 8:4.

Komentář trenéra J. Černého: “Na Kladno jsme vlivem nemocí a zranění odjeli jen s jedenácti hráči do pole ale také s chutí porvat se o co nejlepší výsledek. Bohužel rozhodla už první třetina, kdy jsme dělali v obranné fázi místy školácké chyby, které kladenští dokázali beze zbytku využít. Ve druhé třetině nás místy podržel brankář a i náš herní projev se v obranné fázi postupně zlepšoval. I když byl soupeř i ve zbytku zápasu lepším týmem, kluci zápas odmakali a bylo je za co pochválit. Věřím, že je v našich silách v odvetách i tým jako Kladno potrápit výrazněji a těším se na to…”

Branky a nahrávky Keltů: 02:17 Netuka (Černý O., Krutina), 15:34 Havel, 21:59 Šlechta (Havel), 33:44 Šlechta (Kolman)

Sestava Keltů “B”:  O. Koudela – D. Černý,  J. Kadeřábek, A. Krutina, O. Tkadlec, R. Tvaroch, O. Černý, J. Havel, M. Kolman, P. Netuka, V. Šlechta, A. Váca

SK Kelti “B” vs. TJ KOVO Praha 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Netradičně v neděli přivítal domácí tým Keltů TJ KOVO Praha. Předešlé zkušenosti s tímto týmem napovídaly, že by mohlo jít o poklidný zápas. Soupeř však vzdoroval střeleckým ambicím domácích útočníků a první gól padl do branky hostů až po pěti minutách zápasu přičiněním Vojty Šlechty po nahrávce Matěje  Kolmana. Zejména statečný výkon gólmana hostů, ale také zbytečně komplikovaná hra domácích, zapříčinily dlouhé čekání na další gól, který padl až ve třinácté minutě, kdy skóroval Dobřemysl.

Po přestávce se tedy začínalo za stavu 2:0 pro domácí. Na 3:0 upravil skóre  po krásné individuální akci Kolman, když diváci čekali na gól skoro celých deset minut od začátku druhé třetiny. Tím však Kelti spustili gólovou smršť, kdy se měnilo skóre vždy  zhruba po minutě hracího času. Nejprve Ondra Černý dorazil odraženou střelu Terky Vaculíkové a zvýšil na 4:0. Další gól přidal Šlechta po nahrávce Davida Černého a kanonádu druhé třetiny uzavřel znovu po samostatné akci Kolman. Druhá třetina tedy skončila 6:0 pro domácí.

Po druhé přestávce se hosté pustili z plných sil do zápasu s jasnou snahou alespoň čestně skórovat. To se však nepodařilo a jediný gól třetí třetiny dal pět minut před koncem třetí třetiny  David Černý po nahrávce jasně nejproduktivnějšího hráče dne Matěje Kolmana.

Komentář trenéra J. Černého: “V neděli to bylo výrazně jiné utkání. Po celý zápas jsme přes soupeřův bojovný výkon měli jasnou převahu a o vyšší skóre jsme se připravili pouze svou nepřesností v zakončení, kdy jsme mimo jiné nastřelili pětkrát brankovou konstrukci či předvedli kostrbatou kombinaci. Měli jsme i příležitost trochu točit se sestavou a v tomhle směru utkání rozhodně splnilo svůj účel a leccos nám napovědělo. Teď si trochu od zápasového programu odpočineme a potrénujeme. Námětů na čem pracovat máme určitě dostatek…”

Branky a nahrávky Keltů: 04:21 Šlechta (Kolman), 12:13 Dobřemysl (Šlechta, Havel), 23:55 Kolman, 26:31 O. Černý (Vaculíková, Kolman), 27:03 Šlechta (D. Černý), 28:16 Kolman, 39:13 D.Černý (Kolman)

Sestava Keltů “B”:  A. Váca – D. Černý,  J.Kadeřábek, M. Kolman, O. Koudela, R. Tvaroch, O.Černý, M. Dobřemysl, J. Havel, A. Krutina, P. Netuka, V. Šlechta, T. Vaculíková